"Mani apkrāpa!" Pensionārs Jelgavā iekūlies 17 000 eiro lielos parādos

2021. gada 30. septembrī 18:30

Valērijs stāsta, ka 2017. gadā viņu darbā vietā regulāri uzmeklējis kāds Ismagulovs, kurš ļoti vēlējies iegādāties pensionāram piederošo dzīvokli.

Tajā dzīvojis Valērija pusbrālis, kurš “audzēja” parādu par komunālajiem maksājumiem. Līgumu kopijas šobrīd atrodas pie Annas, kura Valērijam palīdz atrisināt situāciju.

Pieminētais Ismagulovs regulāro uzmeklējis Valēriju un piedāvājis dzīvokli iegādāties. Lielākoties Valērijs piedāvājumus noraidījis. Vienā no reizēm viņš ļāva sevi pierunāt un it kā uz baltas lapas uzrakstījis savu vārdu un uzvārdu, parakstījies un uzvilcis lielu “Z” burtu.

To Ismagulovs aicinājis izdarīt, lai saņemtu Valērija piekrišanu tam, ka darījums varētu notikt. Pēc saņemtā paraksta Ismagulovu Valērijs vairs nav saticis. Tikai vēlāk pensionārs pamanījis, ka daudzos pirkuma līgumos kā pircējs norādīts Hatruļevs, kaut visa saziņa bijusi ar Ismagulovu.

2018. gadā beigās Valērijs saņēma paziņojumu no šķīrējtiesas, ka viņš ir parādnieks. Pensionārs nekavējoties vērsās policijā, kur veikta ekspertīze Valērija parakstam un atzīts, ka viltošana nav konstatēta – paraksts ir īsts, un tas uzlikts jau uz izprintēta dokumenta.

Valērijs saņēma aizdevuma līgumu, kurā lasāms, ka pensionārs aizņēmies septiņus tūkstošus eiro no kāda Hatruļeva. Nauda saņemta bez jebkādiem procentiem, kas liek uzdot jautājumus par aizdevēja ieinteresētību. Pensionārs apgalvo, ka nekad personu ar uzvārdu Hatruļevs nav saticis.

Valērijs
uzskata, ka ir apkrāpts

Kā viņi varēja vienkārši tāpat iedot naudu? Vienkārši tāpat! Atnākt un iedot septiņus tūkstošus eiro. Tolaik strādāju līdz vēlam vakaram, nevarēju ar viņiem satikties. Es viņu nekad neesmu redzējis. Neesmu. Tagad parāda summa pieaugusi no 7 tūkstošiem līdz 17 tūkstošiem. Viņš teica, lai uzrakstu vārdu, uzvārdu. Es to arī uzrakstīju, parakstījos. Uzvilku arī lielu “z” burtu, skaidrs, ka neko nevar pierakstīt. Mani apmānīja. Krāpnieks paliek krāpnieks.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Policija nopratinājusi arī aizdevēju, kurš likumsargiem stāstījis šādi: “Mana mamma dzīvo Amerikas Savienotajās Valstīs un mēdz sūtīt naudu, tādēļ man ir brīvi naudas līdzekļi, ko mēdzu aizdot. Man piezvanīja vīrietis un paziņoja, ka vēlas aizņemties. Mēs tikāmies automašīnā, kur parakstījām līgumu, un es skaidrā naudā iedevu 7 tūkstošus eiro.”

Valērijs pārdevis savu otro dzīvokli, saņemto naudu iemaksājis zvērinātam tiesu izpildītājam. Parāda summa krietni sarukusi, taču Valērijs stāsta, ka tiesu izpildītāja devusi mājienus par to, ka būs nepieciešams pārdot arī vienīgo dzīvesvietu.

Zvērinātu tiesu izpildītāju padomē skaidro, ka aizdevējam ir tiesības lūgt vērst piedziņu par parādnieka vienīgo mitekli.

Andris Spore
Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes priekšsēdētājas vietnieks

Ja tiesu izpildītājs nedarīs savu darbu, tad kreditori nesaņems savu apmierinājumu, ko tiesa nolēmusi piespriest. To nelemj tiesu izpildītājs. Tajā pašā laikā tiesa, kas ir pieņēmusi šādu lēmumu, ir tiesīga saskaņā ar likumu atlikt sprieduma izpildi, ja ir apstākļi, kas to apgrūtina (materiālais stāvoklis mainījies vai citi apstākļi).

Zvērināts advokāts Jānis Lapsa situāciju atrisināšanai aicina pēc iespējas ātrāk pēc palīdzības vērsties pie profesionāļiem. “Tukšas, daļēji noformētas lapas parakstīt nevajadzētu. Vēl jo vairāk nevajadzētu dokumentus parakstīt nesaprotamās vietās – mašīnās, ielā,” norāda zvērināts advokāts.

Valērijs vēlas brīdināt ikvienu Latvijas iedzīvotāju, lai neuzķeras uz uzstājīgu darboņu āķa.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm