tv3.lv

“Mēs nezinām, ko darīt ar tādu cilvēku!” Daudzstāvu nama iemītniekus Aconē dzen izmisumā kaimiņiene vācēja

2019. gada 12. novembrī 19:03

Daudzstāvu namā netālu no termoelektrostacijas ražotnes Salaspils novadā dzīvo kāda sieviete ar visai traucējošu hobiju. Apkārtējie kaimiņi ir pikti par šo nodarbi.

Vairāki iedzīvotāji “Bez Tabu” jau sagaida pustumšajā kāpņutelpā un momentāni metas klāstīt par gadiem ilgstošo problēmu.

“Pa logiem un pa durvīm jau viss nāk ārā. Viņa tikai stiepj mājās visu no miskastēm, visu nes mājās. Mēs nezinām, ko darīt ar tādu cilvēku,” atklāj viena no iedzīvotājām Sandra.

Deviņstāvu namā viena no mitekļa durvīm allaž stāv pusvirus. Slēdzenes vietā kalpo neliela metāla ķēdīte, kas liedz apkārtējiem pavērt durvis un ielūkoties, kas tad īsti notiek aizdomu pilnajā dzīvoklī.

Kā atklājas, Sandra Aconē mīt aptuveni sešus gadus. Vārda māsas aicinājumus Sandra ignorē. Kāpņutelpā ierodas arī vietējās namu pārvaldes pārstāve, kura izklāsta iepriekš pieņemtos mērus. Pērn izdodas savākt teju visu dzīvokļu īpašnieku parakstus, lūdzot pašvaldību rīkoties.

Uz Aconi saukta gan Veselības inspekcija, gan pašvaldības policija, gan Valsts policija. Tomēr viss apstājies ar frāzi, ka tā ir iedzīvotāju pašu problēma.

Sandra savā dzīvoklī iekšā nelaiž, taču kaimiņi norāda, ka viņa savas mantas sāk krāmēt jau uz koplietošanas balkona. Te sanestas dažādas drēbes, apavi un citi krāmi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mājas iedzīvotāji neiebilst, ka Sandra dzīvo šajā namā. Parādu par vienistabas dzīvokli viņai neesot. Brīžos, kad izdodas satikties, Sandra ir sakopta, kārtīga un neož. Namu pārvaldes pārstāve vēl stāsta, ka Sandrai ir arī meita, taču šajā namā sieviete dzīvo viena.

Savulaik iedzīvotāji pašrocīgi iztīrījuši Sandras pagrabu, izmetot lērumu krāmu. Tiesa gan, situāciju tas neuzlaboja.

Tikmēr iedzīvotāja Zoja atklāj, ka Sandras miteklim jau labu laiku ir atslēgts ūdens, kaimiņiene arī neizmanto labierīcības. “Viņa to visu nes uz miskasti.”

Nama iedzīvotāji tagad satraucas ne tikai par ugunsdrošību, bet arī par atrašanos ēkas tuvumā. Mantas sakrautas arī uz Sandras balkona, un spēcīga vēja laikā daži no priekšmetiem mēdz krist lejā un ieduras zemē ar lielu spēku.

Daudzdzīvokļu nama masīvā atrodas arī veikals ar kafejnīcu. Darbinieces Ļenas telefongrāmatā saglabāts dezinfekcijas speciālistu numurs. Tas nepieciešams gadījumos, kad no kaimiņienes Sandras mitekļa atkal atceļos prusaki un citi insekti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ļena
cīnās ar kaimiņieni un tarakāniem

Sākumā parādījās tarakāni un blaktis. Un vispār es uzskatu, ka tas iedzīvotājiem ir nedroši, jo tas viss jebkurā brīdī var aizdegties. Arī balkons var sagrūt, jo tur viss ir tiktāl aizkrauts. Un dzīvoklis arī vairākkārt ir tīrīts, taču viņa tik un tā stiepj visu uz mājām.

Jau bez tramīgo kaimiņu klātbūtnes mēģinām uzrunāt Sandru. Aiz lielā drēbju kalna ar lielām grūtībām izdodas saklausīt sievietes pieklusināto balsi. Aicinot izrāpties ārā no mitekļa, saņemam atteikumu.

Sandra
apzinās savu problēmu

Es jau sen vairs nenesu, jo es sapratu… Es jau sen vairs nenesu uz dzīvokli, jo sapratu, ka dzīvoklis ir pārblīvēts.

Bez Tabu: Bet Jums viss ir, dzīvot Jūs varat?

Jā.

Bez Tabu: Jums nekā netrūkst?

Nē, netrūkst.

Bez Tabu: Bet, ja Jums ir vajadzīga palīdzība, pieņemsim, ārsts vai vēl kaut kas, saņemtu šo palīdzību?

Jā, es aizbraucu pie ārsta.

“Viņa tiešām apdraud gan sevi, gan arī tos cilvēkus, kuri iet zem loga, jo viņa met ārā to, ko nevajadzētu mest [runā par izkārnījumiem]. Tām lietām ir jābūt citur. Viņa ir aicinājusi ierāpties mūsu darbinieci iekšā pa tām ejām, bet darbinieki nav riskējuši to darīt,” stāsta Salaspils novada Sociālā dienesta vadītāja Gunta Gumbina. Pašvaldības pārstāve arī uzsver, ja valsts veselības sistēmā nebūs paredzēts atbalsts un īpaša ārstēšanās vieta cilvēkiem, kuri sirgst ar obsesīvi-kompulsīviem traucējumiem, palīdzēt būs grūti. Speciāliste iesaka iedzīvotājiem tomēr atrast spēcīgu juristu, kurš rastu risinājumus. Pastāv arī variants par Sandras izmitināšanu un piespiedu ievietošanu ārstniecības iestādē.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm