tv3.lv

“Mēs esam situācijas ķīlnieki!” Autobusu šoferiem Rīgas autoostas tuvumā nav pieejamas labierīcības

10. maijā 18:42

Mikroautobusa šoferis Edgars gandrīz ik dienas mēro ceļu Rīga-  Jelgava- Dobele- Rīga. Viņš par mikroautobusa vadītāju strādā jau vairāk nekā 20 gadus, bet tieši tagad saskāries ar neiedomājamu problēmu, par kuru klusēt vairs nav iespējams.

Rīgas autoostā šobrīd norit remontdarbi un reisu starplaikos uzturēties autoostas teritorijā autobusiem ir aizliegts. Atļauts tikai izlaist pasažierus, bet tad jādodas uz tuvāko atļauto stāvvietu. Starp reisiem brīva parasti ir aptuveni pus stunda. Edgars ir pārliecināts, ka līdz autoostai aiziet paspēt nevar un arī pie zivju paviljona novietot autobusu nav iespējams.

Tā kā šobrīd iebraukt autoostas teritorijā autobuss drīkst tikai 10 minūtes pirms reisa sākuma laika, šoferi transportlīdzekļus spiesti novietot tur, kur ir vieta un kur tas ir atļauts – visbiežāk, pie Spīķeru kvartāla vai Krastmalā.

Edgars
Neapmierināts mikroautobusa šoferis

“Ja brauc ar mikroautobusu, tad mēs stāvējām iekšā teritorijā, varēja droši, lēnām, mierīgi aiziet uz autoostu. Ja brauca ar lielo autobusu, tad bija tā, ka, izlaižot pasažierus, drīkstēja līdz 15 minūtēm stāvēt. Tad arī var visu paspēt. Nebija nekādu problēmu.”

Vēl pirms laika, arī apstājoties tālāk no autoostas, šoferīšu sirds bija mierīga, jo vienmēr pieejama bija publiskā tualete Spīķeros. Šobrīd tualete ir slēgta, par to pārliecinās arī “BezTabu” komanda. Rīgas domes pārstāvis atklāj, ka tualete pārtrauca darbību neesošo darbinieku dēļ un darbību atsāks tad, kad darbinieks būs atrasts.

Autotransporta direkcija atzīst, ka jau iepriekš saņēmuši sūdzības no autobusu šoferiem par to, ka pieejamas tikai maksas tualetes. Direkcijas pārstāvji uzsver, ka par drošu un nekaitīgu vidi šoferiem atbildīgs ir darba devējs.

Autotransporta direkcijas sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Plone atgādina šoferiem primāri par ieteikumiem un sūdzībām sazināties ar tiešo darba devēju. Direkcijas pārstāvji prognozē, ka pārvietojamās mazmājiņas uzstādītas netiks, bet darba devējam ir visas tiesības mainīt reisu laikus, lai autobusu vadītāji paspētu uz netālajām labierīcībām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm