“Nenormāli!” Iedzīvotāji par “Latvijas Pasta” jaunajiem tarifiem. Vēstules nosūtīšana kaimiņvalstīs krietni lētāka

17. janvārī 20:36

Iedzīvotājus nepatīkami pārsteiguši “Latvijas Pasta” jaunie tarifi, kas stājušies spēkā, sākoties 2023. gadam. Tie ir augstāki nekā kaimiņvalstīs. Vienkāršākās vēstules sūtījums svarā līdz 20 g maksās 1,65 eiro līdzšinējo 1,20 eiro vietā.

“Bez Tabu” redakcijā vērsās rīdziniece Ināra, kuras hobijs ir krustvārdu mīklu minēšana. Pareizās atbildes viņa mēdz sūtīt pa pastu, cerot laimēt naudas balvas. Pastkastē pareizās atbildes, ievietotas aploksnē ar 1,20 eiro vērtu marku, viņa iemeta arī 3. janvārī. Liels bija Ināras pārsteigums, kad pēc dažām dienām saņēma paziņojumu no “Latvijas Pasta”, ka vēstule nav nosūtīta. Lai to saņemtu atpakaļ, Inārai bija jāšķiras no 81 centa, un, lai nosūtītu atkārtoti, jāpērk cita aploksne un par nosūtīšanu jāsamaksā 1,65 eiro. Pasta nodaļā noskaidroja, ka, sākoties 2023. gadam, stājušies spēkā vēstuļu korespondences un pasta paku sūtījumu jaunie tarifi. Nu vienkāršākās vēstules nosūtīšana maksā 1,65 eiro, par 45 centiem dārgāk nekā pagājušogad. Ināra ir neizpratnē par tarifu celšanu.

Ināra
sašutusi

Cik tad cilvēku sūta tādas vēstules? Sūta tāda vecuma cilvēki, kuriem jau tā līdzekļi ir ļoti ierobežoti.

VAS “Latvijas Pasts” raidījumam norādīja, ka kopējās izmaksas palielinājušās gan algu, degvielas, apkures, elektroenerģijas, gan citu izmaksu pieauguma dēļ. Izmaksu palielināšanās ir galvenais iemesls, kāpēc nācās pārskatīt pasta pakalpojumu cenas. Jaunie tarifi saskaņoti Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā, norādīja uzņēmuma valdes loceklis Kristaps Krūmiņš.

Kaimiņvalstīs, piemēram, Lietuvā, Igaunijā un Zviedrijā, pasta pakalpojumu tarifi ir lētāki nekā Latvijā, noskaidroja “Bez Tabu”.

“Tas ir nenormāli!” tā par jaunajiem tarifiem saka cita rīdziniece, seniore Vija.

Vairāk par jaunajiem tarifiem uzzini šeit un noskatoties video.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm