tv3.lv

Neatļauti treniņi, kameras zādzība, pakaļdzīšanās Rēzeknē! Spraigi notikumi, atmaskojot sporta klubu

2021. gada 21. janvārī 18:48

Rēzeknē aiz aizlīmētiem logiem, ignorējot Covid-19 izplatības mazināšanas nolūkā noteikto aizliegumu, fitnesa klubā pulcējas un aizvada treniņus, ziņo Rēzeknes iedzīvotāja. Pieķerts likumpārkāpumā, iestādes saimnieks agresīvi patriec no telpām “Bez Tabu” komandu, atņem video kameru, kurā iemūžināti pārkāpumi, un metas bēgt. Žurnālisti, piesaistot policijas papildspēkus, notver fitnesa kluba saimnieku. Nu viņam nāksies atbildēt likuma priekšā. Atmaskojošā filmēšana “Bez Tabu” komandai izvēršas ļoti spraiga.

“Bez Tabu” redakcijā vērsās rēzekniete Iveta, kura ziņoja, ka Rēzeknē, N. Rancāna ielā esošajā fitnesa klubā, neatļauti notiek treniņi. Viņa bažījas, ka iestāde var kļūt par Covid-19 perēkli, no kura potenciāli var izplatīties infekcija.

“Lūdzam nekavējoties rīkoties! Sakarā ar Covid-19 ierobežojumiem. SIA “REGEM FITNES” fitnesa klubs Rēzeknē ar īpašnieku Viktoru Blohinu priekšgalā turpina savu darbību. Aizlīmējuši logus, aizslēguši durvis, uzstādījuši kameras, lai redzētu, kas pienāk pie durvīm, tad atslēdz tās un laiž tikai pastāvīgos klientus. Lielākā apmeklētība ir pēc 16.00.”

“Bez Tabu” komanda konstatēja, ka fitnesa kluba logi patiesi ir aizlīmēti. Pusotras stundas laikā, kamēr žurnālisti slēpnī dežūrēja netālu no fitnesa kluba, tika saskaitīti vairāki iestādes apmeklētāji, kuri fitnesa klubā ieradās un no tā iznāca ar sporta somām. Novērotais lika secināt, ka ielaisti telpās tiek uzticamākie klienti. Lai iekļūtu sporta klubā, klienti spiež uz zvana pogas, turpat ārā viņi tiek atpazīti novērošanas kamerās, kas gan iestrādāta zvana pogas ierīcē, gan izvietota virs galvas.

Fiksējusi aizdomīgo rosību, “Bez Tabu” komanda arī vēlējās iekļūt fitnesa kluba telpās, lai savām acīm redzētu tur notiekošo. Pēc žurnālista zvana pie durvīm tās atvēra iestādes vadītājs Viktors Blohins. “Bez Tabu” komanda ieraudzīja ārkārtējā situācijā noteikto aizliegumu neievērošanu – cilvēku pulcēšanos sporta zālē un trenēšanos. Cenšoties skatu iemūžināt līdzi paņemtajā neliela izmēra video kamerā, Blohins to izrāva no operatora rokām. Tāpat Blohins grūžot izraidīja žurnālistus no iestādes telpām. Pieprasījumu atdot video kameru viņš ignorēja.

“Bez Tabu” sazinājās ar Valsts policiju, paziņoja par neatļautajiem treniņiem un kameras zādzību, tikmēr ēkai otrā pusē novietotās “Bez Tabu” automašīnas video reģistrators fiksēja, kā Blohins pa fitnesa kluba sētas durvīm izlaiž bariņu klientu sporta tērpos. Viņi aizmuka kur nu kurais. Nedaudz vēlāk pa šo pašu izeju nepamanīts centās aiziet arī Blohins. Viņa došanos prom gan “Bez Tabu” pamanīja. Sekojot Blohinam, vairākkārt tika pieprasīts atdot video kameru, bet pieprasījumu Blohins ignorēja un metās bēgt. Uzsākot pakaļdzīšanos, “Bez Tabu” atkārtoti sazinājās ar Valsts policiju, ziņojot par atrašanās vietu. Noskrējis kvartālu, Blohins palēnināja tempu, un vēlāk viņu apturēja žurnālistu piesaistītās vairākas policijas ekipāžas.

Blohins likumsargiem meloja, ka fitnesa kluba telpās nenotika treniņi, tāpat noliedza, ka būtu atņēmis video kameru. Pārmeklējot kabatas, likumsargi neatrada kameru pie Blohina. Pēcāk žurnālisti un likumsargi kopā ar Blohinu ieradās fitnesa klubā, kur, kā jau bija paredzams, vairs nebija neviena apmeklētāja. Likumsargi centās pierunāt Blohinu atdot video kameru, tomēr viņa nostāja noliegt tās atņemšanu bija nelokāma.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vēlāk gan raidījuma komanda, gan sporta zāles īpašnieks Rēzeknes Valsts policijas iecirknī nokārtoja birokrātiskās formalitātes, pēc kurām tika ierosināts administratīvā pārkāpuma process par Ministru kabineta rīkojuma Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” 5.2. apakšpunkta pārkāpšanu.

Par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu likums paredz piemērot naudas sodu fiziskajai personai no desmit līdz 2000 eiro, bet juridiskajai personai – no 140 līdz 5000 eiro.

Tāpat pēc tam, kad “Bez Tabu” ziņoja par video kameras nozagšanu, policijā informēja, ka uzsākts kriminālprocess.

Pēc dažām dienām ar “Bez Tabu” sazinājās Valsts policijas Rēzeknes iecirkņa pārstāvis, kurš informēja, ka Blohins atdevis kameru likumsargiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm