“Nav jau nāvējoši!” Gājēji pie “Rīga Plaza” ignorē noteikumus un apdraud satiksmes drošību

2019. gada 5. decembrī 17:30

Tuvojas Ziemassvētki, pamazām daudzus pārņem dāvanu drudzis. Un daļa šajā brīdī aizmirst par drošību. “Bez Tabu” skatītāja Vikija atklāj biedējošu situāciju pie viena no galvaspilsētas lielveikaliem.

“Katru reizi, kad braucu uz “Rīga Plaza”, rodas liels jautājums – kā pēc tam tikt līdz 19. trolejbusam, lai nokļūtu atpakaļ uz centru? Drīzumā šeit arī strādāšu, un tas kļūs vēl aktuālāk. No domām vien, ka pilnīgā tumsā jātiek pāri divu joslu šosejai, jāiziet cauri tunelim un tad vēl pa neapgaismotu trotuāru jātiek līdz pieturai, pār muguru pārskrien baiļu trīsas,” raksta Vikija.

Lai no Rīgas centra nokļūtu līdz tirdzniecības centram “Rīga Plaza”, var izmantot 19. trolejbusu. Ceļš līdz tirdzniecības centram ir gana drošs – atliek šķērsot tikai vienu gājēju pāreju. Taču, kas notiek, dodoties atpakaļceļā.

Līdz pieturvietai “Mūkusalas rotācijas aplis” jāmēro aptuveni puskilometrs. Tomēr šajā – ne īpaši garajā posmā – “Bez Tabu” skatītāja norāda uz vairākām bīstamām vietām.

Pirmais pārbaudījums ir gājēju pāreja pie Salu tilta, un vakaros satiksme te ir ļoti intensīva, tāpēc gājējiem jābūt divtik uzmanīgiem. Savukārt otrs pārbaudījums jau turpat līdzās – neomulīgs tunelis. Sastaptie gājēji gan norāda, ka bailes staigāt cauri tunelim neesot. Vienīgais, kas traucējot, ir netīrība.

Tikmēr daļa gājēju riskē vēl vairāk, uz pieturu dodoties “pa taisno” zem tilta, taču – pa ceļa braucamo daļu.

Tirdzniecības centrā “Rīga Plaza” zina par sarežģīto ceļu uz sabiedriskā transporta pieturvietu. Tas apgrūtinot ne tikai pircējus, bet arī ietekmējot lielu daļu darbinieku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mums ir grūti piesaistīt veikala pārdevējus šim te tirdzniecības centram tieši atrašanās vietas dēļ. Esam veikuši darbinieku aptauju, lai noskaidrotu, kā viņi nokļūst līdz tirdzniecības centram un kādi ir viņu ieteikumi. Gājēju pārejas pie pieturas ir tumšas un bīstamas. Luksofors varētu uzlabot gājēju un satiksmes drošību,” uzskata “Rīga Plaza” pārstāve Urzula Spickus.

Rīgas domes Satiksmes departamentā “Bez Tabu” uzzina, ka šobrīd jau ir plāns pie vienas no pieminētajām gājēju pārejām izvietot luksoforu. Šo ieceri paredzēts īstenot tuvāko divu gadu laikā.

Savukārt, ja “Rīga Plaza” uzskata, ka ir nepieciešams pārvietot 19. trolejbusa vai kādu citu sabiedriskā transporta pieturvietu tuvāk tirdzniecības centram, komerciestādes pārstāvjiem esot oficiāli jāvēršas Rīgas domes Satiksmes departamentā. Atbildīgā iestāde izskatīšot satiksmes infrastruktūras izmaiņas. Šādā gadījumā “Rīga Plaza” gan jārēķinās, ka būs jāver vaļā arī savs maciņš. Šobrīd gan tirdzniecības centram lieku līdzekļu neesot, jo viss tiekot ieguldīts veikala labiekārtošanā.

U. Spickus vēl piebilst, ka tirdzniecības centrs izskata iespēju nodrošināt darbiniekiem autobusu, lai nogādātu viņus uz un arī no “Rīga Plaza” uz galvaspilsētas centru.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm