“Mans mežs ir izvarots!” Smagā būvdarbu tehnika plosās privātā mežā Rīgā, īpašnieci šokē patvaļa

2021. gada 16. septembrī 19:38

Ar smago būvdarbu tehniku izbraukāts un piegānīts svešs privātīpašums – meža teritorija – un pašvaldības īpašums Rīgā. Patvaļīgi rīkojušies turpat esošā zemesgabala saimnieku nodarbināti strādnieki, kuri apkaimē būvē dzīvojamos namus. Piegānītā meža saimniece ir šokēta par patvaļu un uzstāj uz pēc iespējas bargāku sodu par posta darbiem.

“Bez Tabu” redakcijā vērsās Agnija, kurai Rīgā, Vecdaugavas apkaimē, pieder meža teritorija. Saulainā septembra dienā, dodoties uz Vecāķu pludmali, braucot garām savam īpašumam, pamanījusi šokējošu skatu. Viņas mežā lielā platībā savelti lieli zemes krāvumi, kurus tur savedusi smagā būvdarbu tehnika. Strādnieki iebraukuši viņas mežā no vairākām pusēm, pamatīgi izbraukājot īpašumu, atstājot dziļas rises. Agnijai izdevies pieķert strādniekus, viņus un smago tehniku iemūžinot video, ko uzrādīja arī raidījuma “Bez Tabu” komandai.

Agnija
šokēta par patvaļu viņas īpašumā

Savām būvniecības vajadzībām pilnībā izpostījuši manu īpašumu! Padarījuši to par būvlaukumu. Atstājuši dziļas rises, auglīgā virskārta noņemta. Būvgružus, zemes krāvumus uzkrāvuši manā īpašumā. Mans īpašums izmantots traktortehnikas novietošanai.

“Mans mežs ir izvarots!”

Strādnieki veikuši komunikāciju izbūvi īpašumā, kas ir kaimiņos Agnijai piederošajai meža teritorijai, izrakto, nevajadzīgo zemi saveļot krāvumos Agnijas mežā.

Agnija
šokēta par patvaļu viņas īpašumā

Es zvanīju [kaimiņu teritorijas] īpašniekam. Īpašnieks Komarovs teica, ka neko nezinot, ka esot pirmā dzirdēšana. Viņš man atbildēja, lai netraucēju viņu, lai respektēju to, ka viņš ir atvaļinājumā. Sanāk ta – man jārespektē viņa atpūta, bet viņš manu īpašumu var nerespektēt? Mans mežs ir izvarots!

Pieķerot strādniekus-meža piegānītājus, Agnija ziņoja par patvaļu Valsts policijai, kas “Bez Tabu” informēja par tās tālāko rīcību.

Gita Gžibovska
Valsts policijas pārstāve

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Ziemeļu iecirknī uzsāktas divas resoriskās pārbaudes. Par iespējamu patvaļīgu koku izciršanu un teritorijas iespējamu izpostīšanu. Šobrīd tiek skaidroti notikušā apstākļi. Šādos gadījumos Valsts policija vēršas attiecīgajās iestādēs ar pieprasījumu, lai tiktu novērtēts dabas videi radītais kaitējums. Pēc atzinuma saņemšanas var tikt lemts par kriminālprocesa uzsākšanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Būvgabala saimnieks notikušo sauc par kļūdu cilvēciskā faktora ietekmē

Teritorija, uz kuras notiek būvdarbi un kuras apbūvētāji plosījās Agnijas mežā, pieder SIA “SK Group”. Uzņēmuma valdes loceklis ir Sergejs Komarovs, kurš ir arī būvniecības firmu apvienības “LNK” viens no uzņēmumu – SIA “Enfort” – valdes loceklis. “Bez Tabu” sazvanīts, Komarovs tobrīd sarunās neielaidās, norādot, ka atzvanīs vēlāk, bet Komarova zvanu “Bez Tabu” nesagaidīja. Vēlāk ar raidījumu sazinājās SIA “SK Group” jurists, kurš arī atteicās no sarunas klātienē un telefonsarunas, norādot, ka ir ar mieru komunicēt tikai rakstveidā. Vālāk no “SK Group” raidījums saņēma šādu skaidrojumu rakstveidā:

SIA “SK Group”

SIA “SK Group” savā īpašumā ir uzsākusi privātmāju būvniecību. Diemžēl, veicot zemes darbus, no atsevišķu darbu veicēja (cilvēciskais faktors) tika pieļauta kļūda un noņemtās virskārtas grunts un izrautie celmi tika novietoti blakus esošajā īpašumā Vecāķu prospekts 36D. Saņemot sūdzību no īpašuma īpašnieces, SIA “SK Group” uzdeva uzņēmējam pārvietot grunti un celmus no blakus esošā zemesgabala un sakārtot skarto teritoriju. Diemžēl zemesgabala īpašniece neļāva un neļauj to izdarīt.

Agnija raidījumam norādīja, ka nav ļāvusi izvest zemi no viņas meža, lai posta darbus varētu fiksēt policija un citu uzraugošo iestāžu pārstāvji.  Agnija raidījumam arī stāstīja, ka par nodarīto viņas mežam informēja arī Valsts meža dienestu (VMD), bet uzraugošās iestādes mežzines atbilde viņu pārsteidza.

Agnija
šokēta par patvaļu viņas īpašumā

Man nepatika Rīgas mežzines Ingunas Čaunas kundzes reakcija. Viņa man teica, ka pazīst tos puišus, ka varot ar viņiem parunāt, lai savāc mēslus. Tomēr nebija mērķis, lai kāds ar kādu parunātu, bet gan, lai konstatē kaitējumu.

Vēlāk ar VMD sazinājās “Bez Tabu”, pēc kā teju uzreiz mežzinis apsekoja apkaimi. Pēc VMD domām, būtisks kaitējums neesot nodarīts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts meža dienests

Valsts meža dienesta amatpersona apsekoja Jūsu informācijā minēto īpašumu. Konstatēts fakts, ka caur prasītāja mežu ir pārvietojies transporta līdzeklis, atstājot risas, bet ne tik dziļas un ne tik garas, lai tas būtu klasificējams kā pārkāpums. Ir konstatēts, ka prasītāja īpašumā ir izbērta zeme apmēram 200 kvadrātmetru platībā un, līdz ar to ir apbērta meža zemsedze, kas arī neklasificējas kā pārkāpums, ko uzrauga Valsts meža dienests. Koku zāģēšanas vai bojāšanas pēdas netika konstatētas. Visas minētās darbības (risas, zemes izbēršana) darbības ir veicis blakus īpašuma īpašnieks, kas savā īpašumā veic saskaņotu atmežošanas procesu. Principā veiktās darbības ir civiltiesisko attiecību objekts, kad viens kaimiņš bez saskaņošanas ar otru kaimiņu, viņa īpašumā ir veicis darbības, kas iespaido šī kaimiņa īpašumu.

Agnija ir neapmierināta ar šādu VMD atbildi, norādot, ka nodarīts kaitējums dabai.

Agnija
šokēta par patvaļu viņas īpašumā

Te ir kaitējums dabai! Nocelta visa auglīgā virskārta, Nelielie, 4-5 metrus augstie koki vienkārši nogāzti. Ir bojātas sūnas. Tagad jāmēģina ieaudzēt meža biotopi, kas, manuprāt, ir diezgan sarežģīti.

Agnija arī norādīja uz kaitējumu pašvaldības īpašumam. Viņa uzsvēra, ka būvatļauja smagajai tehnikai konkrētajā apbūves teritorijā ļauj iebraukt no turpat esošā Vecāķu prospekta pa izveidoto iebrauktuvi, un tikai pa to ļauts izvest nevajadzīgo, piemēram, zemi. Tomēr stradnieki ar smago tehniku izbraukājuši pašvaldībai piederošo zemes ceļu, to izdangājot un atstājot rises arī ārpus ceļa robežām. SIA “Rīgas meži”, kas apsaimnieko pašvaldības meža teritorijas, arī pauda neizpratni un apstiprināja, ka zemes ceļa lietošana nav saskaņota.

Ieva Bērziņa
SIA “Rīgas meži” pārstāve

Ja izmanto mūsu teritoriju, vispirms tas jāsaskaņo ar mums, jāiemaksā depozīts, pēc tam jāsakopj ceļš. Pēc tam depozīts tiek atdots. Šajā gadījumā nekas nav izdarīts, bet ir sabojāts arī mūsu meža ceļš. Skatīsimies, vai šis kaitnieks sakārtos ceļu, vai, ja tas netiks darīts, raudzīsimies, kā rīkoties, lai piespiestu ceļu salabot.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm