tv3.lv

“Man uzmācas santehniķis!” Rīdziniece neizpratnē, vai ārkārtējās situācijas laikā ir jāmaina ūdens skaitītāji

Ārkārtējais stāvoklis reizumis sagriež prātus – ko tad var, ko nevar, kādus pakalpojumus drīkst saņemt un veikt, kādus – nedrīkst. Par to raidījumā “Bez Tabu” vēršas arī skatītāja no Rīgas.

2021. gada 21. janvārī 18:24

“Laimīgu Jauno gadu visai “Bez Tabu” komandai! 17. janvārī mums beidzas ūdens skaitītāju ekspluatācijas termiņš, tie būtu jāmaina. Kopš decembra vidus – ik pēc nedēļas, svētdienās – uzstājīgi zvana meistars un vaicā, kad var atnākt to izdarīt. Uzdodas par SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” darbinieku,” ziņo Aija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vai ārkārtējās situācijas laikā, kad valdības noteiktie ierobežojumi liedz pār mājas slieksni laist pat vecākus un tuviniekus, šādiem meistariem, kas ir pilnīgi sveši cilvēki, ir ļauts staigāt pa mājsaimniecībām? Pieļauju, ka dienā viņi apmeklē uz abu roku pirkstiem saskaitāmu mājsaimniecību skaitu. Otrkārt, vai man ir tiesības atteikt un atlikt skaitītāju nomaiņu uz laiku, kad ierobežojumi tiks mazināti vai atcelti? Vai meistaram, ja viņš ierodas pie manis mājās, ir pienākums uzrādīt negatīvu Covid-19 testu?

“Domāju, ka mēs noteikti neesam vienīgā mājsaimniecība Rīgā, kas saskaras ar šādu situāciju, tāpēc ļoti gaidīsim atbildi,” turpina rīdziniece.

Saskaņā ar normatīvo regulējumu ūdens skaitītāju nomaiņa vai verifikācija ārkārtējās situācijas laikā nenotiekot, to akcentē Ekonomikas ministrijas pārstāvis Mārtiņš Auders.

Lai arī “Bez Tabu” skatītāja Aija norāda, ka diskutablā situācija notikusi galvaspilsētā, “Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāvis Krists Leiškalns akcentē, ka šajā gadījumā būtu jārunā par visiem daudzdzīvokļu dzīvojamajiem namiem Latvijā.

Krists Leiškalns
“Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāvis

Ja arī beidzās skaitītāja verifikācijas termiņš, tad skaitītājs nav obligāti jāmaina ārkārtējās situācijas laikā, un tas nav jādara arī trīs mēnešus pēc situācijas beigām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Rīgas namu pārvaldnieks” Aijas saņemto telefonzvanu raksturo kā santehnikas pakalpojumu uzņēmuma agresīvu politiku, jo privātās firmas, kas veic skaitītāju nomaiņu, pašreiz būtībā ir bez darba, jo iedzīvotājiem skaitītāji ārkārtējās situācijas laikā nav obligāti jāmaina. Tad nu firmas izmanto citādāku taktiku un teju vai liek mainīt šos skaitītājus.

Līdz ar to iedzīvotāji, dzīvokļu īpašnieki var būt mierīgi – ja nav īpašas vēlmes skaitītāju nomaiņai, tad ārkārtējās situācijas laikā to var droši nedarīt.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm