tv3.lv

“Mēs esam atstāti novārtā!” Jaunpēternieku ciems slīkst latvāņu jūrā

Visa laba Jāņu zāle, kas plūkta Jāņu vakarā. Šovasar Jaunpēternieku ciema iedzīvotājiem jābūt īpaši uzmanīgiem, jo viņu pļavas un arī bērnu laukumu apsēdis bīstamais latvānis!

Vietējie atzīst, ka pirms novadu reformas vēl Ozolnieku pašvaldība pļāva latvāņus, taču kopš ciemu pievienoja Jelgavas novadam, iedzīvotāji jūtas pamesti novārtā. Lai gan mazajā ciemā dzīvo aptuveni 60 iedzīvotāji, tas neesot iemesls, lai ļautu ieaug latvāņos.

Latvāņu iznīcināšana ir ikviena zemes īpašnieka pienākums neatkarīgi no tā, kam zeme pieder. Ja to neievēro, var piemērot pat sodu. Turklāt šis augs ir bīstams veselībai, tāpēc jābūt īpaši uzmanīgiem.

Jaunpēternieku iedzīvotāji jau ir noguruši lūgt pašvaldības palīdzību. Ņemot vērā, ka kopš novadu reformas Jelgavas novads kļuvis daudz plašāks, domes pārstāvis Ingus Zālītis norāda, ka arī visas teritorijas ir grūtāk apsekot. Lai gan augu regulāri pļauj, šogad jau divas reizes, tas ataug ātrāk par zāli.

Šobrīd Latvāņi ir izplatījušies teju pa visu Latviju, visvairāk tie ir vidzemē, savukārt Ventspili invazīvie augi praktiski nav skāruši. Veidi kā cīnīties ar augu ir dažādi, ja ar pļaušanu neizdodas tos iznīdēt, tad jāmeklē citi varianti.

Valsts augu aizsardzības dienesta pārstāve Astra Garkāje aicina iedzīvotājiem ziņot dienestam vai pašvaldībai, ja pamana augam latvāni.

Lai latvānis neturpinātu izplatīties, speciālisti aicina nokaltušos ziedus neraut.

Bez Tabu žurnāliste, kura gatava doties uz tālākajiem Latvijas nostūriem un risināt dažādas sadzīviska rakstura problēmas. Nereti arī vēsta par notikumiem uz sarkanā paklāja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm