tv3.lv

Mēbeļu tirgotājs no Salaspils turpina “čakarēt”; desmitiem klientu vēršas policijā

2021. gada 28. oktobrī 21:41

Rīdziniece Alla vēl pavasarī nolemj labiekārtot mitekli ar jaunām mēbelēm. Saimniece tās noskata interneta veikalā “A-mebeles.lv”.

“Divas gultas, drēbju skapi ar bīdāmajām durvīm un nelielu galdiņu. Veicu pasūtījumu, izvēlējos lietas. Nosūtīju informāciju veikalam. Viņi uzreiz arī atzvanīja,” darījuma sākumu izklāsta rīdziniece.

Alla iemaksā priekšapmaksu – 600 eiro. Mēbeļu tirgotājs norāda, ka izvēlētās preces jau drīzumā tikšot piegādātas, taču rīdziniece pat līdz oktobra beigām tā arī neko nav saņēmusi, izņemot tukšus solījumus.

Alla

Turklāt ir aizritējuši jau pieci mēneši. Vaicāju, vai nevar ātrāk to visu. Viņi saka: “Pagaidiet, pagaidiet. Pagaidiet, pagaidiet! Nav piegādes uz veikalu. Nav mēbeļu piegādes. Nav pasūtījumu no ārzemēm, aizvērtas durvis. Nevar aizbraukt, nevar atbraukt.

Allai solījumi apnīk. Rīdziniece pieprasa atdot iemaksāto naudu, taču arī ar to mēbeļu piegādes epopeja nebeidzas.

Alla

Es gaidu. Jau ir oktobris, bet nekā nav. Nedz septembrī, nedz oktobrī nav. Debilisms, nezinu, kā citādāk to visu var vērtēt.

Pēc neveiksmīgā pirkuma un problēmām ar naudas atgūšanu Alla pārbauda informāciju par veikalu “A-mebeles.lv”, atklājot lērumu citu pircēju sūdzību. Tiesa gan, rīdziniece to izdara jau pēc tam, kad rodas problēmas ar tirgotāju.

Skaties arī: 

“Aukstasinīga krāpšana!” Ne mēbeļu, ne avansa – tirgotājs vazā klienti aiz deguna

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“No gultiņas ne ziņas, ne miņas!” Jūrmalnieci “uzmet” mēbeļu internetveikals

Pērn rudenī šis veikals nokļuva arī “Bez Tabu” redzeslokā. Pat divas reizes. Zinot jau ceļu uz uzņēmuma biroju, dodamies skaidrot, kāpēc Alla nav atguvusi savu naudu.

Ja iepriekšējā reizē, kad viesojāmies pie mēbeļu tirgotāja ofisa durvīm, uz tām bija izvietots uzraksts, ka Covid-19 ierobežojumu dēļ  klienti klātienē netiek pieņemti, bija norādīts arī telefona numurs, kam zvanīt neskaidrību gadījumā. Šobrīd te nav ne miņas, ka te varētu atrasties meklētā uzņēmuma kantoris.

Sarunā ar nama pārzini noskaidrojam, ka ar SIA “A-mēbeles.lv” līgums ir lauzts, turklāt arī ar ēkas īpašniekiem firma neesot līdz galam norēķinājusies.

“Bez Tabu” nolemj apsekot turpat Salaspilī norādīto juridisko adresi, taču uz vietas sastapt nevienu neizdodas. Kaimiņienei parādām firmas valdes priekšsēdētājas un viņas vīra – biznesa partnera – fotogrāfiju. Meklētās personas atpazīst.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Cita kaimiņiene norāda, ka meklētais puisis esot gana jauks, komunikabls un vispār – ģimenes cilvēks. Un par kaimiņu iesaistīšanos iespējamā mēbeļu krāpniecības shēmā neko nezinot. Kundze bieži vien mājas pagalmā manījusi mikroautobusu ar firmas uzrakstiem.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC) noskaidrojam, ka uzņēmums “A-mēbeles.lv” ir iekļauts publiski pieejamajā melnajā sarakstā. Līdz pērnā gada martam ir saņemti vairāki desmiti sūdzību. Firmai pat piemērots 2000 eiro liels naudas sods, kas arī neesot nomaksāts.

Santa Zarāne
Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāve

Lēmums tika pieņemts pavasarī – martā. Tagad mēs vēl joprojām turpinām saņemt patērētāju sūdzības. Līdz šim brīdim ir 43 jauni iesniegumi, ir sniegtas vēl 59 konsultācijas. PTAC ir sniedzis informāciju arī Valsts policijai. 21. septembrī saņēmām informāciju, ka policija ir uzsākusi kriminālprocesu saistībā ar šo uzņēmumu. Līdz ar to šobrīd patērētājiem ir lūgums vērsties policijā ar lūgumu atzīt par cietušajiem.

Valsts policijas pārstāve Krista Andersone piebilst, ka, “izskatot personu iesniegumus, policija ir nosūtījusi 47 pieteikumus ar lūgumu sniegt ziņas, vai personas vēlas būt par cietušo uzsāktajā kriminālprocesā”. Šobrīd 20 personas arī ir atzītas par cietušajām. Kriminālprocesā notiekot aktīvs darbs, un policija joprojām turpinot saņemt ziņas no iespējamām cietušajām personām. “Tāpat ir daži atsevišķi gadījumi, kad personas pašas ir vērsušās policijā ar iesniegumiem un atzītas par cietušajām,” turpina Andersone.

Arī Alla ir viena no klientēm, kas vērsusies policijā individuāli, nemaz nezinot un nenojaušot, ka likumsargi jau uzsākuši izmeklēšanu pēc PTAC un citu pieviltu klientu iniciatīvas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

SIA “A-mēbeles.lv”

Ir klienti, kas izvēlas šādus ceļus – vērsties policijā – savu līdzekļu saņemšanai. Katram klientam ir savas vēlmes un savas tiesības. Vai visi iesniegumi ir bijuši pamatoti? Nē, bet vai esam atrisinājuši lielāko daļu – jā. Dotajā situācijā, kad uzņēmumam ir lielas grūtības, mēs cenšamies vienoties ar klientiem. Ja mums dotu tādu iespēju, mēs labprātāk izvēlētos visiem atvest viņu preces, nevis veikt avansu atmaksas, taču lielākajā daļā laika personas nevēlas nākt pretī un izvēlas dažādus ceļus avansa maksājumu atmaksas pieprasīšanai. Mēs avansa atmaksas veicam lielos apjomos, ņemot vērā uzņēmuma izmērus, un maksimāli cenšamies to veikt arī tagad, bet šobrīd šīs finanses nu jau paliek tik, cik ir, un ir grūti. Bet cenšamies un maksājam.

Firmai gan tagad jau būs jātaisnojas likumsargu priekšā. Tikmēr, kur pazuduši no klientiem iekasētie tūkstoši, gan ir neatbildēts jautājums.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm