tv3.lv

”Mūsu māja iet bojā,” pārdaugavieši sašutuši par Rīgas ierēdņu nespēju un neieinteresētību

2017. gada 6. decembrī 9:35

Pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados celtā koka nama fasāde kļuvusi par strīdus objektu. Viena no nama iedzīvotājām neatļauti nosiltinājusi sava dzīvokļa ārsienu, tādējādi sabojājot ne tikai nama kopskatu, bet arī tā fasādi.

Nama iedzīvotāji jau tālajā 2009. gadā vērsās būvvaldē par nesaskaņotiem celtniecības darbiem. Kā norāda iedzīvotāji, toreiz būvvalde likusi ēku atjaunot iepriekšējā stāvoklī. Trīs gadus vēlāk – 2012. gadā būvniecības uzraugi attapās, ka iepriekš nepareizi sagatavojuši administratīvo aktu.

Tas gan nemainīja būvvaldes lēmumu, ka sešu mēnešu laikā jānovērš patvaļīgas celtniecības sekas. Ņemot vērā, ka kopš pirmā iesnieguma pagājuši jau 8 gadi, iedzīvotāji atkārtoti vērsušies būvvaldē, taču saņēmuši nesaprotamu atbildi.

Izraksts no būvvaldes atbildes

Informējam, ka būvvalde ir veikusi izpildu darbības saistībā ar Administratīvā akta piespiedu izpildi, tomēr konstatējams, ka ir iestājies Administratīvā akta izpildes noilgums, kas liedz turpmāku izpildu darbību veikšanu.

Iedzīvotāji ir neizpratnē par būvvaldes nespēju 8 gadu laikā novērst patvaļīgu celtniecību.

Tajā pašā laikā Bez Tabu uzrunātais sertificētais būvinženieris, inženierzinātņu doktors Juris Biršs norāda, ka koka ēkas fasāde ir neatgriezeniski sabojāta. Putuplasts ir visnepiemērotākais siltināšanas materiāls koka celtnēm.

Juris Biršs
Sertificēts būvinženieris, Inženierzinātņu doktors

Mitrums ar siltumu, kas veidojas dzīvoklī, uzkavējas koka konstrukcijā, jo nespēj tikt ”cauri” putupolistirolam.

Ja koka nama daļa jau vairākus gadus ir siltināta ar putupolistirolu, tad koka konstrukcija jau ir ”beigta”, tajā ieviesusies trupe.

Biršs aicina pēc iespējas ātrāk pieaicināt ekspertu, kurš pārbaudīs nama stāvokli. Nākamais solis ir vēršanās tiesā par kopīpašuma apzinātu bojāšanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm