tv3.lv

“Mūs no visa ir norobežojuši.” Iedzīvotājus Getliņos no pārējā novada atdala žogs un betona bloki

17. maijā 13:59

Lai Getliņu iedzīvotāji tiktu līdz tuvākajai vilciena stacijai, viņi gāja divu kilometru garu ceļu pa taciņu gar karjeru. Tagad divu kilometru vietā ir vairāk nekā desmit un, lai tiktu pie taciņas, jākāpj pāri žogam vai betona blokiem.

Karīna
neapmierināta Getliņu iedzīvotāja

“Mēs daudz neprasām. Mēs prasām elementāras lietas. Mēs dzīvojam 21. gadsimtā. Un mūs no visa norobežojuši.”

Izmaiņas notikušas, jo Salaspils novada pašvaldība zemes gabalu pārdevusi kādai privātpersonai.

Ludmila
neapmierināta Getliņu iedzīvotāja

“Kad viņš te sāka darboties, es viņam teicu: “Maināmies. Jūs nāciet te – manā teritorijā, bet es – tur. Ja es jums aiztaisīšu ieeju, ko jūs darīsiet? Cīnīsimies. Nu, lūk, mēs arī cīnīsimies.”

Lai norobežotu no Salaspils domes nopirkto zemes gabalu, jaunie zemes īpašnieki uzkrītoši norobežojuši Getliņu iedzīvotājus arī no tuvākās ūdenstilpnes – uzstādīti vairāki betona bloki.

Jurists Armands Logins atklāj, ka zemes īpašniekam ir visas tiesības norobežot savu īpašumu un pārkāpumu šajā gadījumā nav. Viņš arī uzskata, ka jārīkojas bija jau pirms zemes gabala pārdošanas – bija jāveic iedzīvotāju aptauja.

Jurists aicina iedzīvotājus rakstīt oficiālu iesniegumu un vienoties ar Salaspils novada domi. Iesniegums ir uzrakstīts, bet pašvaldība atbildību no sevis noveļ.

Salaspils novada pašvaldība

“Pašvaldība nav tiesīga rīkoties ar svešu īpašumu, nav tiesīga arī uzlikt kādus pienākumus nekustamā īpašuma īpašniekam. DKS ”Getliņi” kā juridiskai personai ir tiesības vienoties ar īpašnieku un risināt jautājumus par kājceliņa izmantošanu, ūdens tilpņu izmantošanu un citiem jautājumiem, civiltiesiskā ceļā.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Raidījuma “Bez Tabu” komandai izdodas sazināties ar kādu no zemes īpašnieka ģimenes loceklēm, ar kuru panākam vienošanos – zemes īpašnieki iespēju robežās ļaus iedzīvotājiem izmantot savu teritoriju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm