tv3.lv

Neuzķeries! Siro koksnes kurināmā viltus tirgotāji: naudu iekasē, preci nepiegādā

14. septembrī 19:17

Muļķojot cilvēkus ar lētāka koksnes kurināmā piedāvājumiem, blēži apkrāpj Latvijas iedzīvotājus. Lai iemantotu cilvēku uzticību, krāpnieki izsūta rēķinus, kuros vazā arī reālu, godīgu uzņēmumu nosaukumus.

“Bez Tabu” redakcijā vērsās Laima. Viņu internetā iekārdināja samērā lēts kokskaidu brikešu piedāvājums. Sazinoties ar it kā tirgotāju, pasūtīja divas paletes, par tām pirms piegādes samaksājot 560 eiro, pārskaitot naudu uz Lietuvas bankā reģistrētu kontu. Briketes gan Laimai nepiegādāja. Kurināmā materiāla it kā tirgotājs internetā piedāvā iegādāties arī malku un granulas. Laimai viņš nosūtīja rēķinu no it kā SIA “Sters G”, kas ir reāls uzņēmums Gulbenes pusē, kas tirgo koksnes kurināmo. Rēķinā norādītā kontaktinformācija (e-pasta adrese, tālruņa numurs) gan atšķiras no internetā norādītās “Sters G” kontaktinformācijas.

Zvanot uz to pašu numuru, uz ko zvanīja Laima, “Bez Tabu” žurnālists veica kontrolpasūtījumu, vēlāk saņemot rēķinu arī no it kā “Sters G” ar to pašu informāciju, kas nesakrīt ar minētās firmas interneta vietnē norādīto.

Raidījums sazinājās ar “Sters G” vadību, kas apstiprināja, ka zina par firmas nosaukuma vazāšanu un cilvēku apkrāpšanu.

SIA “Sters G” pārstāvis

Esmu redzējis jau kādus trīs tādus rēķinus. Arī policijā tos rādīju. Ir tāda lieta. Viens cilvēks bija atbraucis pie mums. Var jau viņu saprast, ja aizskaitījuši 700 eiro un gaida, kad piegādās malku, bet malku nepiegādā. Ir bijuši gadījumi pāri tūkstotim eiro. Viss jau ir iesniegts policijā. Jā, tāda lieta ir. Es veicu kontrolpasūtījumu. Lai es varu policijā uzrādīt reālu saraksti. Cilvēki šajā enerģētikas krīzē un badā ierauga vilinošas cenas un acīmredzot zaudē modrību.

Šogad koksnes kurināmā viltus tirgotāji apkrāpuši vairāk cilvēku nekā visa pagājušā gada laikā, informēja Valsts policijā. Likumsargi izmeklē krāpniecības gadījumus.

Andis Rinkevics
Valsts policijas Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks

Šobrīd ir aptuveni 15 gadījumu mēnesī.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Likumsargi aicina kritiski vērtēt šķietami ļoti izdevīgus piedāvājumus, kā arī pārbaudīt, vai uzņēmums pastāv, un ievākt informāciju par tirgotāja reputāciju. Tāpat likumsargi iesaka neveikt priekšapmaksas.

Andis Rinkevics
Valsts policijas Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks

Internetā atrodami juridisko personu rekvizīti, ko ir iespējams salīdzināt ar jums atsūtītajiem. Ja ir kāda nesakritība, var piezvanīt uzņēmumam un pārbaudīt, vai preces reklamētājam ir kāda saistība ar uzņēmumu.

Krāpniekiem par šādām darbībām draud kriminālatbildība pēc Krimināllikuma 177. panta pirmās daļas par krāpšanu, par ko paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem.

Laimai, kura vērsās raidījuma redakcijā, paveicās: piedraudot krāpniekiem ar vēršanos policijā, naudu izdevās atgūt.

Vairāk uzzini, noskatoties sižetu.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm