tv3.lv

“Murgs un šausmas!” Jēkabpilieši “slīkst” daudzstāvu nama pagalmā

Jēkabpilī ar plūdu draudiem jau sen nevienu nenobiedēsi. Kamēr Rīgā un citviet Latvijā par to vaimanā un skandina trauksmes zvanus, jēkabpilieši to uztver ar vēsu prātu. Ko padarīsi, pavasaris klāt, sniegs kūst, sākas ledus iešana, ceļas ūdens līmenis. Jēkabpilieši plūdiem ir gatavi, taču – ne jau daudzstāvu namu pagalmā.

Nameja ielas 24. nama iedzīvotāja Laura atklāj, ka problēma ilgst jau teju 40 gadus. Tikmēr Ludmila no kaimiņmājas norāda, ka visi iekšpagalmi ir kā murgs un šausmas. Valdis vēl piebilst, ka Nameja ielā vispār ir lielas problēmas ar lietusūdens novadīšanas sistēmu, tās gandrīz nemaz neesot.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Laura

Bez Tabu: Kad kūst sniegs un līst lietus?

Jā! Gumijnieki… Velkam, un tad gar mājām kaut kur jāložņā.

“Bez Tabu” skatītāja, kas par notiekošo ziņoja raidījuma redakcijai, norāda, ka problēmas ar Nameja ielas 24. nama pagalmu esot krietni vien ieilgušas. Mājas iedzīvotāji vēršas pie apsaimniekotāja “Jēkabpils namu pārvalde”, taču nekas netiekot risināts. Šādi pagalms izskatās ne tikai pēc sniega kušanas, bet arī lielākām lietusgāzēm.

Ainars Vasilis
SIA “JK Namu pārvalde” vadītājs

Problēma, ka Jēkabpils pilsēta visa stāv uz dolomīta klātnes, līdz ar to vēsturiski nav izveidoti lietus ūdens kanalizācijas tīkli. Un ir pilsētā tādi atsevišķi punkti, kuros ūdens diezgan regulāri savācas.

Stāvlaukums pie Nameja ielas 24. nama, kā arī piebraucamais ceļš iekšpagalmā ir pašvaldības īpašums. Izbūvēt ūdens novadīšanas sistēmu Nameja ielas mikrorajonā būšot dārgs prieks, taču esot kāds lētāks risinājums – infiltrācijas akas izbūve. Pārvaldes direktors gan uzsver, ka šāda tipa akas “ātri aizaug”.

Krietni lētākais, bet vienlaikus – pagaidu risinājums, esot apspriests arī pilsētas domē, taču reālas darbības līdz pat šodienai nav veiktas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī pēc šiem plūdiem Nameja ielas iekšpagalmā pārvalde veica ūdens savākšanas darbus. Viena gada laikā tas notiek pat sešas reizes. Tikmēr iedzīvotājiem atkal jāgatavojas nākamajiem plūdiem pagalmā.

Jau pēc sižeta samontēšanas “Bez Tabu” izdevās sazināties arī ar Jēkabpils pilsētas pašvaldības izpilddirektoru Guntaru Goguli. Pašvaldība esot gatava ieguldīt budžeta līdzekļus, taču vispirms nepieciešams iesniegums no Nameja ielas 24. nama, ko parakstījuši vismaz 50% + 1 dzīvokļu īpašnieku.

Redz, nepietiek ar to, ka problēma redzama kā uz delnas. Vajadzīgs birokrātisks pamatojums pašvaldības maciņa atvēršanai. Un arī problēmas novēršana gan nenotikšot uzreiz un tagad. Projektēšana, iepirkums, būvniecība… Tas vismaz aizņemšot divus gadus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm