Mārupē bērnudārza darbiniece filmē bērnus un publicē savā profilā

2022. gada 6. decembrī 19:00

“Bez Tabu” skatītāja darbinieces saturu nejauši ieraudzījusi sociālā platformā “Facebook”, kur sieviete publicējusi vairāk nekā divus tūkstošus video. Tiesa, lielākā daļā no tiem nav saistīti ar bērnudārzu.

Īsajos video iemūžināta ikdiena bērnudārzā, daļā no tiem bērns tikai dzirdams, bet citos audzēkņi arī labi redzami. Auklītes video bērnu sejas nav aizklātas.

Bažas raisa, ka viņa darba laikā filmē sevi, taisa jaunus video un nereti tajos ir redzami bērni, gan arī saprotams, ka bērns ir blakus, kamēr viņa sevi filmē. Dažos video bērnus ir iespējams arī identificēt. Mani uztrauc, vai tas vispār ir likumīgi – filmēt mazus bērnus un publicēt šos video internetā? Kā tas ietekmē bērna uztveri un ko bērns no tā iemācās? Jo skaidri redzams, ka ir brīži, kad, kamēr bērns runā, Gunita ir pārņemta ar sevis filmēšanu.

Bērnudārzs pieder Ķīnas pilsoņiem, kuri ir pārsteigti par “Bez Tabu” viesošanos. Viņi norāda, ka darbiniece strādā par auklīti, bērniem viņa ļoti patīk, taču šobrīd viņa neesot darba vietā. Par padotās darbību privātajā profilā priekšniecība ir pārsteigta.

Bērnudārza vadības pārstāvis

No jums tikai uzzināju par šo. Vecāki parakstījuši atļauju, ka bērnudārzs drīkst publicēt foto/video savos kanālos. Šos video viņa ir publicējusi savā privātajā profilā.

Aizbildinoties ar aizņemtību, kameras priekšā atbildēt uz “Bez Tabu” jautājumiem neviens no iestādes gan nav gatavs.

“m’Kripatiņas” vadītājas atbilde

Saistībā ar minēto vadība atkārtoti, ārpus kārtas un nekavējoties ir nodrošinājusi izglītības iestādes personālu ar informāciju par prasībām, kādas ir noteiktas par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ja vecāki ļāvuši bērnus publicēt dārziņa mājaslapā un profilos, tas nenozīmē, ka arī darbinieki drīkst šo pašu darīt savos privātajos profilos.

Jekaterina Macuka
Datu valsts inspekcijas direktore

Ja cilvēki savā privātā profilā vēlas publicēt svešu bērnu bildes, viņiem jāsaņem vecāku atļauja. Līdz 18 gadiem bērni ir tiesībnespējīgas personas, par viņiem atbild vecāki. Vecāki ir tiesīgi lemt, vai bērnu bildes drīkst publicēt. Bērnudārzs ir juridiska persona, kurai vecāki var sniegt atļauju publicēt attēlus, tomēr tas nenozīmē, ka jebkura persona drīkst šīs bildes publicēt savā privātajā profilā. Ar bildēm, video drīkst dalīties, ja tās jau ir publicētas, piemēram, bērnudārza profilā.

“Bez Tabu” auklīti uzrunā ar “Facebook” starpniecību, sākotnēji viņa norāda, ka neko nav pārkāpusi, taču vēlāk šo vēstuli izdzēš. Auklīte tā arī neatklāj, cik vecāku ļāvuši savus bērnus publicēt viņas privātajā profilā.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm