Ņirgāšanās par pacientiem! Daugavpils slimnīcas niecīgajā stāvlaukumā nav kur novietot auto

Nepārdomātā Daugavpils reģionālās slimnīcas infrastruktūra dzen izmisumā pacientus un viņu tuviniekus. Automašīnu stāvlaukumā pie ārstniecības iestādes ļoti sarežģīti atrast vietu, kur novietot spēkratu.

2017. gada 27. februārī 19:34

Bez Tabu komanda un citi šoferi ilgstoši riņķo stāvlaukumā, lai atrastu vietu, kur novietot automašīnu. Pie slimnīcas, kur ikdienu ārstējas simtiem pacientu no daudziem Latvijas nostūriem, ir vien daži desmiti auto novietņu. Pacienti un viņu tuvinieki ir neizpratnē par nepārdomāto infrastruktūru.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Nav vietas! Te ir ļoti grūti, vairākas vietas no atvēlētajām aizņem taksisti,” neizpratnē Aivars, kurš ilgi meklējis, kur novietot savu automašīnu.

Šoferis

Kad atbraucu, viss bija aizņemts. Maz vietu. Kaut kā novietoju, vairākas reizes riņķojot.

Bezizejas situācija

Bez Tabu novēro, ka stāvvietu trūkuma dēļ šoferi automašīnas novieto zaļajā zonā vai mežmalā, tālāk no stāvlaukuma un slimnīcas. Līdz ar to ceļš līdz ārstniecības iestādei ir vēl ilgāks un apgrūtinošāks, jo lietus laikā uz gājēju pārejas, kas ved uz slimnīcu, veidojas liela, dziļa peļķe.
Arī līvāniete Stella nogādājusi savu radinieku Daugavpils reģionālajā slimnīcā, bet, kad atskārtusi, ka visas stāvvietas aizņemtas un arī mežmalā vairs nav vietu, novietojusi automašīnu neatļautā vietā, jo bija jāsteidzas uz slimnīcu.

Stella

sašutusi

Šoks! Nav kur likt automašīnas! Jāliek zem zīmes. Es iztērēju naudu ceļam, bet, par laimi, nebija jāmaksā sods, jo neieraudzīja policija. Kas par to maksātu?

Slimnīcas teritorijā novietot spēkratus ļauts vien darbiniekiem, par ko vēsta ceļazīme, un iebraukšanu kontrolē sargs. Tomēr Bez Tabu novēro, ka dažs šoferis tomēr tiek ielaists teritorijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā stāsta sargs, tas tiek ļauts gadījumos, ja slimnieks ir gulošs, pārvietojas ar grūtībām. Pēc slimnieka nogādāšanas uzņemšanas telpās šoferim uzreiz jāpamet teritorija un jāmeklē vieta ārpus tās (stāvlaukumā vai mežmalā).

“Teritorijā ir maz vietu. Lai neapgrūtinātu neatliekamās medicīniskās palīdzības transporta kustību, stāvēšana ir aizliegta,” aizliegumu novietot spēkratus slimnīcas teritorijā skaidro Artūrs Džeriņš, Daugavpils pilsētas pašvaldības iestādes “Komunālās saimniecības pārvalde” vadītāja vietnieks.

Par iespēju nogādāt slimnieku līdz slimnīcas uzņemšanas telpām daudzi nav informēti, tāpēc atstāj automašīnas tuvāk vai tālāk no slimnīcas teritorijas un mēro ceļu kājām.

Uzrunātie pacienti un viņu tuvinieki ir vienisprātis, – slimnīcas teritorijā ir gana daudz vietas, kur būtu iespējams izbūvēt automašīnu stāvlaukumu, lai, pirmkārt, būtu vairāk stāvvietu, otrkārt, nokļūšana līdz iestādei būtu vienkāršāka.

Būs vairāk stāvvietu un tramvajs

Pašreizējais risinājums ar dažiem desmitiem stāvvietu realizēts 2013. gadā, tomēr iedzīvotāju sūdzības atbildīgajām amatpersonām likušas sarosīties.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“2016. gada beigās tika izveidots jauna stāvlaukuma projekts, kas paredz 100 stāvvietas slimnīcas teritorijā, kā arī papildus notiek iepirkums uz Eiropas līdzfinansētu projektu jaunai tramvaja līnijas izbūvei, kas paredz izbūvēt paralēli Veselības ielai vairākas stāvvietas. Ceram, ka jaunas tramvaja līnijas ierīkošana atvieglos arī autotransporta kustību,” par infrastruktūras attīstības iecerēm stāsta A. Džeriņš.

100 stāvvietu laukuma izbūve slimnīcas teritorijā tiks uzsākta, līdzko iestāsies pavasaris, informē A. Džeriņš.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm