tv3.lv

“Mani grib izēst no šīs mājas!” Mazirbes iedzīvotājas brālis atslēdz māsai elektrību, atstājot ģimeni neapskaužamos apstākļos

2020. gada 15. oktobrī 19:31

Savstarpēji neatrisinātu konfliktu dēļ ģimene Mazirbē pamatīgi sagājusi ragos – Mairitai ir sajūta, ka viņas brālis cenšas sievietes ģimeni izēst no pašreizējās dzīvesvietas.

Uz dzīvi Mazirbē Mairita pārcēlusies jūnijā. Iepriekšējo dzīvesvietu Nākotnē pametusi konfliktu dēļ, kas risinājušies starp mammu un brāli. “Es vairs neko nedarīju mammai pa prātam,” stāsta Mairita. Māja, uz kuru Mairita ar ģimeni pārcēlusies, piederējusi viņas tēvam. Pēc viņa nāves īpašums sadalīts četrās daļās, šobrīd mājas īpašniece ir Mairita, viņas mamma, māsa un brālis.

Pēc vienas no pastaigām pa mežu Mairita ieradusies mājās un konstatējusi, ka nav elektrības. Vēlāk atklājies, ka elektrību atslēdzis brālis, kuram ir līgums ar “Sadales tīklu”.

Mairita
palikusi bez elektrības

Arī šeit man neļauj dzīvot. Brālis ir noslēdzis elektrību uz sava vārda, un tur sākas lielas problēmas, jo līdzīpašniekiem nav nekādas teikšanas.

Mairita brālim lūgusi lauzt līgumu, lai to varētu noslēgt Mairita, kas arī Mazirbes mājā saimnieko. Tomēr brālis no tā atteicies. Mairitai ir sajūta, ka brālis no dara speciāli, lai ģimene no mājas izvāktos. Sazinoties ar “Sadales tīklu” gūstam apstiprinājumu Mairitas sacītajam, – par elektrības pieslēgumu atbildīga persona, kas noslēgusi līgumu.

Imants Krūmiņš
“Sadales tīkla” pārstāvis

Pieslēgums ir vienam kungam, kurš ir atbildīgs par šo pieslēgumu. Pārējie lietotāji no likumdošanas viedokļa ir apakšlietotāji.

Mairita lūgusi “Sadales tīklam” nodrošināt atsevišķu pieslēgumu viņai. Minētais variants arī ir realizējams, tomēr arī tam nepieciešama brāļa piekrišana. Šobrīd Mairitas mājā ir elektrība – no “Sadales tīkla” noskaidrojam, ka tā atpakaļ pieslēgta, jo sievietes brālis mānījies, ka visi līdzīpašnieki piekrīt palikt bez gaismas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mairitas brālis sazvanīts norāda, ka ne bez pamata pieņēmis lēmumu māsai elektrību atslēgt.

Brālis: Es tikai vienu reizi atslēdzu, jo viņa jau trīs mēnešus nemaksā elektrības rēķinus. Tie jāmaksā man, es nomaksāju, bet es lūdzu viņai pārskaitīt naudu par elektrību, bet viņa to ignorē. Ja viņa var izveidot, lai viņa veido savus skaitītājus, jo es saprotu, ka ar vienu skaitītāju mums nav nekādas dzīves.

Žurnāliste: Māsai ir sajūta, ka jūs vēlaties viņu izēst no mājas. Ko jūs par to sakāt?

Brālis: (smejas) Es viņai ļaušu dzīvot. Kāpēc viņa pameta savu māju? Viņa aizmuka, pameta to. Atstāja 90 gadus vecu māti, guļošu gultā, kas ir ar karoti jābaro, jo nevar pati pieiet pie galda. Es varētu uztaisīt otru sižetu par viņas rīcību.

Jurists Eduards Grietiņš iesaka apdomāt atsevišķu skaitītāju uzstādīšanu un vienoties par ēkas lietošanas kārtības līguma noslēgšanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm