Ņirgāšanās par skolēniem? Ēdinātājs brīvpusdienas aizstāj ar savdabīgu pārtikas paku

Raiņa vidusskolas audzēkņiem, tāpat kā citiem skolēniem galvaspilsētā, pienākas brīvpusdienas, taču šajā mācību gadā ēdināšanas uzņēmums visus pārsteidzis, jo nu siltais ēdiens tiek aizstāts ar savdabīga satura pārtikas paku.

2020. gada 28. septembrī 19:10

Pie skolas sastaptie skolēni atklāj, ka dienā, kad ierodas “Bez Tabu”, viņi aicināti saņemt jaunās pakas nākamajai nedēļai. Tās sastāv no litra piena, brokastu pārslām, maizes standziņām, diviem 115 gramus lieliem jogurtiem, sausiņiem, kā arī 300 mililitru sulas. Ēdinātājs paredzējis ar iepriekš minētajiem pārtikas produktiem aizstās piecas pilnvērtīgas pusdienas. “Kad man pateica, kas ir tajā paka, izdomāju, ka neņemšu. Kāpēc lai es kaut ko tādu ēstu?” retoriski vaicā skolniece Paula.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Skolas direktors norāda, ka sausās pārtikas pakas nedēļai glabājas skolotāju istabā. Liela audzēkņu daļa izvēlas šīs pakas neņemt, trūcīgākie audzēkņi labprāt paņem arī pāri palikušās pakas. Direktors esot veicis pārrunas ar ēdinātāju, taču labāku piedāvājumu neesot saņēmis.

Juris Šmits
Raiņa vidusskolas direktors

Mēs ar viņiem esam runājuši par to, lai dod kaut ko tādu, ko var katru dienu ēst. Šī paka ir domāta nedēļai, tas ir tas smieklīgākais. Viņi teica, ka cenšas, gaidot norādījumus. Domāju, ka viņi paši saprot, ka šis nav risinājums.

Līdz šā gada septembrim Raiņa vidusskolas audzēkņi pusdienās devās uz blakus esošo Natālijas Draudziņas vidusskolu. Ņemot vērā šā brīža noteiktos ierobežojumus, Raiņa vidusskolas audzēkņi Draudziņas vidusskolas ēdnīcā vairs netiek gaidīti.

Uztura speciāliste norāda, ka paku saturu nebūt nevar saukt par sabalansētu uzturu, ko ēdinātājiem liek nodrošināt likumdošana.

Inese Siksna
Uztura speciāliste

Ieraugot paciņas saturu, šķita, ka tas ir joks. Saturs liek domāt, ka tas ir domāts kā papildu atbalsts, nevis maltītes aizstāšanai. Šajā paciņā gandrīz visi produkti ir ogļhidrātus saturoši produkti, pilnīgi skaidrs, ka gandrīz vispār netiek nodrošinātas olbaltumvielas. Sanāk, ka uz cukura bāzes skolēnos mēģina uzturēt enerģiju. Šis neatbilst noteikumiem, kas attiecas uz skolēnu ēdināšanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā tikai no raidījuma “Bez Tabu” uzzina par izveidojušos situāciju Raiņa vidusskolā un pēc raidījuma intereses tiek meklēts finansējums, lai skolēniem piegādātu siltu maltīti katru dienu.

“Baltic Restaurants” (darbojas arī ar zīmolu “Daily”) valdes loceklis Guntis Bredovskis raidījumam norāda, ka uzņēmums labprāt turpinātu Raiņa vidusskolas skolēnus ēdināt līdzšinējā kārtībā. Par viena skolēna pusdienām ēdinātājs saņem 1,17 eiro (bez PVN). Bredovskis norāda, ka jau minētās pārtikas pakas esot bijušas optimālākā alternatīva.

Guntis Bredovskis
“Baltic Restaurants” valdes loceklis

Otra alternatīva bija nedot neko un gaidīt kopējo lēmumu par paku saturu, vai būs finansējums un tā tālāk. Protams, ka ir iespējams uz skolu aizvest silto ēdienu, tikai kurš par to maksās? Visi tie jautājumi ir jāatrisina.

Plānots, ka jau šonedēļ Rīgas dome atradīs finansējumu, lai Raiņa vidusskolas skolēni atkal saņemtu siltās maltītes.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm