tv3.lv

Naudas vai preces vietā tirgotājs klientei nosūta savu foto – armijas stila drēbēs kopā ar diviem suņiem

Bez Tabu skatītāja Aija pirms dažiem mēnešiem internetveikalā “Strom.lv” iegādājas dažas preces. Tomēr vienā jaukā brīdī internetveikals pazūd no Aijas redzesloka gan ar preci, gan ar visu naudu.

Aija

7.janvārī skatos mājaslapā, ka mans pasūtījuma statuss ir neapmaksāts. Aizsūtīju ”WhatsApp” maksājuma uzdevumu, uz ko nekādu atbildi nesaņēmu. 11.janvārī izdevās sazvanīt šo te kontakttālruni, kas tobrīd bija mājas lapā. Cilvēks tādā vārgā balsī mani informēja, ka ir saslimis ar to, ar ko visi slimo, un līdz mēneša beigām slimos.

Aija akceptē situāciju un piekrīt pagaidīt pasūtījuma izpildi. Tomēr arī pēc mēneša no nopirktajiem Austras kokiem nepilnu 45 eiro vērtībā ar visu piegādi nav ne miņas, ne ziņas. Arī nākamie solījumi februārī un martā paliek neizpildīti.

Aija

Aprīlī nosūtīju ierakstītā sūtījumā pieprasījumu atmaksāt naudu. Nākamā komunikācija bija ”WhatsApp”. Saņēmu fotogrāfiju – [internetveikala] īpašnieka ar diviem suņiem, bez komentāriem, nekāda teksta.

Aija paliek uz pauzes un saņemto fotogrāfiju traktē kā draudus un mēģinājumu iebiedēt, lai pircēja pārtrauktu naudas atgriešanas procesu.

No publiski pieejamās informācijas interneta vietnē “lursoft.lv” izriet, ka SIA “STROM-LV” juridiskā adrese atrodas kādā dzīvoklī Jūrmalā. Bez Tabu dodas uzmeklēt firmas īpašnieku, taču mitekļa durvis tā arī paliek aizvērtas.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) pārstāve Sanita Gertmane uzsver, ka šajā gadījumā uz uzņēmumu attiecas tādas paši pienākumi un saistības kā jebkuram citam juridiski oficiālam veikalam vai tirgošanās platformai internetā. Līdz ar to arī internetveikalam ir pienākums izpildīt pircēju pasūtījumus. Ja to nav iespējams izdarīt, ir jāatgriež klientam pilna naudas summa, it sevišķi, ja klients to jau ir pieprasījis. Tas jāizdara 14 dienu laikā, akcentē Gertmane, protams, ja vien nav savstarpēji noslēgta kāda rakstiska vienošanās par termiņa pagarināšanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Internetveikalā norādīts, ka ”Strom.lv” ir oriģinālo koka preču ražotāju produkcijas izplatītājs, apvienojoties ar vairāk kā 15 mākslinieku apvienībām no Latvijas. Bez Tabu uzrunā Latvijas Amatniecības kameru, kas par konkrēto mājas lapu dzirdot pirmo reizi.

Diāna Karaša
Latvijas Amatniecības kameras prezidente

Vienā teikumā sakot, – labs mārketinga triks. Apskatot visas piedāvātās koka priekšmetu grupas, nekādā veidā neiznāk 15 autori, nemaz nerunājot par ”vairāk kā 15 mākslinieku apvienībām”. Nezināju, ka Latvijā tādas ir. Pat, ja ar tām būtu domātas Tautas lietišķās mākslas studijas, tās, kuras darbojas ar koku, nav tik daudz. Un arī darbu rokraksts būtu krietni atšķirīgāks.

Uzdodoties par slepeno pircēju, konkrētas mākslinieku apvienības vai kādus autorus internetveikala saimnieks tā arī nenosauc. Arī pēc identitātes atklāšanas šie jautājumi paliek bez atbildes. Savukārt, jau interesējoties, kāpēc klientei pirms pusnakts nosūtīta jau pieminētā fotogrāfija, kurā internetveikala īpašnieks redzams tērpies armijas stila apģērbā kopā ar diviem suņiem, tirgotājs norāda, ka esot sanācis misēklis saziņā ar Aiju. Proti, fotogrāfija esot nosūtīta nejauši.

internetveikala “Strom.lv” saimnieks

Jā, nu, tas tur, varbūt kāda kļūda sanāca. Es tur, man tur to e-pastu ir daudz, jo es to piefiksēju pats, bet man tur nebija jēga nekāda to visu sūtīt. Kaut kur kļūda radās e-pastā. Tā ir vienkārši komunikācijas kļūda.

Tikmēr PTAC aicina jebkuru iedzīvotāju, kurš nolēmis iepirkties internetā, aplūkot, vai tirgotājs ir juridiska vai fiziska persona. Otrajā gadījumā riski esot krietni vien lielāki. Tāpat Gertmane lūdz iedzīvotājus pirms darījumu veikšanas arī veikt nelielu izpēti par tirgotāju, proti, kādas ir citu klientu atsauksmes, vai par konkrēto tirgotāju internetā atrodamas objektīvas sūdzības utt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jāpiebilst, ka pēc tam, kad Aija internetveikala saimniekam ieminas par vēršanos pie patērētāju tiesību aizstāvjiem un raidījumā Bez Tabu, nauda ieripojusi atpakaļ klientes kontā. Tiesa gan, arī ar nokavēšanos.

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm