“Māsa izjūt šausmīgas sāpes!” Avārijā ar dzērājšoferi zaudē vīru, meitiņu, viņas omīti

Šoferis vada automašīnu vairāk nekā triju promiļu reibumā, ietriecas pretimbraucošajā spēkratā, kurā visi sadursmes rezultātā iet bojā, tostarp mazs bērns. Viena no bojāgājušo radiniecēm – šofera sieva – pēc avārijas kļuvusi atraitne ar diviem bērniem.

2018. gada 1. martā 20:11

Savukārt dzērājšoferis otrā spēkratā izdzīvo. Pēc traģiskās avārijas Krustpils novadā “Bez Tabu” tiekas ar bēdu sagrautu bojāgājušo tuvinieci, kura arī citu radinieku vārdā lūdz avārijas aculieciniekiem atsaukties, lai dzērājšoferis saņemtu iespējami bargu sodu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

12. februārī 34 gadus vecs vīrietis alkohola reibumā sēdās pie sava “Audi” automašīnas stūres, brauca pa šoseju Rīga-Daugavpils Latgales virzienā. Kad bija aiz Jēkabpils, viņam pretī pa to pašu šoseju brauca cita – “Mazda” – automašīna, kurā atradās nepilnus trīs gadus veca meitenīte, viņa tētis auto šoferis un bērna vecmāmiņa.

“Mazda” spēkratā braucošie pat nenojauta, ka viņu dzīvības izdzisīs traģiskā avārijā. Marta, mazās meitenes krustmāte, stāsta, ka radinieki ar “Mazda” spēkratu brauca uz Jēkabpili “no savām mājām, lai nogādātu mazo meitenīti pie ģimenes ārsta, jo viņa bija apaukstējusies”.

Izdzēš trīs dzīvības

Krustpils novada Kūku pagastā, netālu no pieturas “Dreimaņi” ap pulksten 13.30 pretī braucošais dzērājšoferis pie “Audi” stūres, visdrīzāk, iebrauca pretējā braukšanas joslā, iznākums traģisks: frontālā sadursme.

Uzreiz gāja bojā “Mazda” šoferis, blakus sēdošā šofera māte. “Audi” dzērājšoferi un meitenīti, kura jau bija zaudējusi tēti un vecmāmiņu, nogādāja slimnīcā.

“Mazā meitenīte bija nepilnus trīs gadus veca. Viņai drīz paliktu trīs gadiņi, 23. februārī. Man pašai ir maza meitiņa. Krustmeitiņa Valērija nesen bija atbraukusi ciemos pie mums. Toreiz viņa mani un manu meitiņu redzēja pirmoreiz . Mēs sarunājām, ka es viņai dzimšanas dienā cepšu kūku. Mēs cerējām, ka viņa tomēr izdzīvos,” raudot saka avārijā iesaistītās mazās meitenes krustmāte Marta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Neskatoties uz ārstu centieniem, meitenīte no gūtajām traumām slimnīcā arī nomira, “Audi” dzērājšoferis-izdzīvoja.

Trīs promiles!!! Dzērājšoferi nepatur apcietinājumā

“Audi” šofera organismā tika konstatēts vairāk nekā trīs promiļu reibums, informē Valsts policijas (VP) Jēkabpils iecirkņa priekšnieks Zigmunds Januševskis.

“Tas bija viens no argumentiem, kas mums ļāva “Audi” vadītāju atzīt par aizdomās turamo kriminālprocesā. Par šāda noziedzīga nodarījuma izdarīšanu Krimināllikums paredz brīvības atņemšanu no trijiem līdz 15 gadiem, respektīvi, tas ir sevišķi smags noziedzīgs nodarījums, kas konkrētajā gadījumā, visdrīzāk, ir izdarīts,” teic VP galvenais likumsargs Jēkabpilī Z. Januševskis.

Kriminālprocess ierosināts pēc Krimināllikuma 262. panta “Transportlīdzekļa vadīšana alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē” piektās daļas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Traģēdijas rezultātā bojāgājušo tuvinieces Martas māsa kļuvusi par atraitni ar diviem bērniem.

“Mēs ļoti ceram, ka pēc iespējas ātrāk viss atrisināsies, jo mums, tuviniekiem, ir grūti, bet jūs nespējat iedomāties, kas ir jāpiedzīvo manai māsai! Viņa zaudēja vīru, vīramāti un bērniņu,” teic Marta.

Dzērājšoferis no slimnīcas jau izrakstīts un gaida tiesu uz brīvām kājām. Par to bēdu sagrautie bojāgājušo tuvinieki ir šokēti. Policija vērsusies tiesā ar lūgumu piemērot viņam drošības līdzekli – apcietinājumu.

Tiesa policijas prasību noraidījusi, un vīrietim piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Taujāta, kāpēc noraidīts likumsargu lūgums, Jēkabpils rajona tiesas tiesnese Lilita Bārbale skaidro, ka “procesa virzītājs [policija] lūgumu pamatoja ar to, ka persona varētu izbraukt no valsts, tādējādi izvairoties vai traucējot izmeklēšanai.

Otrs pamatojums bija sabiedrības rezonanse. Šai personai Latvijā ir deklarētā dzīvesvieta, darbs, ģimene, nav nekādas informācijas par apstākļiem, kas viņu saistītu ar ārzemēm. Protams, ir citi drošības līdzekļi, ar kuriem var novērst izbraukšanu no valsts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt sabiedrības rezonanse vispār ir nekorekta procesa virzītāja norāde, jo tiesnesis jau pēc definīcijas nedrīkst pakļauties sabiedrības spiedienam, arī pats savām emocijām.”

Tiesnese Lilita Bārbale piebilst, ka drošības līdzekli – apcietinājumu – varētu piemērot, ja ir pamats uzskatīt, ka persona varētu atkārtot noziedzīgu nodarījumu, tomēr, kā stāsta tiesnese, “šajā gadījumā tas atkrīt, jo persona iepriekš nav tiesāta”.

Liecinieki, lūdzu, atsaucieties!

“Bez Tabu” izdodas sazināties ar citu šoferi, kurš neilgi pēc avārijas apstājies, lai palīdzētu. Bez Tabu saglabā viņa anonimitāti.

Viņš stāsta: “Kad apstājos palīdzēt, viena “ātro” ekipāža bija jau klāt! Mazo meitenīti cēlām ārā no mašīnas. Meitenīte nebija pie samaņas. Sapratu, ka pārējie “Mazdā” priekšā sēdošie jau miruši. Steidzos noskaidrot, vai “Audi” vadītājs dzīvs. Atvēru visas durvis un atbrīvoju viņu no drošības jostas, liku tam nekustēties līdz ātrie pienāk.

Alkohols bija jūtams. Mašīnā bija alus bundža. Kad ar “Audi” šoferi mēģināju sarunāties, viņš neko loģisku nevarēja atbildēt! Viņš bija vai nu šokā, vai tiešām tik ļoti piedzēries! Pats biju šokā, jo tik smagu avāriju nebiju redzējis! Vainīgajam ir jāsaņem sods, jo izdzēsa trīs nevainīgas dzīvības!”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bez Tabu uzzina, ka dzērājšoferis strādā par bārmeni populārā Rīgas izklaides vietā. Tāpat tiek ziņots, ka viņš brīvdienās pastiprināti lietojis alkoholiskos dzērienus, iespējams, vairākas dienas pēc kārtas. Liktenīgajā pirmdienā, no rīta sēdās pie stūres, iespējams, uzreiz pēc uzdzīves.

Arī šim 34 gadus vecajam vīrietim, “Audi” vadītājam ir dzīvesbiedre, ar kuru kopīgs mazs bērns, dzīvesbiedre ir otrās atvases gaidībās.

Bez Tabu sazinās ar “Audi” šofera darba devēju, kurš vēlas palikt anonīms, bet skaidro, ka sadarbojas ar likumsargiem, sniedzis darbinieka raksturojumu izmeklēšanas ietvaros.

Darba devējs stāsta, ka padotais neizceļoties ar alkohola lietošanu, tomēr, kā pats uzskata, šis iznākums ir sekas uzdzīvei “ar nepareizajiem cilvēkiem”. Taujāts, vai alkohola lietošana notika darba vietā un, ja tā, vai kāds centās atturēt personu no sēšanās pie stūres reibumā, darba devējs stāsta, ka padotais lietojis alkoholu citur.

Lai gan izmeklēšanas ietvaros nozīmētas vairākas ekspertīzes, kurās atklāsies notikušais uz ceļa, likumsargi un bojāgājušo tuvinieki lūdz atsaukties ikvienu avārijas liecinieku, zvanot pa tālruni 26611897 (bojāgājušo radinieks) vai 110 (policija).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mums visiem tas ir ļoti sāpīgi. Lūdzu, atsaucieties. Mēs būsim ļoti pateicīgi!” piebilst avārijā bojāgājušo radiniece Marta.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm