“Mēs vienkārši paliekam uz ielas!”; ģimenes ārste Tīrainē spiesta pamest prakses telpas

Tīrainē, Viršu ielā 6, jau vairāk nekā 10 gadu darbojas ģimenes ārstes Valdas Bērziņas prakse. Viņa saņēmusi vēstuli, ka jau gada nogalē telpas jāpamet un pagarināt nomas līgumu nav iespējams. Kurp doties tālāk – nav zināms.

Ģimenes ārste Valda Bērziņa stāsta, ka paziņojums par nepieciešamību atbrīvot tik pierastās prakses telpas jau decembra beigās nācis negaidot.

Valda Bērziņa
ģimenes ārste

Saņēmām no “Komunālajiem pakalpojumiem” vēstuli, ka mums līdz 30. decembrim jāatbrīvo telpas. Tās telpas it kā mēs nomājam no “Mārupes komunālajiem pakalpojumiem”, kas ir Mārupes domes meitas uzņēmums, un mēs vienkārši paliekam uz ielas!

Ģimenes ārste, kura gadiem rūpējas par 1700 tīrainiešu un tuvāko ciemu iedzīvotāju veselību, ir neizpratnē – kurp doties tālāk? Ilggadējās prakses telpas jāpamet jau gada nogalē, taču Mārupes novada dome jaunas telpas ierādīt nesteidz.

Valda Bērziņa
ģimenes ārste

“Es esmu apskatījusi visas tuvumā pārdodamās mājas, zemes gabalus, kur es varētu nopirkt un to mājiņu sev uztaisīt, bet tas laiks ir tik īss, ka nav reāli neko izdarīt. Varbūt notiks brīnums un 30. decembrī man parādīs, kur strādāt!”

Daktere izmeklējusies šā un tā, taču bez panākumiem. Vienīgās telpas, kas būtu piemērotas viņas praksei, atradušās aptuveni sešus kilometrus attālajā Mārupē, kas šobrīd esot vienīgais rezerves variants. Viņa noraizējusies, ka vecāka gadagājuma pacientiem un māmiņām ar maziem bērniem mērot tālu ceļu būtu grūti, jo sabiedriskais transports Tīrainē piestāj reti.

Tīraines puses iedzīvotāja Ina stāsta, ka daudzi ģimenes ārstes pacienti ir tieši vecāka gadagājuma cilvēki, kuriem nokļūt līdz Mārupei būtu daudz grūtāk nekā līdz Tīrainei. Viņai piekrīt divu bērnu māmiņa Madara, kura uzskata, ka, praksei pārceļoties uz citu pilsētu vai ciemu, medicīnas pakalpojumus saņemšana būtu apgrūtināta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ina
šokā par Mārupes domnieku vienaldzibu

“Savi iedzīvotāji Mārupes domei būtu jāuzklausa, jo kāda suņa pēc tam mēs viņus tur vispār vēlējām?”

“Mārupes komunālie pakalpojumi”, kuri saimnieko nelielajā namiņā Tīraines centrā, stāsta, ka ambulances telpu atbrīvošanu atlikt uz vēlāku vairs nav iespējams. Izrādās, ēku iecerēts pilnībā renovēt un, aizkavējoties ar darbu sākšanu, finansējums var aiziet gar degunu.

SIA “Mārupes komunālie pakalpojumi” valdes locekle Dace Šveide skaidro, ka ēka savu laiku nokalpojusi un visvairāk problēmu sagādājot tieši jumta segums, kas lietus laikā nepasargā, galvenokārt, jau pašas ambulances telpas no mitruma. Jums regulāri tiekot labots, taču ar to neesot gana – rekonstrukcija nepieciešama visai ēkai.

Mārupes novada dome noraida pārmetumus par bezdarbību – risinājumi ģimenes ārstes prakses saglabāšanai tiekot meklēti jau visu gadu. Vispirms izvērtētas pašvaldības pārziņā esošās ēkas un telpas Tīrainē, taču tādas, kuras būtu piemērotas medicīnas pakalpojumu sniegšanai, atrastas neesot. Tomēr idejas domniekiem gan esot.

Kristaps Ločs
Mārupes novada domes izpilddirektors

Vēl ir dažādi risinājumi. Iespējams tas ir arī kāds vai nu pašvaldības moduļu ēkas izvietojums kādā no esošiem zemes gabaliem, vai arī kāds cits risinājums, vai arī, piesaistot kādu privāto partneri, kurš ir gatavs arī uzstādīt šīs te un šādi arī nodrošināt ģimenes ārstes prakses pieejamību Tīraines iedzīvotājiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ja ģimenes ārste nolems pārcelt praksi uz Mārupi, pašvaldība izskatīšot iespējas nodrošināt sabiedrisko transportu saviem iedzīvotājiem, taču būtiskāk esot atrast piemērotas telpas tepat – Tīrainē. Kad risinājums tik rasts un vai atradīsies telpas jau gada nogalē, to domes pārstāvis nesola.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm