“Mēs bērnus izvarojam!” Pie skolas Liepājā izveidots Wi‑Fi pieslēgums ar šokējošu nosaukumu

Pie Liepājas Līvupes pamatskolas-attīstības centra izveidots bezvadu interneta pieslēguma punkts ar nosaukumu, kurā iekļauta ļoti skaļa frāze.

“Apmeklēju semināru skolotājiem Līvupes pamatskolā. Mēģināju pieslēgties Wi-Fi tīklam. Vienīgais tīkls bez paroles bija ar nosaukumu – MĒS BĒRNUS IZVAROJAM! Šausmas! Šo tīklu noteikti lieto arī skolas bērni,” tā “Bez Tabu” raksta skatītāja Sanita.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šokējošo situāciju “Bez Tabu” skatītāja iemūžina fotogrāfijās, kurās redzami skolā pieejamie bezvadu interneta tīkli un arī veiksmīgā pieslēgšanās. Ņemam talkā iesūtītās fotogrāfijas un dodamies uz skolu pēc skaidrojuma.

Izglītības iestādes pārstāvi izbrīna šāda nosaukuma esamība, uzreiz noliedzot, ka skola nudien to nav izveidojusi. Skolas direktora pienākumu izpildītāja Sarmīte Sidorova patiešām ir pārsteigta par šādu kibergadījumu un uzreiz metas risināt situāciju.

Mēģinot izurbties cauri informācijas tehnoloģiju labirintam, izglītības iestādes vadītājai gan neizdodas konstatēt skolas iekšējā tīkla interneta protokola jeb IP adresi. Līdz ar to neizdodas gūt plašāku informāciju, vai Līvupes pamatskolas IP adrese sakrīt ar pieejamā Wi-Fi šokējošā tīkla IP skaitļu virkni.

IT eksperts Kristaps Skutelis norāda, ja šis bezvadu tīkls ir bez paroles, tad ar atbilstošām zināšanām iespējams tam pieslēgties un arī nomainīt nosaukumu. Speciālists arī pieļauj, ka interneta pieslēguma īpašnieks pat nemaz nenojauš par bezvadu interneta tīkla kliedzošā nosaukuma eksistenci.

To, ka tā izejas punkts neatrodas Līvupes pamatskolā, pēc “Bez Tabu” vizītes apliecina izglītības iestādes pārstāve.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mēs noskaidrojām, ka mūsu skolas ierīce – neviena neatbilst šādai IP adresei, un, vienkārši izejot ārā uz ielas pamēģinot, kur tad šis signāls ir pieejamāks, tad visas pazīmes liecina, ka signāls nāk no blakus ēkas, kas nav mūsu skolas ēka,” norāda Sidorova.

Tikmēr Skutelis aicina rūpēties par savā īpašumā esošajām ierīcēm, vismaz uzliekot paroles, lai tomēr maksimāli apgrūtinātu svešu personu iejaukšanos.

Jāpiebilst, ka “Bez Tabu” jau nodevis visu pieejamo informāciju Liepājas policijas iecirknim, kas sola veikt izmeklēšanu un noskaidrot visus apstākļus un iespējamos vaininiekus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm