tv3.lv

“Man nav pieņemams, ka kas tāds notiek slimnīcā!” Apzagtas pacientes māsa Austrumu slimnīcu vaino brutālā nolaidībā

Ja tautās tiktu izveikta aptauja un jautāts, kuru iestādi Jūs uzskatāt par visdrošāko, iespējams, ka daļa atbildētu – slimnīcas. Kur vēl drošāk? Kamēr cilvēks saved kārtībā veselību, viņu pieskata liels skaits darbinieku, nepiederošas personas iekšā netiek. Nekā nebija. Patiesībā viss nemaz nav tik skaisti.

2018. gada 8. janvārī 19:31

Austrumu jeb tautā saukta Gaiļezera slimnīca, kurā veselību ik dienas uzlabo simtiem cilvēku. Starp viņiem kundze, kurai steidzami veikta operācija. Pēc tās slimnieci nogādā palātā, kur attapties no narkozes. Pamostoties no tās viņai nākas konstatēt, ka naktī ir apzagta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

No nakts skapīša pazudusi viņas soma ar privātajām mantām, starp kurām ir maks ar naudu un dokumentiem. Tāds pats nepatīkams pārsteigums ir arī palātas biedrenei, kurai pazudis planšetdators. Slimnieces māsai, ar kuru tiekas “Bez Tabu”, šķiet dīvaini, ka nevienā citā palātā nekas nav nozagts, jo ir aizdomas, ka zaglis labi pārzina situāciju slimnīcā.

“Man ir zināmas aizdomas. Kāpēc zaglis gāja iekšā tieši tajā, tālākajā palātā, kur atradās tikko pēc operācijas atvesti cilvēki? Kāpēc citās palātās nekas nav nozagts? Kā var būt tik ļoti rupji drošības pārkāpumi?”

Policijā uzsākts kriminālprocess. Daļa mantu atrodas nākamajā dienā, turpat slimnīcā. Zagli neviens nav redzējis. Dežurējošā māsa bijusi pie cita slimnieka. Šobrīd izlīdzas ar dežurējošo personālu, kā arī apsargiem, kuri dodas apgaitās.

Kā skaidro slimnīcas pārstāvji, šāda situācija te izveidojusies vēsturiski, jo ilgus gadus ārstniecības iestādei nav bijis naudas, lai sakārtotu drošības jautājumu. Vecajos korpusos durvis visu laiku ir atvērtas, video novērošanas kameru nav.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Slimnīcas rekonstrukciju paredzēts uzsākt tuvākajā laikā, tad visur būs novērošanas kameras. Šobrīd tās ir vien nodaļās, kurās veikts remonts. Cik bieži ir gadījumi, kad kāds mēģina apzagt pacientus?

Pjotrs Harlamovs, kurš ir SIA “Austrumu klīniskā universitātes slimnīca” tehniskais vadītājs un atbildīgais par drošības jomu, uz jautājumu atbild izvairīgi, vien nosakot, ka tas ir bijis viens, ārkārtējs gadījums. Tas absolūti nesaskan ar “Bez Tabu” noskaidroto, ka likumsargi par zādzībām Gaiļezera slimnīcā ir ierosinājuši 19 krimināllietas.

“Ir zagļi, kuri specializējas šāda veida zādzībās no slimnīcu palātām. Viņi izpēta, kādi pacienti ir kādās palātās, kāda ir medicīnas personāla noslodze. Par slimnieku drošību viennozīmīgi atbild slimnīca.”

Lai arī slimnīcā saka, ka visiem pacientiem tiek dots parakstīt līgumu un ka mantas var glabāt speciālos seifos, tomēr šķiet, ka medicīnas iestādei uz karstām pēdām ir jādomā, kā uzlabot drošību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jo ne visi slimnieki ierodas, būdami pie samaņas, un ir skaidrs, ka kaut kādas privātās mantas pacienti ņems līdzi uz palātām, un, ja medicīnas iestāde vēlēsies, lai tai ir laba slava, tās vadībai būs par to turēt rūpi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm