tv3.lv

“Nevar neko plānot! Mēs tikai ciešam zaudējumus!” Uzņēmumi sūkstās par būvdarbiem Bruņinieku ielā

2020. gada 10. februārī 19:30

Bruņinieku ielas iedzīvotāji un uzņēmēji jau vairākus mēnešus piespiedu kārtā piedalās loterijā – būs vai nebūs šodien ūdens. Saraustītā ikdienas dzīve pamatīgi iespaidojot arī galvaspilsētas vietējo biznesu.

Elīna Dzelzkalēja
kafejnīcas “Terapija” īpašniece

Principā jebkurā vietā, kur ir saskarsme ar cilvēkiem un naudu, arī vienkārši pārdošana veikaliem, patiesībā ir tā, ka tas ūdens ir vajadzīgs. Visur ir prasība pēc tekoša ūdens, varbūt izņemot kādu darbnīcu. Turpat uz priekšu [Bruņinieku ielā] ir divas kafejnīcas, frizētavas. Mums tas ir vistiešākais veids – tas ir ēdiens, visur vajag ūdeni. Bez variantiem. Mēs nevaram strādāt, ja tā nav.

Kafejnīcas saimniece atklāj, ka savu darbu plāno krietni uz priekšu, taču viss sabrūkot brīdī, kad uzrodas jauna vēstule ar brīdinājumu par ūdens atslēgumu.

Laikus tiek plānoti gan banketi, gan svētku pasākumi, gan arī privātās slēgtās ballītes. “Tās ir milzīgas izmaksas, ja viss ir jāpārceļ, ja tas satrāpas tajā dienā [kad ir ūdens atslēgums]. Un citreiz ir tā, ka vienkārši pazūd ūdens bez brīdinājuma. Un tad viss, ko mēs varam darīt, ir iet pie strādniekiem runāt. Bet reizēm viņi paši nezina, kas notiek, un sauc citus,” turpina Elīna.

“Bez Tabu” pamana uz sienas uzlīmētu paziņojumu, kurā redzams, ka 6. februārī būs atslēgums no plkst. 9.00 līdz plkst. 21.00. Turpat arī rakstīts, ka klientam nav tiesību bez pamata pieprasīt mainīt ūdens atslēgšanas laiku, ja par to jau brīdināti citi. Kā gan to varētu mainīt, ja par ūdens atslēgumu klients uzzina dienu, varbūt divas dienas iepriekš.

Vietējā skaistumkopšanas salona nagu kopšanas speciāliste atklāj, ka paziņojumus saņem pāris dienas iepriekš. “Mums ir tā, ja ir nosterilizēti instrumenti, mēs varam pieņemt tos klientus. Vairāk [grūtību] ir frizieriem.”

“Bez Tabu” uzrunātā friziere Katrīna pat atminas gadījumu, kad kolēģes klientei nācās ilgāku laiku sēdēt ar kairinošu līdzekli matos, jo tieši tajā brīdī esot pazudis ūdens. Tā nu frizierei nācies jozt uz veikalu pēc ūdens.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt cita nagu meistare Irēna norāda, ka par atslēgumu ziņu saņem tikai dienu iepriekš. “Nevar plānot neko. Pēc idejas mēs tikai ciešam zaudējumus!”

Uz ielas notiekošais nemaz neliecina par drīzu būvdarbu beigšanos.

Rīgā, Bruņinieku ielā, no pirmā līdz beidzamajam metram ir vienvirziena iela. Pagājušā gada maijā Rīgas domes Satiksmes departaments ar lepnumu paziņoja, ka Bruņinieku iela piedzīvošot ļoti lielas pārmaiņas. Darbus gan nācās atlikt uz nākamo gadu, un arī te netieši tiek vainots uzņēmums “Rīgas ūdens”.

Sandris Vanzovičs
“Rīgas ūdens” pārstāvis

Sākām jau pagājušā gada rudenī, pabeigsim – termiņš ir 1. jūlijs. Darbi ir tiešām lieli, bet arī ūdensvads bija un vēl arī ir ļoti ievērojams savā vecumā. Ūdensapgādes pārtraukumi notiek tikai tajos brīžos, kad tiek veikts pārslēgums no esošā ūdensvada uz pagaidu ūdensvadu. Tas ir uz vienu dienu, bet tiek atslēgts apjomīgs māju skaits.

Saistošie noteikumi paredz, ka par ūdens atslēgumu ir jāpaziņo ne vēlāk kā trīs dienas pirms plānotajiem darbiem. “Rīgas ūdens” pārstāvis uzsver, ka tas arī tiekot ievērots.

“Dabīgi, mēs saprotam, ka uzņēmējiem tas ir sarežģīti, un mēs cenšamies darīt, ko varam, lai būtu ātrāk. Cik ātrāk, nevar kā “Arēnā Rīga” koncertu izsludināt ātrāk,” akcentē Vanzovičs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kafejnīcas “Terapija” vadītāja aicina atbildīgās iestādes krietni laicīgāk paziņot par plānotajiem darbiem, lai uzņēmēji tam var laikus arī sagatavoties.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm