“Marodierisms kara laikā!” Ķiverē ievietots raidītājs atklāj labdarības sūtījuma piesavināšanos

2022. gada 22. martā 20:13

Jānis no Baldones ir viens no Latvijas uzņēmējiem, kurš atsaucies aicinājumam sniegt jelkādu palīdzību kara skartajai Ukrainai. Ģimenes galva nolemj ziedot dažādas vērtīgas mantas un lietas – pārtika, medikamenti, higiēnas preces, apavi un apģērbs gan bērniem, gan pieaugušajiem un vēl lērums citu lietu, kā uzsver Jānis, visai vērtīgu lietu.

Baldonieties labdarībai paredzētās lietas nogādā īpaši izveidotajā pieņemšanas punktā Baldonē, no kurienes tās uzsāk ceļu uz kara skarto Ukrainu. Jānis, ziņkārības un arī zinātkāres mākts, vienā no mantām ievieto izsekošanas ierīci, kas vēlāk atklāj patiesi nepatīkamu pārsteigumu.

Jānis fiksē, ka ķivere un pārējās mantas vispirms tiek aizvestas uz Rīgu šķirošanai, tad krava patiešām tikusi nogādāta līdz Ukrainas robežai Polijā. Labdaris sākotnēji nospriedis, ka sūtījums nodots pareizajās rokās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jānis
ziedotājs

Es domāju, viss labi, viss super, vai ne. Izrādās, nē. Skatos, – tajā pašā dienā brauc atpakaļ. Aizbrauc līdz Varšavai, pēc tam pēc pāris dienām mana ķivere privātmājā Olainē atrodas.

Sastapt šoferi, kuram bija jānogādā visa krava Ukrainas pierobežā, “Bez Tabu” neizdodas. Nolemjam atstāt zīmīti, cerot, ka autovadītājs reaģēs un sazināsies, lai izskaidrotu savu rīcību.

Un atstātā zīmīte nostrādāja – ar “Bez Tabu” sazinājās šoferis, kurš atzina, ka nav nodevis daļu mantu ukraiņiem, tostarp arī Jāņa ķiveri. Vēl šoferis piebilda, ka rūgti nožēlojot savu rīcību un jau sniedzis paskaidrojumus arī biedrībai “Tavi draugi”, kas Ventspils ielā 50, Rīgā, šobrīd vāc ziedojumus kara skartajai Ukrainai.

Ulvis Noviks
biedrības “Tavi draugi” vadītājs

Nu, jā, nu, vadītājs atzina to, ka “paslīdēja kāja”, teiksim. Tā to varētu nosaukt. Cilvēks bez iepriekšēju motīvu vadīts vienkārši ieraudzīja vērtīgas mantas un diemžēl nenoturējās un šīs te mantas paņēma. Attiecīgi – gribēja saviem mērķiem tālāk… Teiksim tā, “paslīdēja kāja”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jānis gan notikušo uzskata par marodierismu kara laikā.

Biedrība “Tavi draugi” norāda, ka šis esot līdz šim vienīgais šāds gadījums. Biedrība arī cenšoties detalizētāk uzskaitīt saziedotās mantas un pie nodošanas Ukrainai veikt to salīdzināšanu, proti, vai patiešām galapunktā ir nogādāta visa krava.

Savukārt šoferim, kurš sagrēkojās, biedrība došot otro iespēju.

Par spīti negatīvajai pieredzei, Jānis gan negrasoties labdarībai atmest ar roku.

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm