tv3.lv

No arhīva pazūd svarīgi dokumenti. Mantiniecei aizdomas par spoka pirkstu

2020. gada 30. aprīlī 18:00

Rutai arhīvā izdevies atrast dokumentu, kas liecina, ka viņas tēvs 1939. gadā ir izpircis īpašumu. Lūdzot šo dokumentu arhīva darbiniekiem nokopēt, viņu piemeklējušas nelāgas aizdomas un vēlāk tās arī piepildījušās.

Šis stāsts raidījuma “Bez Tabu” ēterā ticis rādīts pirms 17 gadiem, un nu raidījuma 20 gadu jubilejā tiek apkopoti spilgtākie stāsti, kuros esot iesaistīti arī spoki. Šo dokumentu atrašana ļautu privatizēt sava tēva īpašumus, taču to pazušana nu ieceri ir apturējusi.

Ruta
Arhīvā pazuduši dokumenti

Kad pieņēma tos dokumentus, pilnīgi jutu, ka man tie pazudīs. Es nezinu, kas tā bija par jocīgu sajūtu.

Valsts vēstures arhīva darbiniekiem šis atgadījums ir spilgtā atmiņā, un viņi norāda, ka dokumentu pazušana ir pilnīgi neiespējama lieta. It kā pazudušos dokumentus meklējušas arī divas komisijas, kas konstatēja, ka arhīvā nekas nav pazudis. ”Mēs ļoti vēlējāmies un arī tagad vēlētos konkrēti dzirdēt, kas tad Timmermanes kundzei pazudis. Arhīvam nav pazudis neviens dokuments, neviena lieta no tām, ko Timmermanes kundze skatījusies,” pirms 17 gadiem raidījumam norādījusi Valsts vēsture arhīva Lasītavu daļas vadītāja Gunta Minde.

Armands Blanks
Valsts vēstures arhīva Lasītavu daļas galvenais arhīvists

Izsniedzot lietas uz lasītavu, tās tiek pārbaudītas. Arī pēc nodošanas tās tiek pārbaudītas, jūs redzējāt, ka darbiniece sēž.

Vairāk skaties pievienotajā video.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm