Saņem paziņojumu par svarīgākajām ziņām, līdzko tās ir publicētas tv3.lv! Pieteikties
“Mēs rindā ārā nostāvējām divas ar pusi stundas. Lietū un aukstumā.” Nedienas pie Bērnu slimnīcas
Raidījums “Bez Tabu” saņēma ziņu no kādas skatītājas vārdā Žanna, kuras meita skolā sporta stundā satraumējusi kāju. Celi pakustināt meita nevarēja, bet aizbrauca mājās, pielika ledu. Pēc divām dienām nolēma doties uz Bērnu slimnīcu, bet tur viņas sagaidīja nepatīkams pārsteigums.
Skaties arī
Covid-19 ierobežojumu dēļ slimnīcā vēl aizvien ir ierobežots skaits pacientu, kuri drīkst uzturēties slimnīcas telpās. Žanna ar meitu ieradās slimnīcā un stājās rindā ārā, aiz vēl septiņiem pacientiem.
“Mēs rindā nostāvējām ārā divas ar pusi stundas. Lietū un aukstumā. Tajā laikā vēl atveda meitenīti, kurai bija četri gadi, ar pārsistu zodu, un viss asinīs. Un, protams, ka vecāki, kas jau bija stāvējuši rindā, šo meitenīti palaida pa priekšu. Tas nozīmē, ka vecāki, ārā stāvot, paši koordinē šo iekšā laišanas sistēmu.”
Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve apstiprina, ka, tā kā Ministru kabineta noteikumi vēl aizvien paredz gan divu metru distancēšanos, gan nepieciešamību testēties un testēt visus pacientus, gan nēsāt maskas, arī slimnīcas uzgaidāmajā telpā vēl aizvien ir ierobežots skaits, cik pacientu telpā drīkst uzturēties. Telpā var atrasties pieci pacienti ar ģimenēm, lai sagaidītu pirmreizējo ārsta apskati un trīs pacienti ar kādām saslimšanas pazīmēm, kas varētu būt kāda veida infekcija.
Tevi varētu interesēt
Apzinoties, ka var nākties uzkavēties rindās, slimnīcas pārstāvji aicina iepriekš nodrošināties, lai gaidīšanas procesu padarītu mazāk sāpīgu – paņemt līdzi siltāku apģērbu, uzkodas, rotaļlietas. Tomēr slimnīcas pārstāvji atklāj, ka apmeklētākās dienas slimnīcā ir nedēļas nogales un pirmdienas, tāpēc iesaka divreiz apdomāt nepieciešamību doties uz slimnīcu tieši šajās dienās. BKUS komunikācijas daļas vadītāja atklāj, ka ziemā, lai rindas neveidotos ārā, pie slimnīcas ēkas tika izvietoti speciāli konteineri, kur pavadīt laiku, gaidot savu kārtu pie ārsta, taču tie netika pietiekami apmeklēti, izmantoti un tika lemts par to aizvākšanu no slimnīcas teritorijas.
Kaut arī vasaras sezona sākusies īsti vēl nav, tomēr traumatologu darbīgākā gada sezona gan. Jau tagad, kaut arī siltās dienas bijušas uz pirkstiem saskaitāmas, traumu skaits bērniem krietni pieaug.
“Jau martā mums ir teju 150 bērni, kuri ir guvuši traumas ar dažādiem velosipēdiem, skrejriteņiem, skrituļdēļiem.”
Traumatologam ir strikts viedoklis par to, kāpēc šobrīd garās rindas veidojas daudz ātrāk un biežāk nekā pirms padsmit gadiem.
“Pēdējo padsmit gadu griezumā tas sūdzību spektrs, ar kurām brauc šeit, uz Bērnu slimnīcas neatliekamo palīdzību, ir tāds, kas pirms 15 gadiem, piemēram, tika risināts mierīgi mājas apstākļos vai ar ģimenes ārsta starpniecību. Ar sasistu pirkstiņu diemžēl agrāk neviens uz šejieni nebrauca, tagad tā ir ikdienas būtība.”
Traumatologs iesaka vispirms konsultēties ar savu ģimenes ārstu, lai viņš, kaut vai telefoniski, pasaka, kā rīkoties tālāk. Varbūt trauma nemaz nav tik liela un uz slimnīcu jādodas nav.
Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija atgādina, ka bērns pats traumu gadījumā nav vainīgs. Par bērnu ir atbildīgs vecāks vai bērna likumiskais pārstāvis, kuram jāatbild arī par bērnu drošību. Tomēr nedrīkstam aizmirst arī par sabiedrības līdzatbildību.
“Visi šie traģiskie notikumi, kas mums ir, diemžēl notikuši pēdējo gadu laikā, es domāju, ka lielākā daļa noteikti no viņiem nebūtu notikuši, ja sabiedrība būtu bijusi redzīgāka un acīgāka. Neviens no šiem bērniem jau nedzīvoja viens pats būdiņā, meža vidū. Viņam apkārt bija kaimiņi, citi līdzcilvēki, garāmgājēji.”
Ziņo par kļūdu rakstā
Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.