“Nesaprotu, kāpēc rēķini tik lieli!” Aizkraukles iedzīvotājus mulsina prasītā samaksa par mājas apkuri

Aizkraukles daudzdzīvokļu nama iemītniekiem radušies neskaidri jautājumi par apkures rēķiniem. Piemēram pagājušā gada ziemā, kad laiks lutinājis un gaisa temperatūra bijusi krietni virs nulles, iedzīvotāja Natālija apkure nemaz neslēgusi iekšā, jo dzīvokļi tāpat bijis silts. Tomēr rēķins tāpat par apkuri bijis liels. Viņa ir neizpratnē – kāpēc jāmaksā par to, ka radiatori auksti?

2021. gada 22. janvārī 12:44

Apkuri atļauties nepieslēgt varot vien mājas vidējie dzīvokļi. Māju ārējiem dzīvokļiem gan nācies apkuri pieslēgt arī siltajās ziemās, citādi bijis ļoti auksti. Natālija dzīvo mājas vidējā dzīvoklī, viņas mājoklī uzstādīts alokators, kas reģistrē kāda un cik ilgu laiku bijusi radiatoru temperatūra. Rādījumi kalpo par pamatu apkures izmaksu aprēķinam. Papildus tam jāmaksā arī pastāvīgā daļa – noteiktais koeficients, kas sadalīts uz katru dzīvokļa kvadrātmetru.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Natālija
neizpratnē par apkures rēķiniem

Man uzlika koeficientu 48,52 centi, bet galvenais, ja es pieslēdzu apkuri, tad man vēl pa virsu jāmaksā. Katrā dzīvoklī ir sava summa, agrāk tā nebija, tāpēc nesaprotam!

Pēc nama nosiltināšanas iedzīvotāji pieņēmuši lēmumu beigt sadarbību ar pārvaldnieku, apsaimniekošanas darbus uzticot mājas vecākajam. Viņa rīkotajā sapulcē arī nolemts par labu alokatoriem. Pirms tam situācija bijusi pavisam cita – kamēr ārējie dzīvokļi saluši un maksājuši lielus rēķinus, vidējie baudījuši siltumu pat bez apkures ieslēgšanas, tāpēc šobrīd sistēma mainīta.

Pēteris Ūsiņš
Uzņēmuma “Upre” valdes priekšsēdētājs

Pirms nama siltināšanas apkures maksu visi maksāja vienādu. Pirmais stāvs un stūra dzīvokļi, iespējams, sala, bet visi maksāja vienādu maksu. Kad tika lemts par siltināšanu, visiem bija vienāds ieguldījums uz kvadrātmetru.

Uzņēmuma “Upre” valdes priekšsēdētājs arī iepazīstina ar Lāčplēša ielas nama rēķinu par decembri. Tajā redzams, ka milzīgu atšķirību starp, piemēram, pirmo un pēdējo stāvu iemītniekiem nav. Visi maksā salīdzinoši līdzīgu summu. Siltuma un ūdens uzskaites uzņēmuma pārstāvis atgādina, ka visi iedzīvotāji ar jauno sistēmu iepazīstināti, tā pieņemta, jo vairāk nekā 50 % iedzīvotāju to atbalstīja.

Situāciju komentē arī Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas vadītājs Vitolds Peipiņš.

Vitolds Peipiņš
Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas vadītājs

Alokators ir jāuzliek, lai katrs dzīvokļa īpašnieks uzreiz redzētu, par ko ir jāmaksā. Problēmas mums ir nezināšanas dēļ. Bez radiatoriem, kas ir dzīvokļos, radiatori ir arī kāpņu telpās, koplietošanas telpās. Ja es radiatorus nogriežu līdz nullei, tad man tomēr tie 20% vai 30%, kuri noteikti pēc platības kvadrātmetriem par siltumu koplietošanas telpās, ir jāmaksā. Vēl nāk klāt pie tiem 20% izmaksas, kas saistītas ar alokatoru apkalpošanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm