tv3.lv

Medicīnas personāls pārstrādājies vai arī atrodas alkohola reibumā? Pacients fiksē, kā darbinieces slēpjas, lecot ārā pa logu!

2021. gada 21. jūlijā 19:30

Modris ar draugu sestdienas vakarā, 10. jūlijā, ieradās stacionārā “Biķernieki” pēc ārsta palīdzības. Vīrietis palika gaidīt mašīnā, taču draugs Rovens devās iekšā. Pēc pusstundas Rovens zvana Modrim un paziņo, ka, viņaprāt, personāls ir alkohola reibumā.

Rovens ap pulksten 23.00 devās uz stacionāra uzņemšanas nodaļu. Pēc vairāku minūšu gaidīšanas pie vīrieša pienāca divas medicīnas darbinieces. Pēc medmāsas jautājuma, kā var palīdzēt, Rovens sievietes izelpā sajuta alkoholu.

Pēc ārsta konsultācijas viņš joprojām bija pārliecināts, ka darbinieces ir lietojušas grādīgos dzērienus, uz jautājumiem, vai tiešām tā ir, atbildes nesaņēma. Vīrietis pieņēma lēmumu, ziņot pašvaldības policijai.

Brīdī, kad ieradās pašvaldības policija, Modris, sēžot mašīnā, novēroja dīvainu skatu kādā slimnīcas telpā.

Modris
pārsteigts par notikušo

Viņi devās iekšā, pēc desmit minūtēm es skatos, ka tieši pie slimnīcas ieejas paveras logs. Notiek jocīga kustība – vispirms izkrita sietiņš, kas aiztur kukaiņus, tad parādās kājas. Tajā brīdī es sapratu, ka ir laiks izņemt telefonu un filmēt, jo tas interesanti varētu beigties.

Modrim izdevās video fiksēt skatu, kā divas medicīnas darbinieces rāpjas ārā pa pirmā stāva logu!

Modris
raksturo notikušo

Pirmā, kas izlēca ārā, ko es pēc tam uzzināju, bija sanitāre. Viņa izgāzās ārā un aizstreipuļoja tālāk uz krūmiem. Pēc tam otrā, kas burtiski izlidoja, bija māsiņa, viņa nogāzās zemē un arī aizskrēja iekšā krūmos slēpties.

Kāpēc patiesībā darbinieces slēpās?

Pēc mirkļa arī pašvaldības policija iznāca ārā un atrada bēgošo personālu. Medicīnas darbinieces apgalvoja, ka viņas kāds ir ieslēdzis kabinetā, tāpēc mēģināja izkļūt, kāpjot ārā pa logu.

Modris
dalās ar notikumu

Es stāvēju priekšā slimnīcai un lūdzu viņām veikt brīvprātīgo alkohola testu. Izrādās, – pašvaldības policija to nevar veikt, man tas likās pilnīgs absurds. Viena no māsiņām, kas bija izlidojusi pa logu ārā un atgriezusies atpakaļ slimnīcā, bija iznākusi ārā blakus uzpīpēt. Viņa runāja pa telefonu, raudāja, tātad vainas apziņa bija. Novēroju, ka viņai uz rokas, locītavas vietā, bija parādījies plāksteris. Ko parasti tur liek? Sistēmu. Varbūt viņa sasitās, kad izkrita no loga, bet tomēr.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Modris atzīst, ka pierādījumu nav, ka medicīnas personāls būtu lietojis alkoholu. Bet viņam rodas jautājums – kāpēc darbinieces leca ārā pa logu, un kāpēc slēpās ārā krūmos?

Policijas bezspēcība

Pašvaldības policija apstiprina, ka nevar likt iepūst “trubiņā”, ja nav fiksēts administratīvais pārkāpums.

Toms Sadovskis
Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis

Ierodoties notikuma vietā, policisti piefiksēja visu šo personu datus. Ņemot vērā, ka patiešām radās aizdomas, ka vismaz daļa personāla darbinieku ir alkohola reibumā, par radušos situāciju ziņojām galvenajam ārstam. Šajā gadījumā, ņemot vērā, ka nav konstatēts administratīvais pārkāpums, proti, sīkais huligānisms, tad policistiem ir jāinformē darba devējs.

Slimnīcas skaidrojums

Lai gan pašvaldības policija nodeva visu informāciju, plašākus komentārus pagaidām slimnīca nesniedz, jo notiek izmeklēšana un vairākas dienas pēc incidenta, joprojām neesot identificējuši iesaistītās personas.

Eduards Broks
Austrumu slimnīcas juridiskās daļas vadītājs

Mums ir izveidota izmeklēšanas komisija, viens no pirmajiem uzdevumiem ir identificēt šīs personas. Līdz ar personu identificēšanu uzsāksim sarunas un varēsim prasīt skaidrojumu par radušos situāciju. Mums kā darba devējam nav tādu resursu, lai uzreiz noteiktu, kuras šīs personas ir. Ir tikai iesniegums un video materiāls, bet mums ir jānoskaidro, kurš šajā laikā ir dežurējis. Dežurējošo darbinieku skaits ir lielāks nekā video aplūkojamo personu skaits.

Slimnīcas vadība apliecina, ka lietu izskatīs un pieņems attiecīgo lēmumu, kas turpmāk notiks ar medicīnas darbiniecēm.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tomēr Modris ir pārsteigts, kāpēc slimnīca nereaģēja momentāli. Viņaprāt, šādi indivīdi grauj medicīnas darbinieku reputāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm