tv3.lv

“Man nākas iet nokārtoties uz mežu!” Izmisums un asaras – kaimiņš “terorizē” 83 gadus vecu kundzi

Kāds kaimiņš Beverīnas novada Kauguru pagastā jau ilgāku laiku “terorizē” 83 gadus vecu pensionāri – aizslēdzis ciet koplietošanas tualeti un noslēdzis arī kanalizāciju no otrā stāva. Kundze ir šokā un izplūst asarās, stāstot par notiekošo.

Mājas pirmais stāvs, kurā tad atrodas koplietošanas tualete, pieder vienai ģimenei, bet nama otrais stāvs – Ausmas kundzei. Brīžos, kad kaimiņam uznākot kārtējais niķis liegt labierīcības, sirmgalvei atliek tikai viens ceļš.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Tā nedrīkst darīt! Un tad, jāsaka, es aizgāju uz mežu!” ar asarām acīs iepriekš piedzīvotās reizes atminas pensionāre.

Pirmā stāva saimnieks noliedz, ka tualete padarīta nepieejama kaimiņiem. Tiesa gan, vīrs norāda, ka otrajā stāvā dzīvojošajiem vajadzētu tomēr iesaistīties kanalizācijas akas tīrīšanā.

Saimnieks stāsta un rāda izremontēto sauso tualeti, kuras vietā top daudz ērtākas labierīcības. Jaunu izskatu iegūst arī koplietošanas koridors, un tas viss esot paveikts par paša naudu, proti, kaimiņi savus līdzekļus šajā remontā neesot ieguldījuši.

Brīdī, kad mājup no darba pārrodas Ausmas dēls Ēriks, strīds uzņem straujus apgriezienus, atmiņā uzaust arī citas problēmas, kas tiek pavadītas ar skaļām balsīm.

Ēriks pie mājas sienas uzlicis pat videonovērošanas kameru, kas pavērsta pret viņa garāžu. Tieši tik liela neuzticība pastāv Ērika un Ausmas starpā. Mājas iemītnieki vēl atklāj, ka pāris reizes konfliktu risināšanā nācies iesaistīt arī policiju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ja māja pieder diviem īpašniekiem, tad viņiem ir jāatrod kaut kāda savstarpējā vienošanās par koplietošanas telpām,” atklāj jurists, speciālists nekustamo īpašumu jautājumos Andris Vilks. “Ja viņi nevar atrast tādu vienošanos, strīdi starp kopīpašniekiem – atbilstoši Latvijas likumdošanai – risinās tikai tiesvedības kārtībā. Bet tas būtu muļķīgi rakstīt iesniegumu tiesā, ka man kaimiņš, kopīpašnieks, nelaiž tualetē. Jo tiesa skatīs to jautājumu gadiem. Bet – ko tad pa to laiku darīs otrā stāva iemītniece?”

Jurists vēl norāda, ka līdzīgi strīdi par kopīpašumu Latvijā ir tūkstošiem, un Ausmas kundzes gadījumā eksperts saskata patvarības pazīmes, kas ir sodāma rīcība. Par to var droši ziņot ne tikai vietējai pašvaldībai, bet arī policijai. Tomēr visefektīvākais variants esot sarunu ceļš un kompromisa atrašana.

Tomēr – nedz Ēriks, nedz arī “negantais” kaimiņš izlīgt negrasoties. Tikmēr Ausma paredz, ka nu sekos citas atriebīgas darbības.

Vēl gan jāpiebilst, ka ēkas pirmā stāva saimnieks “Bez Tabu” nosolās vairs neslēgt ciet ķemertiņa durvis.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm