“Nekad nevar atvērt logus!” Jelgavnieki piesaka karu krauķiem

Jelgavnieki no Loka masīva daudzdzīvokļu namiem kārtējo pavasari ar smagu nopūtu noraugās pagalma virzienā. Atkal ir ieradušies nelūgtie ciemiņi – krauķi, kuri iedzīvotājiem sagādājot pamatīgas galvassāpes.

Loka masīva daudzdzīvokļu nama pagalmā sastaptajiem jelgavniekiem pat trūkstot vārdu, lai izteiktu, cik ļoti skaļie krauķi ir nokaitinājuši.

Iedzīvotāji esot ziņojuši pašvaldībai, lai vietvara tiekot galā ar krauķiem, taču situācija neuzlabojoties, putnu kļūstot tikai vairāk un skaļāki.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jelgavas nekustamā īpašuma pārvaldes tehniskais direktors Oļegs Kukuts norāda, ka neviens iesniegums neesot saņemts, rīkoties varot tikai tad, kad iedzīvotāji rakstveidā iesniedz sūdzību.

Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Evija Andrušķeviča-Jonāne pamato, ka šobrīd diemžēl jau viss ir nokavēts – atļauju, lai nojauktu putnu ligzdas, varot saņemt līdz 1. martam. Ja līdz ar pavasara iestāšanos atļauja nav izņemta, tad atkal varēšot rīkoties tikai 1. augustā.

Dabas aizstāvji norāda, ka visai sarežģīti ir atbrīvoties no krauķiem, tādēļ pārvalde ir noteikusi jaunu norādījumu atļaujas saņēmējam. Pašvaldībai ne tikai ir jānoņem ligzdas, bet arī jāveic preventīvi pasākumi – jāuzstāda atbaidītāji.

Turklāt palīdzēt varot arī paši iedzīvotāji – atkritumu tvertnēm aizverot vākus un nebarojot putnus.

Bez Tabu žurnāliste, kura gatava doties uz tālākajiem Latvijas nostūriem un risināt dažādas sadzīviska rakstura problēmas. Nereti arī vēsta par notikumiem uz sarkanā paklāja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm