“Mēs jau esam krīzē!” Valmierā nav matemātikas; mēnešiem ilgi nevar atrast skolotāju

28. janvārī 18:08

Valmieras tehnikumā dažādās programmās mācības apgūst vairāk nekā 600 jauniešu. Turklāt visiem ir obligāts arī eksaktais priekšmets – matemātika, un trešajā kursā jākārto valsts pārbaudījums. Tomēr daļai audzēkņu nav notikusi neviena matemātikas stunda – nedz iepriekšējā semestrī, nedz arī, 2023.gadu uzsākot.

Arta

Mani šokē fakts, ka Valmieras tehnikumā nav matemātikas skolotāja. Mācību priekšmetā, kas ir viens no primārākajiem izglītības sistēmā. Šis ir nopietns signāls par nopietnu problēmu. Vai atbildīgajām institūcijām par to ir nospļauties?

“Kopumā matemātiku šobrīd māca četri skolotāji, bet diemžēl 116 matemātikas stundām mums nav izdevies atrast kolēģi,” skaidro Valmieras tehnikuma direktore Vineta Melngārša.

Bez matemātikas apgūšanas atstāti topošie loģistikas darbinieki. Lai arī trūkstošo stundu darba slodze ir neliela – 0,2, tehnikumam tā arī nav izdevies atrast kādu, kurš šo caurumu spētu aizdarīt. Un Melngārša apgalvo, ka ir “izķemmēta” gandrīz visa Vidzeme. “Manuprāt, ir sasniegts kritiskais punkts, kad darba tirgū matemātikas skolotāju vienkārši trūkst.”

Pašvaldības izglītības pārvalde Bez Tabu gan norāda, ka Valmieras novadā nav novērojams izteikts pedagogu trūkums. Tikmēr, aplūkojot darba sludinājumu vietnes internetā, skolotāja vakanču Latvijā nudien nerūkst. Galvaspilsētā vien šobrīd nepieciešami vairāki desmiti pedagogu, tostarp arī eksaktajos un humanitārajos mācību priekšmetos. Kā šķēršļi darbinieku atrašanā tiek minēti atalgojums un slodze, kas savukārt varot pārvērsties straujā izdegšanā. Abi faktori arī ietekmējot pedagoga profesijas prestižu.

“Mēs jau esam krīzē,” situāciju komentē Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Arodbiedrība cer, ka jau drīzumā jaunās izglītības ministres Andas Čakšas vadībā tikšot uzsākta vakanču mazināšanas un jauno pedagogu atbalsta plānu īstenošana.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Izglītības un zinātnes ministrijas komentārs par pedagogu trūkumu un risinājumiem:

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm