"Nekaunīgi pļāpā pa telefonu, apdraud pasažierus!" Pieķer mikroautobusa vadītāju ar tālruni pie auss

Skatītājs iemūžinājis Rīgas-Ķekavas reisa mikroautobusu, kā salonā visas sēdvietas ir aizņemtas, taču tas autovadītājam nav traucējis uzņemt vēl četrus pasažierus. Tāpat attēlos redzams, ka, braucot pa Krasta ielu, autovadītājs pie auss pielicis telefonu.

2019. gada 11. septembrī 19:35

Attēlos redzams, ka mikroautobusā kājās stāv četri pasažieri. Brauciena laikā autovadītājs pie auss pielicis telefonu un, riskējot ar pasažieru dzīvībām, visticamāk, pa to runā. Kā norāda raidījuma skatītājs, vietā, kur iemūžināti attēli, atļautais braukšanas ātrums bija 70 kilometri stundā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Raidījuma sastaptie autovadītāji mikroautobusu galapunktā Rīgas centrā attēlos atpazīst savu ilggadējo kolēģi. Armands, kurš pasažierus pārvadā jau 13. gadu, filmēšanas komandai demonstrē brīvroku ierīci, ko izmanto brauciena laikā. Kāds cits autovadītājs norāda, ka šoferīšiem traucē arī pasažieru skaļā uzvešanās salonā.

Juris
Šoferis

Viņam varbūt piezvanīja, ka onkulis milicis stāv aiz stūra. Nevar tā vienkārši. Jānodod vienam otram ziņas. Varbūt kontrole kaut kur noslēpusies. Kad pasažieri sāk čivināt un tikai galapunktā beidz, tad tas šoferim arī traucē. Mēs nerunājam par mīlestību vai šovakar šņabi dzersim, vai meitenes mīlēsim, mēs par darbu runājam.

Skatītāja piefiksētais šoferis ir “Rīgas taksometru parka” darbinieks. Uzņēmuma pārstāvis norāda, ka attēlos redzamajā mikroautobusā pasažieriem pieejamas arī septiņas stāvvietas, līdz ar to šajā gadījumā pārkāpums nav saskatāms. Telefona izmantošana, vadot transportlīdzekli, šoferītim noteikti liegs šajā mēnesī saņemt piemaksas. “Braukt un novērst savu uzmanību no ceļa ir bīstami, sevišķi ar pasažieriem,” stāsta “Rīgas taksometru parka” maršruta pārvadājumu nodaļas vadītājs Juris Kiriks.

“Bez Tabu” minētos fotoattēlus demonstrē arī Autotransporta direkcijas pārstāvei Zanei Plonei, kura norāda, ka šajā gadījumā pārvadātājs pārkāpis noslēgto līgumu.

Zane Plone
Autotransporta direkcijas pārstāve

Ja pārvadātājs ir pārkāpis normatīvo aktu vai līguma prasības, tad mēs esam tiesīgi piemērot līgumsodu. Šajā gadījumā tas ir pārkāpums, tad, visticamāk, līgumsods tiks piemērots. Aicinām šādus attēlus sūtīt direkcijai, lai varam identificēt konkrēto spēkratu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat direkcijas pārstāve norāda, ka iestāde vērsīsies arī ceļu policijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm