tv3.lv

Nātres pie paša gājēju celiņa… Iedzīvotāji pikti par gauso zāles pļaušanu galvaspilsētā

Dzelzavas ielā, Purvciemā, ir gana zāles, kas vēl jānopļauj. Turklāt gājēju ceļa malā aug patiešām pamatīgas nātres. Un par tām sašutumu pauž Bez Tabu skatītāji. Un tieši pirms Līgosvētku nedēļas raidījumā saņemts lērums vēstuļu no dažādām vietām Rīgā par nesakoptām teritorijām jeb nenopļautu zāli.

Aldis

Iļģuciems atgriežas PSRS laikos – zāle līdz ceļiem. Citviet tā ir vēl garāka. Izvedot suni pastaigāties, var viņu vairs neatrast.

“Vai “Rīgas namu pārvaldniekam” neattiecas sodi par nekoptām teritorijām Rīgā? Piemēram, Ķengaragā – gar promenādi – šogad vēl nav pļauta zāle vispār, kaut arī nauda par to ir iekasēta apsaimniekošanā,” tā raksta Jānis.

Tikmēr Irēna uzsver, ka “Riekstu ielā 12 un arī tuvējā apkārtnē zāle nopļauta tā, ka izskatās, ka tas būtu ar rokām darīts – pa virsu paplūkāts”.

Skatītāji arī iesūtījuši fotogrāfijas, fiksējot nepadarītos darbus, kā arī ne tik kvalitatīvi paveiktos teritorijas sakopšanas uzdevumus.

Ierodoties Ķengaraga promenādē, konstatējam, ka viens zemes saimnieks akurāt rūpējas par savu īpašumu, taču līdzās atrodas teritorija, kur viss atstāts pašplūsmā.

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis akcentē, ka pilsētā zāles garums nedrīkstot pārsniegt 20 centimetru. Tiesa gan, likumsargi nedodas zāles reidos ar mērlenti, galvenokārt pievēršot vērību iedzīvotāju sūdzībām un teritorijām, kas pat ar neapbruņotu aci uzskatāma par vidi degradējošu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sods par nesakoptu teritoriju ir no brīdinājuma līdz pat 350 eiro. Tomēr, ja komersantus un privāto zemesgabalu īpašniekus var sodīt ar vieglu roku, tad pret pašvaldību likumsargi vērsties īpaši nemaz nevarot, jo, kā gan tu sodīsi savu darba devēju, it sevišķi, ja maciņš abiem viens un tas pats.

Kristaps Kauliņš
Rīgas pilsētas izpilddirektora padomnieks

Rīgas pilsētā pagājušā gada rudenī ir izmaiņas saistošajos noteikumos par prasībām zāles pļaušanā. Tas ir saistīts ar to, ka Rīgas pilsēta virzās ilgtspējīgākas un zaļākas pilsētas virzienā, proti, ja iepriekš, neatkarīgi no tā, kas uz zemes notiek, jebkuram zālājam bija noteikta prasība, ka tas nedrīkst būt garāks par 20 centimetriem, tad tagad zālājam ļauj augt garākam, veidojot pilsētas pļavas.

Zāles pļaušanu pilsētā veicot uzņēmuma “Rīgas meži” nodaļa “Rīgas dārzi un parki”, kā arī attiecīgie pašvaldības darbinieki un komersanti, ar kuriem noslēgti līgumi. Izpilddirektora padomnieks gan uzsver, ka, piemēram, degvielas cenu kāpums darbu izpildi neesot ietekmējis un viss ritot pēc grafika. Pirmo zāles pļaušanu Rīgā, kur tas ieplānots, paredzēts veikt līdz 30. jūnijam.

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm