Saturs turpinās pēc reklāmas

“Nauda izkūpēja gaisā!” Ap 600 “uzmesto”, parādā 123 tūkstošus: internetveikals pārsteidz ar krāpšanas vērienu

Raidījums “Bez Tabu” nebeidz saņemt sūdzības par bēdīgi slaveno internetveikalu “Proffit.lv”, kura klienti, samaksājuši par preci jau sen, pirkumu aizvien nav saņēmuši. Valsts policijā informē, ka nesen aizturēti vairāki internetveikala un ar to saistīto firmu darboņi, pret kuriem ierosināts kriminālprocess par krāpšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Aptuveni 600 iesniegumu no apmānītiem klientiem, par nepiegādātām precēm iekasēti vairāk nekā 123 000 eiro – šādus krāpšanas apmērus aplēsuši likumsargi.

2020. gada 9. decembrī 19:10

Šā gada septembrī “Bez Tabu” jau stāstīja par internetveikalu “Proffit.lv”, kurš bija palicis parādā preces un neatdeva samaksāto naudu ļoti daudziem. Tolaik Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) pārstāvji raidījumam “Bez Tabu” solīja, ka apkopos daudzās sūdzības un vērsīsies Valsts policijā (VP). Vairāk par situāciju agrā rudenī lasi šeit.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saņēmis kārtējo neapmierinātā klienta sūdzību par nepiegādāto preci, ko pasūtīja vasarā, un ilgstošu naudas neatmaksāšanu, “Bez Tabu” atkārtoti uzrunāja PTAC, kura pārstāve Santa Zarāne informēja, ka solījumu par vēršanos VP iestāde turējusi.

“PTAC arī pieņēma lēmumu uzlikt naudas sodu un pārtraukt negodīgo komercpraksi. Tas gan bija brīdis, kad uzņēmums pārstāja komunicēt ar patērētājiem un PTAC. Saņemot patērētāju sūdzības, vērsāmies VP, pēc kā VP uzsāka kriminālprocesu.”

“Bez Tabu” pārliecinājās, ka “Proffit.lv” vietne, kā arī cita internetveikala mājaslapa – “Korbotex.lv”, kurā darboņi, sastrādājuši nepatikšanas iekš “Proffit.lv”, centās turpināt darbību, – vairs nedarbojas. Kā noskaidroja “Bez Tabu” vietnes bloķētas ar likumsargu ziņu, lai apturētu krāpnieciskās darbības.

Likumsargi informē, ka VP notiek izmeklēšana par krāpšanas gadījumiem pret vairākiem simtiem personu, kuras  interneta vietnēs “Proffit.lv” un “Korbotex.lv” bija pasūtījušas preci, veikušas apmaksu uz uzņēmumu SIA ”Maku Group”, SIA ”Kasija” un SIA ”Multi Services” kontiem, bet pasūtīto preci uzņēmumi nepiegādāja un nauda netika atdota. Uz cietušo personu iesniegumiem par naudas atgriešanu uzņēmumi nereaģēja, tādēļ apkrāptie iedzīvotāji ar iesniegumiem vērsās gan VP, gan PTAC.

Apkopojot VP un PTAC adresētos iesniegumus, apzinātas aptuveni 600 cietušās personas, “Bez Tabu” norādīja  Inga Meikšāne, VP Rīgas reğiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3.biroja priekšniece.

Pašreiz izmeklēšanā noskaidrotais materiālais zaudējuma apmērs sastāda 123 693,04 eiro, informē VP. Šī gada septembrī VP tika uzsākts kriminālprocess un izmeklēšanā noskaidrots, ka krāpšana izdarīta, apzināti slēpjot ziņas par iesaistīto juridisko personu patieso  labuma guvēju, ļaunprātīgi izmantojot pircēju uzticēšanos.

Kriminālprocesā notika aktīva izmeklēšana un tika iegūti pietiekami pierādījumi, kā rezultātā šī gada 24. novembrī aizturētas trīs personas – 1949. un 1977. gadā dzimuši vīrieši un 1997. gadā dzimusi sieviete. Aizturētie iepriekš nav bijuši sodīti. Vienam no viņiem noteikts personas, pret kuru uzsākts kriminālprocess, statuss un divas personas atzītas par aizdomās turētajām personām par nozieguma izdarīšanu, par ko kriminālatbildība paredzēta Krimināllikuma 177. panta otrajā daļā (par krāpšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās) un 195. 1 panta pirmajā daļā  (ziņu nesniegšana un nepatiesu ziņu sniegšana par līdzekļu piederību un patieso labuma guvēju). Vienai personai piemērots visbargākais drošības līdzeklis – apcietinājums.

Inga Meikšāne
VP Rīgas reğiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3.biroja priekšniece

Tika aizturētas trīs personas, vienai no viņām piemērots bargākais drošības līdzeklis – apcietinājums. Tika gūta pārliecība, ka tās ir krāpšanas darbības. Cietušajiem pirmā frāze: ”Atdodiet naudas līdzekļus!” Neviens nesaprot, ka cilvēks, kurš krāpj, lielu daļu līdzekļu izšķērdējis. Darīsim, ko varēsim. Protams, policija gribētu ātrāk pabeigt kriminālprocesu, bet, ņemot vērā apjomu, cietušo personu skaitu, jāapstrādā visu dati, būs diezgan laikietilpīgs process.

VPa turpina apzināt visus iedzīvotājus, kuri cietuši šo noziedzīgo darbību rezultātā un ātrākai saziņai – likumsargi aicina vērsties ar oficiālu iesniegumu VP Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja 2. nodaļā (ziņot iesniedzot iesniegumu elektroniski kanc.krpp@riga.vp.gov.lv vai portālā latvija.lv – elektroniski bez eParaksta Latvijas valsts portālā, izmantojot e-pakalpojumu “E-iesniegums iestādei”).

Roberts Blass
Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas