tv3.lv

“Nevaru samierināties, briesmīgi!” No konta izzagti 23 tūkstoši; sirmgalve aizvien gaida zagļa sodīšanu

2021. gada 25. augustā 19:10

Rubrikā “Toreiz un tagad” raidījums “Bez Tabu” atkārtoti tikās ar sirmgalvi, dzīvojošu Ogres novadā, kura vaino savu kādreizējo uzticības personu, kurai uzticēja bankas karti, vērienīgā zagšanā no konta. Pirms kāda laika vientuļā seniore atklāja, ka ilgstošā laika periodā no viņas konta pazuduši 23 tūkstoši eiro.

2021. gada sākumā “Bez Tabu” pirmoreiz tikās ar Rūtu, kura savā dzīvē piedzīvojusi traģēdijas: apglabājusi pāragri aizsaulē aizgājušo dēlu un vīru. Palikusi viena un sirgstot ar nopietnām veselības problēmām, viņa piedzīvoja kārtējo triecienu – atskārta, ka no viņas konta nozagti 23 tūkstoši eiro. Vērienīgajā zagšanā viņa vainoja savu uzticības personu, palīdzi ikdienā, kurai uzticēja savu bankas karti ikdienā nepieciešamo pirkumu veikšanai. Par palīdzēšanu Rūta norēķinājās ar uzticības personu, bet viņai, kā norādīja seniore, ar to nebija gana: bankas konta izdrukās, ko uzrādīja Rūta, fiksēti daudzi tēriņi ar karti, naudas summu izņemšanas no bankomātiem gadījumi dažādās Latvijas vietās, kas, kā apgalvoja apzagtā sieviete, nebija saistīti ar viņas aprūpi. Rūta par konta iztukšošanu ziņoja ne vien “Bez Tabu”, bet arī Valsts policijai. Vairāk par situāciju gada sākumā lasi šeit.

Raidījuma komanda atkārtoti tikās ar Rūtu šā gada augustā. Sieviete sūkstījās, ka aizvien nav sagaidījusi nedz atvainošanos vai vismaz komunikācijas par situācijas risināšanu uzsākšanu no vainotās personas, nedz likumsargu skaidru atbildi par kriminālprocesa virzību. Rūta neslēpa, ka dzīvo trūkumā, bet bija cerējusi aizvadīt cilvēka cienīgas vecumdienas, pārtiekot no mūža gaitā saimniecībā sapelnītā. Nauda, ko bija atlikusi kontā, bet no kuras vairs nav ne vēsts, sirmgalve nopelnīja, saimniekojot ar lopiem un vēlāk tos pārdodot, kā arī notirgojot īpašumu.

Foto: Bez Tabu

Lai gan pēc skaudrās pieredzes vairs nevienam neuztic bankas karti, viņai aizvien nākas tērēties, maksājot citiem palīgiem par palīdzību ikdienā un dārgiem medikamentiem, jo veselība ļoti pasliktinājusies.

Rūta
aizvien gaida, kad sodīs vainīgo

Viņa nav ne reizes atnākusi un uzsākusi sarunu par kaut kādu risinājumu. Kā saka, suns zina, ko ēdis! Bez jebkādiem sirdsapziņas pārmetumiem viņa “ķeksēja”!

Rūta uzskata, ka policijai pasniegusi pierādījumus (bankas konta izdrukas) kā uz paplātes. Sirmgalve pauž neizpratni, kāpēc viņu neinformē par izmeklēšanas gaitu.

Rūta
aizvien gaida, kad sodīs vainīgo

Pēc sižeta ziemā policija nav bijusi pie manis. Tikai zvanīja. Patiesībā, nevis viņi zvana, bet es zvanīju izmeklētājai. Pirms kādiem diviem mēnešiem viņa [izmeklētāja] teica, lai neuztraucos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bez Tabu” vēlējās uzklausīt Valsts policiju par lietas virzību, bet sižeta tapšanas laikā atbildīgā izmeklētāja bija atvaļinājumā, tāpēc intervija nenotika. Valsts policijā gan mierināja, ka notiek aktīva izmeklēšana, ko uzrauga Prokuratūra.

Aiga Eiduka
Latvijas Republikas prokuratūras pārstāve

Pagājušajā gadā tika uzsākts kriminālprocess par nelikumīgām darbībām ar finanšu instrumentiem un maksāšanas līdzekļiem. Process norit Austrumzemgales prokuratūras uzraudzībā. Lietā doti vairāki prokurora norādījumi, lai izmeklēšana noritētu efektīvāk. Šobrīd lietā ir viena persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess, bet aizdomās turētā statusa šajā lietā nevienai personai nav. Likums nosaka, ka aizdomās turēta persona ir persona, par kuru pierādījumu ir tik daudz, lai viņu par tādu varētu noteikt, proti, ka ir pietiekami daudz pierādījumu, ka tieši konkrētā persona, visticamāk, izdarījusi noziedzīgu nodarījumu. Šo statusu piemēro, kad procesa virzītājs pieņem attiecīgu lēmumu. Tā kā šajā lietā šāda statusa nevienai personai pagaidām nav, tas nozīmē, ka izmeklētājiem nav tik daudz pierādījumu. Kad būs gana daudz pierādījumu, tad lieta nonāks Prokuratūrā kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Pēc kriminālvajāšanas uzsākšanas sekos lietas iztiesāšana, bet, kamēr Valsts policijai nav gana pierādījumu, lai persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess vai kāda cita persona pārtaptu aizdomās turamajā, par to, kad kāds varētu nonākt uz apsūdzēto sola, Prokuratūrā neprognozēja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm