“Nav normāli 10 dzīvokļiem atslēgt ūdeni!” Applūdinot kaimiņus, iespējams, slims vīrietis nelaiž dzīvoklī; apsaimniekotājs bezspēcīgs

2021. gada 27. aprīlī 17:11

Rīdzinieki, dzīvojoši daudzdzīvokļu namā Sarkandaugavas mikrorajonā, ziņo par kaimiņu, kurš pēc tam, kad applūdināja dzīvokli stāvu zemāk, ignorē kaimiņu un dienestu pieprasījumu atvērt durvis, kā rezultātā, lai neturpinātos noplūde, nācies atslēgt auksto ūdeni daudziem dzīvokļiem. Nama iedzīvotāji ziņo par iespējamām garīgās veselības kaitēm, kas nomoka kaimiņu. Viņa dzīvesveids jau iepriekš satraucis pārējos nama iedzīvotājus.

Daudzdzīvokļu namā Sarkandaugavā aprīļa sākumā applūdināja dzīvokli. Izrādījās, ka vaina meklējama trešā stāva dzīvoklī, kurā pēc noplūdes bija steigšus nepieciešams veikt remontdarbus. Nolietā dzīvokļa saimniece “Bez Tabu” komandai stāstīja par nodarīto skādi viņas miteklim un kaimiņa reakciju uz noplūdi, kas drīzāk bija notikušā ignorēšana.

Applūdinātā dzīvokļa īpašniece

Nolēja pamatīgi virtuvi! Mēbeles, visu absolūti! Viņš [kaimiņš] nav adekvāts. Kad nolēja dzīvokli, mēs klauvējāmies, bet viņš nevēra durvis. Viņš aizvien never.

Viena dēļ cieš visi

Nama iedzīvotāji “Bez Tabu” stāstīja, ka kaimiņam, kura miteklī bija jāveic remontdarbi, esot garīga rakstura veselības problēmas. Pēc noliešanas viņš neesot atvēris durvis nedz kaimiņiem, nedz pieaicinātu dienestu pārstāvjiem, piemēram, policistiem. Tāpēc apsaimniekotājs, nespējot veikt avārijas remontdarbus, atslēdza auksto ūdeni visai kāpņu telpai. Nama iedzīvotāji pauda sašutumu un vaicāja, kāpēc visiem jācieš konkrētā kaimiņa dēļ?

Applūdinātā dzīvokļa īpašniece

Tas nav adekvāti! 10 dzīvokļi palika bez aukstā ūdens!

Toma
mājas iedzīvotāja

Kopš Lieldienām nebija aukstā ūdens. Kur tik mēs nezvanījām! Piemēram, pārvaldniekam. Mūs vienkārši “pasūtīja”! Tad domāja, ka viņš [kaimiņš] tur nomiris. Ugunsdzēsēji iekāpa trešā stāva dzīvoklī caur logu. Tur viss izrādījās kārtībā. Bija dzīvs. Attaisīja durvis, iegāja ātrā palīdzība, kas izmērīja viņam asinsspiedienu. Viņi [dienesti] aizbrauca, un tas viss turpinājās. Nepieslēdza auksto ūdeni. Dzēru zāles. Bija neizturami šajā bezizejā!

Brīdī, kad kaimiņa dzīvoklī ierāpās ugunsdzēsēji glābēji, neesot pieaicināts meistars, kurš varētu salabot defektu, kura dēļ radās noplūde, un atjaunot ūdens padevi, tāpēc iedzīvotāji palika bez aukstā ūdens.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iekrāto parādu dēļ problēmkaimiņam dzīvokli atņem, tas jau pārdots izsolē, un plānots, ka maija sākumā tajā kopā ar tiesu izpildītāju ievāksies jaunais saimnieks. Remontdarbus miteklī apsaimniekotājs grasījās atlikt līdz tam laikam, žurnālistu komandai stāstīja iedzīvotāji.

Toma
mājas iedzīvotāja

[Teica, ka] neko nevar izdarīt, lai gaidām līdz 5. maijam. Es teicu – labi! Tad sauksim Bez Tabu!

Teju divas nedēļas dzīvojuši bez aukstā ūdens, iedzīvotāji sagaidīja pagaidu risinājumu: stāvvadu saremontēja, apejot problēmmitekli. Iedzīvotāji uzskata, ka šādam risinājumam bija jābūt ātrāk.

Bezspēcība

Apsaimniekotāja SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) pārstāve Una Grenevica informēja, ka ar situācijām, kad dzīvokļu iemītnieki ignorē pieprasījumus ielaist mitekļos, lai veiktu avārijas remontdarbus, apsaimniekotājs saskaras gana bieži.

Una Grenevica
RNP pārstāve

Bieži un ilgstoši ir problemātiski piekļūt koplietošanas komunikācijām. Par to esam runājuši ne reizi vien. Ir gadījumi, kad nespējam veikt avārijas un pat plānveida remontdarbus. Tādās situācijās sekas var būt kritiskas, jo problēmas rodas ne tikai konkrētajā dzīvoklī, bet arī kaimiņiem. Konkrētajā situācijā mūsu inženieri spēja rast risinājumu, apejot šo dzīvokli, tādējādi izdevās pieslēgt ūdeni visai mājai. Tomēr šāds risinājums ne vienmēr ir iespējams. Nereti, diemžēl, nespējam to atrisināt, jo jāpiekļūst problēmvietai konkrētā dzīvoklī.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

RNP pārstāve Grenevica cer, ka iekļūšanu problēmmitekļos atvieglos grozījumi likumā, kas ļaus iedzīvotājiem vērsties tiesā ar lūgumu steigšus pieņemt lēmumu atļaut policijai tiesu izpildītāja klātbūtnē uzlauzt durvis, lai ielaistu meistaru dzīvokļos avārijas remontdarbu veikšanai, ja dzīvokļa iemītnieki liedz piekļuvi. Grozījumi likumā stājas spēkā jau šī gada aprīlī.

Iedzīvotāji norādīja, ka jau ilgstoši kaimiņš dara viņus bažīgus. Iedzīvotāji novērojuši, ka viņš tukšo atkritumu konteineru saturu un nes to uz savu mitekli. Tāpat nereti mēdzot skaļi uzvesties, arī nakts stundās. Vīrieša kaimiņi ir arī nobažījušies, vai un kā vīrietis vispār par sevi spējīgs gādāt, jo īpaši pēdējā laikā, kad viņam jau ilgstoši atslēgts aukstais ūdens. RNP pārstāve informēja, ka apsaimniekotājs ir ar mieru veikt remontdarbus viņa miteklī jebkurā brīdī, lai atjaunotu ūdens padevi arī konkrētajā dzīvoklī, tomēr vīrietim jānodrošina iekļūšanu dzīvoklī. Grenevica arī informēja, ka par konkrēto iedzīvotāju apsaimniekotājs regulāri sazinās ar Sociālo dienestu.

Rīgas domes Labklājības departamenta pārstāve Linda Sausā raidījumam “Bez Tabu” stāstīja, ka konkrētais nama iedzīvotājs ir Sociālā dienesta redzeslokā, bet saziņa ar viņu nav diez ko sekmīga.

Linda Sausā
Rīgas domes Labklājības departamenta pārstāve

Šis cilvēks vēršas dienestā pēc palīdzības tad, kad to vēlas, nevis tad, kad tiek aicināts uz sadarbību, kas notiek regulāri. Ar šo cilvēku ir gana sarežģīta komunikācija. Pēc saņemtās informācijas no jums [“Bez Tabu”], sociālais darbinieks tuvākajā laikā dosies apsekot šo dzīvesvietu, lai pārliecinātos, kādi tagad ir apstākļi. Vēlreiz aicinās uz sadarbību risināt neatrisinātos jautājumus, ņemot vērā arī situāciju, ka viņam, iespējams, draud izlikšana no dzīvokļa. Sociālais darbinieks informēs par iespēju saņemt, piemēram, patversmes pakalpojumu, ja notiks izlikšana no dzīvokļa. Tāpat persona var stāties rindā uz pašvaldības dzīvokli. Protams, dzīvokli nesaņems uzreiz, bet ir jāveic kaut kādas darbības. Ja persona paliks uz ielas pēc izlikšanas, ir iespēja doties uz patversmi, kas nodrošina gultas vietu, ēdināšanu trīsreiz dienā. Šāda palīdzība tiks piedāvāta, bet cilvēkam to jāgrib pieņemt.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm