tv3.lv

“Mēs te visi palikām uz pauzes!” Nepamanot šķērsli, Mežaparkā no velosipēda krīt bērns un satraumē seju

2021. gada 27. maijā 19:30

Līdz šim ierasti televīzijas ekrānos redzamā “Bez Tabu” vadītāja Evelīna Strazdiņa pavisam nesen kļuva par negadījuma aculiecinieci. Atpūšoties Mežaparkā, gan Evelīna, gan arī citi apkārt esošie parka apmeklētāji bija spiesti bezspēcīgi nolūkoties kāda zēna sāpīgajā kritienā.

Evelīna

Mēs te visi palikām uz pauzes! Pa kalniņu lejā brauca puisītis, aiz viņa – tēvs. Un tas bērns lidoja pāri valnim, kas izveidots uz ceļa. Nespēja nobremzēt, krita uz sejas. Pamatīgi sasitās, bija nobrāzta seja.

Tieši pirms ieiešanas Mežaparka bērnu rotaļu pilsētiņas zonā, parka apsaimniekotāji ir izveidojuši īpašu šķēršļu joslu. Krāsojums pie tās jau pabalējis. Pirms vaļņa izlikts skaldīts bruģakmens, bet kronis visam – robusta bruģa valnis, kas tad arī kļuva par zēna klupšanas akmeni vārda vistiešākajā nozīmē.

Skrituļslidošanas treneris Lauris Bitenieks piekrīt, ka valnis ir grūti pamanāms, esot arī nācies redzēt vairākus kritienus.

Arī uzkalniņa virsotnē ir izveidots līdzīgs valnis. Taču dažus metrus pirms tam ir izvietota zīme, kurā norādīts, ka bērnu pilsētiņas teritorijā iebraukt aizliegts ar kājminamiem transportlīdzekļiem, tostarp arī ar velosipēdiem, skrituļslidām, skrituļdēļiem un citiem pārvietošanās rīkiem. Tomēr, kā novēroja “Bez Tabu”, daļa šo zīmi tik un tā ignorē.

Edgars, kurš uz parku atbraucis ar velosipēdu un krēsliņā ved savu bērnu, atzīst, ka zīmes redzēja, taču ignorēja, jo tobrīd bērnu rotaļu laukuma zonā esot bijis visnotaļ neliels cilvēku skaits.

Nataļja

Manu bērnu šeit ar velosipēdu notrieca… Nē, nē, tas ir labi, ka [valnis] uztaisīts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Gluži kā uz Romu visi ceļi ved arī uz Mežaparka lielo bērnu rotaļu laukumu – te ir pat pieci piekļūšanas varianti. Un pie visiem izvietotas gan lielākas un mazākas zīmes, gan arī vaļņi, kas saplūst ar asfalta fonu.

Evelīna

Es saprotu šo nolūku – uzlikt ierobežojošo valni, lai mazajiem bērniem neviens neuztriektos virsū, bet, kad tu redzi, ka nokrīt astoņgadīgs puika un ir pārsitis seju, gūstot traumu, saproti… Šajā vietā tas ir bīstams. Tas nav bīstams blakus ejā, kur nav tik stāva nobrauciena.

Mežaparka apsaimniekotāju SIA “Rīgas meži” pārstāvis Aigars Pencis apliecina, ka vaļņu ierīkošana ir uzņēmuma ideja. “Rīgas meži” gan neesot konsultējušies ar satiksmes jomas ekspertiem par to, kāds risinājums būtu vislabākais un visdrošākais, lai kontrolētu satiksmi pie bērnu rotaļu laukuma un izvairītos no negadījumiem.

Aigars Pencis
SIA “Rīgas meži” pārstāvis

Labos laikapstākļos šis bērnu rotaļu laukums ir ļoti pilns ar bērniem. Un bērni ir neprognozējami. Līdz ar to viņu drošībai tas tika izdarīts. Nav jau aizliegts izstumties cauri, iziet cauri tam bērnu rotaļu laukumam. Ir aizliegts braukt. Cits risinājums? Nezinu, būtu jāliek sēta.

Parka apsaimniekotāji tomēr lūgšot ekspertu padomu jauna risinājuma rašanai. Tuvākajā laikā arī tikšot atsvaidzinātas līniju un apzīmējumu krāsas pirms vaļņiem. Tikmēr “Rīgas meži” aicina parka apmeklētājus ievērot izvietotās zīmes.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm