tv3.lv

“Neviens neko nepaskaidro!” “Lido” darbinieki neesot laikus saņēmuši algu par novembri

2020. gada 29. decembrī 19:33

Pavasarī “Lido” vadība uzņēmuma darbiniekiem pilnas algas vietā izmaksājusi vien simt eiro. Pandēmijas sākumā uzņēmums neslēpa, ka nonācis finansiālās grūtībās, kas arī bijis iemesls atalgojuma neizmaksāšanai. Pēc laika situācija atrisināta, un darbinieki saņēmuši nopelnīto naudu, taču šobrīd radušās pamatotas bažas, ka pagātne atkārtojas.

Ar “Bez Tabu” sazinājies uzņēmuma darbinieks, kurš nav saņēmis algu par novembri.

“Lido” darbinieks

“Lido” darbiniekiem nav izmaksāta alga par novembri, algas lapiņas arī nav izsūtītas. Komunicēt ar darbiniekiem un izskaidrot esošo situāciju ”LIDO” birojs neuzskata par vajadzīgu.

Šā gada laikā Valsts darba inspekcija saņēmusi 18 iesniegumus no darbiniekiem, kuri vērsuši uzmanību uz darba tiesību un darba aizsardzības pārkāpumiem. Rīgas reģionālās Valsts darba inspekcijas vadītāja Baiba Puķukalne stāsta, ka pavasara epopeja veiksmīgi noslēgusies – darbinieki saņēmuši godam nopelnīto algu pilnā apmērā, taču par neizmaksāto novembra atalgojumu ziņu neesot. Pamatojoties uz saņemtajām ziņām par iespējamo kavēšanos ar algas izmaksāšanu, inspekcija veiks pārbaudi.

“Lido” valdes loceklis Rasmuss Pētersons norāda, ka šobrīd visi darbinieki saņēmuši nopelnīto algu, taču sākotnēji patiesi notikusi aizķeršanās un tā izmaksāta vēlāk par noteikto termiņu. Tas noticis, jo kavējies dīkstāves pabalsta piešķiršanas process. Jāpiebilst, ka dīkstāvē atrodas vismaz puse “Lido” darbinieku.

Arī Valsts darba inspekcija saprot, ka lielā pieprasījuma dēļ dīkstāves pabalsta izmaksāšana var aizkavēties, tomēr darba devēja uzdevums ir par to darbiniekus brīdināt.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm