tv3.lv

Nacionālists, filmas "Soviet story" autors Edvīns Šnore pieķerts pārkāpjam likumu

Nacionālas apvienības Saeimas deputāts piedalās ceļu satiksmē ar automašīnu, kurai nav derīga tehniskā apskate. Ar šo spēkratu deputāts dodas gan uz darbu Vecrīgā, gan citās ikdienas gaitās.

2019. gada 2. jūlijā 19:35

Deputātam piederošā 2015. gada “Dacia” “Duster” tehniskā apskate bija derīga līdz šī gada maijam. Ilgāk nekā mēnesi tautas priekšstāvis piedalījies satiksmē ar automašīnu, kuras tehniskais stāvoklis nav pārbaudīts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bez Tabu uzrunātie E. Šnores kolēģi Saeimā norāda, ka šāda rīcība nav pieņemama. Turpretī parlamentārietis Mārtiņš Bondars norāda, ka arī pats reiz ticis sodīts par braukšanu ar automašīnu, kurai iepriekšējā dienā beigusies tehniskā apskate, tādēļ pieļauj, ka kolēģis ir “neuzmanīgs”.

Raidījuma filmēšanas komandai izdodas turpat pie Saeimas sastapt pārkāpēju Edvīnu Šnori, kurš tieši devās uz savu spēkratu.

Edvīns Šnore
Saeimas deputāts, pārkāpj likumu

Šodien braucu ar šo mašīnu. Nav izieta tehniskā apskate? Vainīgs. Šodien pat faktiski jābrauc (red.- uz tehnisko apskati). Es nepamanīju.

Pēc sarunas ar žurnālistu deputāts iekāpj automašīnā un, neizņemot vienas dienas atļauju piedalīties satiksmē, gar likumsargu deguniem dodas prom. Gods, kam gods- Šnores ceļš tiešām aizveda uz tehniskās apskates staciju tajā pašā dienā, taču, kā atklājās, spēkrats neatbilda visām prasībām, lai droši piedalītos ceļu satiksmē. Tam tika konstatētas četras nepilnības.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Deputāta spēkratam tika konstatēta “palielināta brīvkustība kardānpārvada šarnīrā (krustiņā), “stāvbremze nedarbojas vienā pusē”, “stūres pastiprinātājs nenodrošina nepieciešamo efektivitāti”, kā arī “nedeg kreisais dienas gaitas lukturis”. Visas šīs nepilnības novērtas ar 2.

Foto: ARTŪRS ŠPAKS, BEZ TABU

Sods par piedalīšanos ceļu satiksmē ar automašīnu, kurai nav derīga tehniskā apskate, ir no 55 līdz 120 eiro. Kā norāda CSDD pārstāve Ieva Bērziņa, piedaloties satiksmē ar automašīnu, kuras stāvoklis nav pārbaudīts, neviens satiksmes dalībnieks nevar justies droši.

Saeimas mandātu, ētikas un iesnieguma komisiju šobrīd vada Šnores partijas biedre Janīna Kursīte-Pakule, kura norāda, ka komisijā Šnores gadījums tiks izskatīts tikai tad, ja tiks saņemta informācija no Valsts policijas.

Janīna Kursīte–Pakule
Saeimas mandātu, ētikas un iesnieguma komisijas priekšsēdētāja

Nē, nē. Ko tad mēs skatīsimies…ložņāsim mašīnas skatīties, kuram kāds pārkāpums, stikls ieplīsis. Domāju, ka gadās katram. Domāju, ka jums, kā žurnālistam, ieraugot, jāuzliek lapiņa, atgādinājums.

 

Auto jomas pārzinātājs Uģis Vītols norāda, ka deputāta izvēlētais spēkrata zīmols esot izslavēts ar dažādām nepilnībām. No konstatētajām nepilnībām vislielākā vērībā jāpievērš stūres pastiprinātāja bojājumiem. “Arī pārējos bojājumus jānovērš,” norāda Vītols.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šobrīd Šnore ar savu spēkratu satiksmē drīkst piedalītes līdz jūlija beigām, kad atkal jādodas uz tehniskās apskates staciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm