Saturs turpinās pēc reklāmas

“Mani bērni un vecāki pensionāri kā cietumā!” Jēkabpilī jaunais kaimiņu žogs liedz atvērt logus; būvvalde neiebilst

Ģimene no Jēkabpils neizpratnē, kāpēc kaimiņi savā īpašumā izbūvējuši žogu tik tuvu mājai, ka liedz atvērt logus. Līdz ar to ģimenei skatu pa logu pielīdzina skatam no cietuma kameras. Ir neizpratnē, kāpēc būvvalde neiebilst šādam risinājumam.

2020. gada 26. novembrī 19:44

Privātmājā Jēkabpilī, Brīvības ielā 175 A, dzīvo vairākas paaudzes: Tatjana ar dzīvesbiedru un bērniem, un vecvecākiem. Kaimiņos ir divas citas mājas, kuru iedzīvotāji apvienojušies biedrībā. Biedrība savā īpašumā uzslēja žogu, kas ir tik tuvu mājai, kurā dzīvo Tatjana un viņas radinieki, ka nav iespējams attaisīt vairākus logus, kas, nedaudz pavērti, nu atduras pret žogu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Tatjana
neizpratnē par kaimiņu rīcību

Mani bērni, vecāki pensionāri ir kā cietumā. Kad būvēja žogu, izsaucām pašvaldība policiju, kas paņēma no viņiem paskaidrojumus, bet pēc neliela pusdienas pārtraukuma viņi turpināja savu darbu. Neapturēja viņus. Vienkārši staigāja un smējās. Vērsos arī būvvaldē, kur man apstiprināja, ka devuši atļauju [būvēt žogu], sakot, ka tas nav aizliegts. Viņi savā teritorijā varot būvēt žogu, arī tik tuvu mūsu logiem.

Tatjana bažījas, ka šāds žoga risinājums ne vien neļauj atvērt logus, lai izvēdinātu istabas, bet arī kavētu evakuēšanos, piemēram, ugunsnelaimes gadījumā.

Starp žogu un māju ir vien nieka 25 centimetri. “Bez Tabu” sazinājās ar kaimiņu manu biedrības priekšnieci Agitu, kura uzskata, ka, atstājot šo nelielo spraudziņu, jau tā esot bijuši piekāpīgi, jo drīkstējuši neatstāt arī to. Kā norāda biedrības pārstāve, pieaicinātais mērnieks, paveicot darbu, informējis, ka biedrības īpašums sniedzas līdz pat mājas, kurā dzīvo Tatjana ar ģimeni, pašai sienai.

Agita
kaimiņos dzīvojošo iedzīvotāju biedrības vadītāja

Viņu māja ir uz mūsu zemes. Būvvaldē teica, ka mēs varam likt [žogu] pilnīgi gar logu, jo [kaimiņu] māja ir mūsu zemē. Mēs sapratām, ka mums jāsakārto savs īpašums. Sākām meklēt, kādas ir robežas, jo neliks taču jaunu žogu uz dullo. Tad mēs bijām izbrīnīti, saprotot, ka iepriekšējais kaimiņu žogs bija izlikts tā, kā viņi grib. Tā nemaz nebija pareizi. [Būvvaldē] teica, ka jūs varat likt gar pašiem logiem, nav jāskatās, ka nevar atvērt logus.

Biedrības priekšstāve Agita uzsver, ka nav ar mieru dāvināt zemi kaimiņiem.

Agita
kaimiņos dzīvojošo iedzīvotāju biedrības vadītāja

Viņi piekopa kaķu audzēšanu. Vienmēr tie logi stāvēja vaļā uz mūsu teritoriju, bija izliktas laipiņas, pa kurām staigā kaķi. Tur bija ārprāts, netīrība! Mēs viņiem teicām, lai maksā par [mūsu] zemi, ko lieto. Mēs maksājam par to zemi.

Jēkabpils pilsētas pašvaldības Pilsētvides departamenta direktors Raits Sirmovičs teic, ka saskaņojums šāda žoga izveidei esošajā risinājumā nav nepieciešams.

Raits Sirmovičs
Jēkabpils pilsētas pašvaldības Pilsētvides departamenta direktors

Tā ir iekštelpa, īpašnieks žogu būvējis pa savu zemesgabalu, atdalot divus īpašumus. Cilvēcīgi var saprast, ka nav labākais veids būvēt žogu šādi, neļaujot pretējam īpašniekam atvērt logus. Tas varbūt nav ētiski, bet, kā jau esam atbildējuši pusei, kas sūdzas, vienīgā iespēja, kā šo strīdu risināt, ir tiesas ceļā.

Lai kā vēlētos, nedz Tatjana, nedz citi viņas tuvinieki, kuri dzīvo namā, nevar vērsties ar prasību tiesā, jo šajā namā ir īrnieki. Tiesāties ir tiesīgs vien īpašnieks. Tatjana stāsta, ka viņa un radinieki konkrētajā namā ievākušies uz dzīvi pirms 40 gadiem, padomju gados. Latvijai atgūstot neatkarību, māju denacionalizēja, to atguva tie, kuriem padomju vara māju bija atņēmusi. Īpašnieki ar Tatjanas tuviniekiem, kuri aizvien dzīvo namā, noslēdza ilgtermiņa īres līgumu. Nu pašreizējais mājas īpašnieks, kā noskaidrojusi Tatjana, dzīvojot Francijā, tomēr viņš par namu neinteresējoties, kontakta ar īpašnieku neesot. Tatjana stāsta, ka viņas ģimene maksā komunālos maksājumus, bet par īri, tā kā nezina, kur meklējams īpašnieks, nemaksā.

Tatjana
neizpratnē par kaimiņu rīcību

Tiesāties var tikai īpašnieks. Zinot to, ka es nevaru viņu dabūt rokā un pati tiesāties nevaru, viņi man tomēr iesaka tiesāties. Smieklīgi! Es pieļauju, ka tur Francijā īpašnieks vairs pat nav dzīvs. Mēs rakstījām, bet vēstules nāca atpakaļ. Bija norāde, ka tur tāds cilvēks nedzīvo.

Tiesa, Jēkabpils pilsētas pašvaldības pārstāvis Sirmovičs norāda, ka par īpašumu tiekot maksāts nodoklis. Maksājumus, iespējams, veic īpašnieks. Arī kaimiņu biedrības pārstāve Agita norāda, ka nevis pati, bet gan, kā norāda Agita, “kompetenti cilvēki”, kuriem tika lūgts, pirms žoga izbūves esot spējuši sazināties ar īpašnieku Francijā, kurš esot informēts par žoga izbūvi. Agitai pašai gan neesot zināms, kā sazināties ar personu Francijā.

Roberts Blass
Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas