“Nēsājas pagalmā 30‑40 centimetru lielas!” Dzīvokļu namu Zolitūdē iekarojušas žurkas

2022. gada 6. jūnijā 19:10

Rīdziniekus, dzīvojošus daudzdzīvokļu namā Zolitūdes apkaimē, gadiem ilgi satrauc nelūgti “kaimiņi” – žurkas. Iedzīvotāji uzskata, ka apsaimniekotājs varētu aktīvāk iesaistīties grauzēju problēmas risināšanā.

Par žurku problēmu Zolitūdes ielas 38. nama apkaimē raidījumam “Bez Tabu” ziņoja rīdziniece Jeļena.

Jeļena
mājas iedzīvotāja

Namu pārvalde nesniedz atbildes, kā cīnīties ar žurkām. Žurkas izrakņājušas visu pagalmu. Nēsājās pa pagalmu 30-40 centimetru lielas! Gribēju uzzināt, kā rīkoties? Nav informācijas, ko darīt, ka mazināt populāciju, jo alu ar katru dienu ir aizvien vairāk.

Raidījuma komanda konstatēja daudzas žurku alas pie vairākām kāpņutelpām. Arī citi uzklausītie iedzīvotāji pauda neizpratni par apsaimniekotāja kūtro iesaistīšanos grauzēju problēmas risināšanā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viktors
mājas iedzīvotājs

Te viss žurku izrakņāts. Apsaimniekotājam vairākkārt esam teikuši. Atbild, ka nepietiek tam [indēšanai] naudas. Ja bērniem, nedod Dievs, uzklups. Žurkas var būt ļoti agresīvas. Var uzbrukt. Nedod Dievs!

Grauzēji var ne vien apgrauzt namā savilktās komunikācijas, bet teorētiski var arī pārnēsāt dažādas infekciju slimības, piemēram, mēri, tularēmiju, jersiniozi, raidījumam stāstīja Veselības inspekcijā (VI). Tāpat VI atgādināja, ka žurkas kolonijas veido vietās, kur iedzīvotāji dzīvo ne visai tīrā vidē.

Ilona Drišļuka
VI Sabiedrības veselības kontroles nodaļas vadītāja

Jāraugās, lai atkritumu konteineri nebūtu pārpildīti, pagrabtelpās nevajadzētu piebarot kaķus. Izliktā barība un dzeramais, vieta siltumā ir žurkām labvēlīga vide. Ļoti svarīgi ir visu sakopt un likvidēt grauzēju alas.

Par žurku koloniju likvidēšanu atbildīgs ir apsaimniekotājs, atgādināja VI. Ja apsaimniekotājs ar problēmu netiek galā, aicina iedzīvotājus ar iesniegumu vērsties VI, kas pārbaudīs, vai pārvaldnieks veicis visas nepieciešamās darbības un sniegs rekomendācijas, uzdos konkrētus uzdevumus, kas apsaimniekotājam jāveic, lai problēmu mazinātu. VI no 2016. līdz 2021. gadam saņēmusi 371 sūdzību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bez Tabu” sazinājās arī ar konkrētā nama apsaimniekotāju DZĪB “Zasulauks”, kura pārstāve norādīja, ka žurku apkarošana jau sen uzticēta firmai.

DZĪB “Zasulauks” pārstāve

Ar viņām nav tik vienkārši tikt galā. Viņi katrā bedrītē ieliek indi. Pēdējoreiz, kad bija izsaukti, apmēram 20 žurkas bija beigtas. Bet viņas joprojām tur ir. Formālā valodā, kā saka, viņas mums ir kontrolē. Atkārtoti brauks tā firma.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm