tv3.lv

“Viņš nav pat atvainojies!” Pirms dekrēta nelikumīgi atlaistā, pazemotā “Narvesen” darbiniece cīnās ar vējdzirnavām

Limbažu iedzīvotāja Inese, kuru vietējā veikala “Narvesen” vadība nelikumīgi atlaida no darba pirms došanās dekrētā, tādējādi zaudējot tā saucamo māmiņalgu, aizvien no bijušā darba devēja nav sagaidījusi atvainošanos un viņai pienākošos naudu – aptuveni 1500 eiro. Lai gan pat tiesa lēmusi, ka atlaišana bijusi nelikumīga. Tiesa lēma, ka Inese ir atjaunojama darbā, viņai pienāktos māmiņalga, tāpat darba devējam lika samaksāt neizmaksāto algu, naudu par slimības lapu, ko iepriekš darba devējs nebija izmaksājis, kā arī jāmaksā kompensācija par morālo kaitējumu.

2019. gada 14. augustā 20:00

Par darba devēja, “Narvesen” franšīzes Limbažos ņēmēja SIA “RK Projekts” nekrietno rīcību pret grūtnieci “Bez Tabu” stāstīja pagājušā gada rudenī. Lai gan tiesa lēma, ka SIA “RK Projekts” ar valdes locekli Ritvaru Kleinu priekšgalā rīkojies prettiesiski, pat tiesu izpildītājs bija bespēcīgs: nespēja piedzīt aptuveni 1500 eiro, kas pienākas Inesei, jo tobrīd “RK Projeks” jau bija “iztukšots”. Tāpat Inese netika pieņamta atpakaļ darbā, līdz ar to zaudēja māmiņalgu. Zīmīgi, ka Kleins dibināja citu firmu “RNK Projekts”, kura paspārnē “Narvesen” veikals Limbažos turpināja savu darbību. Iespējams, firmas tika mainītas ļaunprātīgos nolūkos, lai nepildītu tiesas noteikto. Vairāk lasi šeit. 

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rubrikas “Toreiz un tagad” ietvaros “Bez Tabu” šā gada augustā atkārtoti tiekas ar Limbažu “Narvesen” bijušo darbinieci Inesi.

Sieviete stāsta, ka Kleins aizvien nav samaksājis viņai ne centa.

Inese
pāridarījumu neaizmirst

Viņš dara, ko grib! Uztaisa uzņēmumu, sataisa parādus, neizmaksā darbiniekiem naudu, dibina citu uzņēmumu un staigā uz brīvām kājām bez nekādas atbildības sajūtas. Nesaprotu to! Māmiņalgas man nav. Paldies Dievam, tētis ir atbalsts. Tētis visu uzņēmies uz sevi. Ja tā nebūtu, netiktu galā. Viņš [Ritvars Kleins] nav pat atvainojies. Nav nedz zvanījis, nedz rakstījis sociālajos tīklos. Klusums. Nekas nepaliek nesodīts! Vai nu es, vai kāds cits sodīs, jo es neesmu vienīgā, kuru viņš, tautas valodā runājot, ir apčakarējis. Piemēram, darbinieki tika ņemti darbā, bet sociālais nodoklis par viņiem netika maksāts.

Pagājušā gada rudenī par nekrietno franšīzes ņēmēja rīcību “Bez Tabu” informēja zīmola “Narvesen” priekšniecību Latvijā, kura solīja pārtraukt sadarbību uz konkrēto uzņēmēju. Raidījums pārliecinās, ka solījums turēts. Tomēr vieta tukša nav palikusi: tajās pašās telpās nu zem “Narvesen” izkārtnes saimnieko cits uzņēmums, par kuru Inesei ir ļoti labas atsauksmes. Jaunā uzņēmuma priekšniecība piedāvājusi sievietei atgriezties darbā pēc dekrēta. Tomēr atgriešanās nedaudz jāatliek, jo Inese ir otra bērniņa gaidībās.

Gaidāmais ģimenes pieaugums, jau pa dzīvokli joņojošais dēls Raimonds, laimīgā ģimenes dzīve, laulības, kas notika šovasar – šis viss Ineses dzīvē ienes daudz prieka, tāpēc vairs tik ļoti nekreņķējas par bijušā darba devēja rīcību.

Inese gan ir apņēmības pilna turpināt cīnīties par savu naudu: lūgs tiesai pasludināt uzņēmumam maksātnespēju. Ineses komandai centienos piedzīt naudu no “RK Projekta” varētu pievienoties arī Valsts ieņēmumu dienests, jo uzņēmums valstij arī ir parādā vairāk nekā 13 tūkstošus eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Zīmīgi, ka Limbažu veikalā “Narvesen” “Bez Tabu” komandai izdodas sastapt Kleina māti, kura bija nodarbināta veikalā. Taujāta, vai dēls grasās atdot naudu Inesei, viņa atbild: “Kas man par daļu?”

Ritvars Kleins uz “Bez Tabu” zvaniem neatbild.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm