tv3.lv

“Neēdam, bet maksājam rēķinus”; tu negribētu, lai tavas mājas pagrabā nomaina sūkni! 

“Neēdam, bet maksājam rēķinus,” stāsta Zundānu ielas 7. nama iedzīvotāji, viņiem turpmāko pusgadu būtiski palielināsies rēķins par komunālajiem pakalpojumiem. Nav runa par apkuri vai elektrību, viņiem jāmaksā par avārijas remonta darbiem. 

2018. gada 1. martā 19:41

“Pat nevarējām iedomāties, ka mums tādu summu aprēķinās, es esmu pensionāre, man pensija ir 240 eiro, bet jāmaksā man 207 eiro. Par divu istabu dzīvokli,” pastāstīja iedzīvotāja Janīna. Ailē “avārijas remonta darbi” redzamas dažādas naudas summas – 47, 48, 60 eiro, tik liels iztrūkums tā jau nelielajā budžetā gaidāms turpmāko pusgadu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Man tagad jāatdod visa pensija, kā lai dzīvo? Neko nezinājām, saprotiet, es padomāju, ka, ja jau mēnesi nebija aukstā ūdens, varbūt notikusi avārija, tāpēc cerējām, ka par to neliks maksāt,” raidījumam Bez Tabu satraukti stāstīja vēl kāda iedzīvotāja Gaļina.

2016. gadā pienācis paziņojums no SIA “Rīgas namu pārvaldnieks”, tajā bija rakstīts, ka veikta sūkņu stacijas apsekošana, un nepieciešami avārijas remontdarbi. Pārvaldnieks lūdza dzīvokļu īpašniekus noteikt pilnvaroto personu, kas piedalīsies lemšanā par turpmāko rīcību.

Paši iedzīvotāji atzīst, ka paziņojumam neesot pievērsuši uzmanību, taču neviens pat iedomāties nevarēja, ka gadu vēlāk tiks paziņots, ka 36 dzīvokļiem jāapmaksā 14078,95 eiro liels rēķins. Rodas jautājums, vai sūknis ir no zelta?

Nora
Vēlas redzēt sūkni

Mēs vēlamies apskatīties, kas tas par brīnumu, kas mums apakšā stāv, lai atnāk, un atver durvis. Varbūt rēķinu var nomaksāt vasarā, kad nav apkures? Neticam, ka sūknis maksā tik daudz.

 

Latvijas nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas priekšnieks Vitolds Peipiņš norāda, ka ar likumdošanas aktiem netiek regulēts termiņš, kādā iedzīvotājiem jāapmaksā avārijas likvidēšanas sekas, tas ir pārvaldnieka ziņā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Krists Leiškalns skaidro, 2016. gadā veikta ikgadējā mājas apsekošana, kurā atklājies, ka sūknis ilgi vairs nekalpos. Taču dzīvokļu īpašnieki lēmumu nepieņēma. Pēc gada sūknis pārstāja strādāt, tāpēc tika veikti avārijas remontdarbi, un sūknis tika nomainīts.

Tā kā mājai uzkrājumu nav, maksājums sadalīts uz sešiem mēnešiem, informācija izvietota kāpņu telpā. Ja remontdarbi tiktu plānoti laikus, tad būtu iespējams maksājuma termiņu pagarināt, pat uz trīs gadiem.

Krists Leiškalns
SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāvis

Šeit mēs runājam par avārijas darbiem, un šobrīd vienīgā iespēja ir pusgads, šobrīd maksa sadalīta, atbilstoši kvadrātmetriem, 0,79 centi uz kvadrātmetru.

Pārvaldnieks iepazīstināja ar remontdarbu tāmi. Sūkņu ražotāju kompānijas izrakstītais rēķins sasniedz 11 703 eiro, pārējās izmaksas uzskaitītas demontāžas un montāžas darbu tāmē. Tur redzamas tādas vienības kā cauruļu stiprinājumi, uzmavas, lodveida vārsti, pat skrūves.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm