tv3.lv

“Mēs nevaram normāli nomazgāties!” Daudzdzīvokļu namā Cēsīs pamatīgas problēmas ar karsto ūdeni

Aiz skaistās ēkas fasādes Cēsīs, Valmieras ielā 23, ir samilzušas problēmas vairāku gadu garumā, kas ietekmē cilvēku sadzīvi.

“It īpaši satrauc ūdens padeve, ko mums nodrošina mūsu vietējā dzīvokļu īpašnieku kooperatīvā sabiedrība. Tiešāk sakot – par karsto ūdeni runa ir,” nebūšanas piecstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamajā namā ieskicē viens no mitekļu īpašniekiem Vadims Kameņevs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viss sācies pirms aptuveni diviem gadiem jeb 36 mēnešiem pēc ēkas renovācijas. Ja sākumā bija novērojamas ūdens spiediena maiņas, tad šobrīd situācija ir daudz dramatiskāka. Atsevišķos laika posmos pa dienu un vakaros karstais ūdens vispār pazūd.

Valmieras ielas dzīvokļa sienas Vadimam nav svešas – te savulaik pavadīta bērnība, bet pēdējos gados šo mitekli par mājām dēvē arī sieva Sanita. Tieši Cēsīs ieprecējusies sieviete vannasistabā piedzīvo gaužām netīkamu situāciju.

Ejot dušā un mazgājot matus, Sanita vairāk nekā 10 minūtes nostāvējusi ar šampūnu matos, proti, siltā ūdens trūkuma dēļ nebija iespējams pabeigt vannošanos.

Vadims Kameņevs
Valmieras ielas 23 iedzīvotājs

Viena lieta, – mēs esam pieaugušie un varam to pieciest, bet – ko darīt tiem, kam ir mazi bērni?

Karstais ūdens pēkšņi parādās un tikpat ātri pazūd, arī caurspīdīgā šķidruma temperatūra lēkā kā atsperes, brīžam uz galvas var pat sākt tecēt teju verdošs ūdens. Vadims par nepieņemamo situāciju informē mājas vecāko, pēc tam arī dzīvokļu kooperatīva pārvaldnieci, taču situācija būtiski nemainās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Cēsnieks plāno aptaujāt savus kaimiņus, lai saprastu, vai patiešām problēma ir tikai viņa dzīvoklī un kāpņutelpā, vai arī tomēr līdzīga liksta piemeklējusi arī citus.

Dzelzs ir jākaļ, kamēr tā karsta, tāpēc nolemjam apjautāt kaimiņus tagad un uzreiz. Sastaptais Ilmārs uzsver, ka lielākā problēma ir ar karstā ūdens “sagaidīšanu”, proti, ir jānotecina krietns daudzums vēsā ūdens, lai beidzot saņemtu siltāku ūdeni.

Savukārt cita dzīvokļa īpašniece Laima atzīst, ka problēmas ar karsto ūdeni jau ir no laika gala – daudzus gadus. Sieviete gan citiem nav sūdzējusies un ir jau izsenis samierinājusies ar šo problēmu.

“Vienmēr tur ir kaut kas darīts, un mainām un meklējam to vainu, kas tur ir. Viņiem jau trīs, četri mēneši bija viss kārtībā, pēc tam atkal tagad sāk parādās tās problēmas. Es zinu par to, man zvana par to arī,” šādi telefonsarunu iesāk komunālo pakalpojumu apsaimniekotāja SIA “Vidzemes ESKO” santehniķis.

Speciālists piebilda, ka tuvākajā laikā tiks veikta cauruļu tīrīšana. Tiesa gan, sarunas noslēgumā santehniķis nekautrējoties atklāj, ka viņš gluži vienkārši jau vairs nezina, ko šajā situācijā darīt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vadims stāsta, ka pēc ēkas renovācijas 2014. gadā pirmos trīs gadus viss bijis kārtībā, taču tad pakāpeniski iepriekš piedzīvotās problēmas atgriezušās, turklāt – ar jaunu sparu.

“Bija mājas renovācija un tika tā kā karstam ūdenim visur nomainīti jauni cauruļvadi uz plastmasas. Un diemžēl Cēsīs tie plastmasas stāvvadi aizaug ciet pat trijos mēnešos,” tā atbild DzĪKS “Birzītes 6” pārvaldniece Pārsla.

Savukārt Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas vadītājs Vitolds Peipiņš uzsver, ka cīņa ar cauruļu aizkaļķošanos jeb katlakmeni ir ļoti grūta. Bieži vien vieglākais un teju vai vienīgais risinājums esot aizaugušo cauruļu nomaiņa.

Eksperts norāda, ka viens no iemesliem, kāpēc cauruļvadi aizaug, ir pa tām padotā karstā ūdens temperatūra, proti, jo lielāka tā ir, jo labvēlīgāki katlakmens veidošanās apstākļi.

Kooperatīva pārvaldniecei Pārslai esot padomā vairāki risinājumi, kā rīkoties, taču visos gadījumos nepieciešama nauda, turklāt, lai kaut ko paveiktu, ir jāsaņem dzīvokļu īpašnieku vairākuma jeb vismaz 51% atbalsts. Pretējā gadījumā ar situāciju būs jāsamierinās vai arī dzīvoklis jāpārdod.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jāpiebilst, ka santehniķa solītie cauruļu tīrīšanas darbi patiešām ir paveikti – ūdens tek mazliet raitāk. Tiesa gan, nedz Vadimam, nedz viņa sievai Sanitai nav ticības, ka problēma atkal neuzglūnēs no jauna.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm