tv3.lv

“Man vairs nekā nav!” Dzīvokļa īpašnieks izmet uz ielas sievieti ar bērniem un neatdod viņu mantas

2018. gada 24. janvārī 19:31

Ne dokumentu, ne bērnu mantas, kuras vajadzīgas skolas gaitām, ne mēbeles, kuras pirktas par savu naudu. Neapskaužama situācija, kad Rīgā, Grīvas ielas 25 nama 36 dzīvokļa īpašnieks, neko nepaskaidrojot, uz ielas izmet īrnieci ar bērniem.

Sieviete stāsta, ka līgums bijis, tas sarakstīts ar roku. Maksāšana notiek skaidrā naudā, uz rokas, parādu nav bijis. Tā tas turpinās līdz oktobrim, kad notiek tas, kas sievietei pat murgos nerādījās.

“Man tieši atnāca auklīte, kad uzradās dzīvokļa īpašnieks. Viņš man gribēja parādīt citu dzīvokli, divu istabu, kurš būtu lētāks.

Aizgājām, apskatījām, bet, kad atnācām vienas atpakaļ, dzīvokļa durvis vairs nevarēja atslēgt!”

Pie mantām īpašniece tā arī netiek. Bērni prasās uz skolu, bērnudārzu, bet nav vajadzīgo mantu. Šobrīd ģimene pārcēlusies pie tantes, drēbes, daļu pārtikas saziedo labdarības organizācija. Lai bijusī īrniece tiktu pie savām mantām, viņai par to dzīvokļa īpašniekam ir jāsamaksā.

Likuma pārzinātāji vīrieša, kura vārds ir Ahmeds, darbībās saskata gan patvaļu, jo īrnieci izlikt uz ielas var tikai tad, ja beidzas līgums, puses par to savstarpēji vienojas vai ja ir tiesas spriedums, gan iespējamu naudas izspiešanu.

Pirms neilga laika sieviete redzējusi sludinājumu, kurā piedāvā izīrēt dzīvokli, foto redzamas viņas mantas. “Bez Tabu” sazvana vīrieti un uzdodas par izīrētājiem. Viņš apstiprina, ka sludinājums ir bijis, bet dzīvoklī šobrīd veicams remonts. Par to, ka viņam zvana no “Bez Tabu”, vīrietim ne silts, ne auksts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

 • Bez Tabu: Kad jūs atdosiet bijušajai īrniecei viņas mantas?
 • Ahmeds: Es taču viņiem teicu, ka tad, kad viņi samaksās parādus. Par diviem ar pusi mēnešiem.
 • Bez Tabu: Jūs to variet pierādīt, ka viņi ir parādā?
 • Ahmeds: Kā es varu pierādīt … Atnāca rēķins.
 • Bez Tabu: Par kādu laika posmu? Viņi taču tur dzīvoja. Līgums ar viņiem Jums ir?
 • Ahmeds: Jābūt. Es nezinu. Jāprasa viņiem. Korespondents vai kas jūs esat, es viņiem teicu – atdodiet parādus un savāciet mantas. Viņu mantas man ir kārtīgi saliktas.

Dzīvokļa izīrētāja teiktais varētu viest cerības, ka sievietes mantas tiešām ir saglabātas un ir cerība tās atgūt. Bet vai tas tā ir?

Kad “Bez Tabu” ierodas, redz, ka dzīvokļa, kuru sieviete īrēja no Ahmeda, logā deg gaisma. Vai viņš pats būs uz vietas? No dzīvokļa atskan sievietes balss.

 • Sieviete: Kas?
 • Bez Tabu: Labdien. Mēs esam no TV3. Kas Jūs būtu?
 • Sieviete: Mēs radinieki. Ahmedam.
 • Bez Tabu: Jūs zināt, ka dzīvoklī ir palikušas citas īrnieces mantas?
 • Sieviete: Jā. Tā ir viņu problēma. Mēs te tikai dzīvojam. Otro mēnesi. Viņš daļu mantu, mēbeles mums pārdeva. Pārējās mantas viņš no šejienes aizveda.

Šķiet pietiekams pierādījums tam, ka mums vīrietis meloja, sakot, ka visas mantas ir uz vietas. Valsts policijā saka, ka bez iesnieguma neko uzsākt nevar.

“Protams, ka lietvedība tiks uzsākta un tiks izvērtēta šīs otras personas rīcība. Tā ir vai nav pretrunīga.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bijusī īrniece dosies rakstīt iesniegumu, savukārt “Bez Tabu” apņemas sekot līdzi tam, ka notikumi norisināsies turpmāk.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm