tv3.lv

Nesamaksājot 35 eiro, parāds “uzkāpj” līdz 600 eiro; tiesu izpildītājs arī auto arestē

2021. gada 26. janvārī 13:26

Amatas novada iedzīvotājs Madars neizpratnē par bardzību pret viņu parāda piedziņas lietā. Nesamaksājot laikus 35 eiro par pakalpojumu, parāda summa “izaugusi” līdz aptuveni 600 eiro un uzlikts arests automašīnai, kas pamatīgi ietekmē viņa ikdienu, dzīvojot laukos.

Madars vairākus gadus nomāja gāzes balonu metināšanas vajadzībām no uzņēmuma “Gaschema”. 2020. gada sākumā pakalpojuma sniedzējs izrakstīja kārtējo rēķinu – bija jāsamaksā nomas maksa 35 eiro apmērā. Madars maksājumu neveica noteiktajā termiņā. Maksājumu veica vēlāk, pēc tam, kad uzņēmums uzrunāja viņu, atgādinot par maksājuma veikšanas nepieciešamību un vēlāk arī brīdinot par vēršanos tiesā. Maksājuma, lai gan novēlota, veikšanu Madars spējīgs pierādīt ar izdruku no internetbankas.

SIA “Gaschema” vērsās tiesā pret Madaru, jo viņš kā klients neatdeva firmai gāzes balonu, ko uzņēmums pieprasīja reizē ar nomas maksas apmaksu pirmstiesas brīdinājumā.

Madars
izmisis parādnieks

Viņi man teica, ka es esmu pazaudējis gāzes balonu. Teica, ka samaksāšu par visu, bet es neesmu pazaudējis balonu. Tas atrodas pie manis. Kad es to teicu, viņiem bija vienalga. Man, redz, pašam bija tas kaut kur jāaizved.

SIA “Gaschema” valdes loceklis Jānis Zandbergs raidījumam “Bez Tabu” stāstīja, ka uzņēmums vairākkārt esot centies atrisināt situāciju pārrunu ceļā, esot uzrunājis klientu, atgādinot par gāzes balona atdošanas nepieciešamību, tomēr, kā stāsta Zandbergs, Madars lūgumus sadarboties esot ignorējis.

Jānis Zandbergs
SIA “Gaschema” valdes loceklis

Lai noskaidrotu iemeslus, Madaram Krūmiņam tika nosūtītas atgādinājuma vēstules (kopumā – četras) un vismaz trīs reizes zvanīts, lai vienotos par apmaksu. Minētajās vēstulēs tika minēts par pienākumu atgriezt balonu vai segt tā vērtību, ja parāda saistības netiks nokārtotas. Tomēr minētais kungs ne tikai neatbildēja uz vēstulēm, bet arī necentās vienoties ar mūsu uzņēmumu par parāda apmaksu pilnībā vai daļēji. [..] Viņš varēja nodot balonu mēneša laikā jebkurā no 25 SIA “Gaschema” tirdzniecības punktiem visā Latvijā, bet viņš to nedarīja! Neviens no mūsu uzņēmuma darbiniekiem nekad nav pārmetis balona nozaudēšanas faktu! Tā nav patiesība! Pieņemot, ka viņš ko nesaprata, nezināja vai kā savādāk – mūsu kontaktinformācija ir pieejama mājas lapā un var piezvanīt mums, bet Madars Krūmiņš arī to nedarīja!

Vēlāk “Gaschema”vērsās tiesā, kas lēma par labu uzņēmumam: apmierināja prasību par gāzes balona vērtības (245 eiro) un citu, ar tiesāšanos saistīto izdevumu piedziņu. Pēc tiesas lēmuma Madaram nu kopā bija jāmaksā vairāk nekā 500 eiro, ko noteica samaksāt salīdzinoši īsā laikā. Madars uzsāka maksāšanu pa daļām. Turpmākos trīs mēnešus maksāja pa 40 eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Madars
izmisis parādnieks

Cik varu, tik maksāju!

Madars aizvien ir pārsteigts, kāpēc vēlāk tika piesaistīts tiesu izpildītājs, ja reiz viņš uzsāka maksāšanu pa daļām. Parāda piedziņā iesaistoties tiesu izpildītājam, kopējā parāda summa, ieskaitot tiesu izpildītāja atlīdzību, pārsniedza 600 eiro. Piedevām uzlikts arests Madara automašīnai.

Madars
izmisis parādnieks

Tūlīt beigsies tehniskā apskate. Es dzīvoju laukos, bez mašīnas vispār nekur. Zvanīju tiesu izpildītājam, prasīju, lai noņem arestu, lai varu iziet tehnisko apskati. Atbildēja, ka nevar to izdarīt bez “Gaschema” atļaujas.

“Gaschema’ valdes loceklis Zandbergs “Bez Tabu” norādīja, ka Madars maksāšanu pa daļām pēc tiesas lēmuma nesaskaņoja ar uzņēmumu. Ja ir grūtības apmaksāt visu parāda summu uzreiz, vajadzēja sazināties ar uzņēmumu un vienoties par veidu, kā nokārtot saistības, sacīja Zandbergs. Tā kā Madars izraudzījās maksāšanas veidu “uz savu galvu”, iesaistījās tiesu izpildītājs.

Jānis Zandbergs
SIA “Gaschema” valdes loceklis

Viņš varēja ar mums sazināties, kompromisu būtu atraduši, bet komunikācijas ar viņu nebija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bez Tabu” lūdza komentēt situāciju arī Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomē (LZTIP).

Baiba Litvina
LZTIP pārstāve

Viņš [parādnieks] nevar “uz savu galvu” izdomāt, ka vienā dienā maksās, piemēram, piecus eiro, pēc mēneša vēl piecus eiro, bet piedzinēju par to neinformēšu. Nav bijusi komunikācija ar piedzinēju. Kaut vai informēšana par gatavību segt parādu pa daļām. Vajadzēja vienoties par ikmēneša summu.

Tiesu izpildītājs ir ņēmis vēra maksājumus, ko Madars veicis, au samaksātais atrēķināts no kopējās parāda summas. LZTIP pārstāve Baiba Litvina informēja, ka tiesu izpildītājs ir tiesīgs piemērot liegumu transportlīdzeklim.

Baiba Litvina
LZTIP pārstāve

Šāds bija piedzinēja [“Gaschema”] lūgums. Tiesu izpildītājs to ir tiesīgs darīt. Risinājums ir viens: persona var lūgt piedzinējam lieguma noņemšanu, piemēram, uz laiku, kad nepieciešams veikt tehnisko apskati. Konkrētajā lietā tiesu izpildītājs sazinājās ar uzņēmumu, bet, tā kā, kamēr lieta ir pie tiesu izpildītāja, persona nav veikusi nevienu maksājumu, piedzinējam ir noraidoša attieksme – nav piekritis lieguma noņemšanai.

SIA “Gaschema” valdes loceklis Zandbergs ar raidījuma “Bez Tabu” starpniecību aicināja Madaru atdot gāzes balonu. Tādā gadījumā par šādu rīcību uzņēmums informēšot arī tiesu izpildītāju, kurš varēs samazināt parāda kopējo summu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm