No "Rīgas ūdens" torņa krītošs ledus gabals pamatīgi sabojā automašīnu

Rīgas pilsētas saistošajos noteikumos ir teikts, ka ēku īpašniekiem ziemā ir jānodrošina sniega notīrīšana no ēku jumtiem, lai tas neapdraudētu ne gājēju, ne transporta drošību. Ja vajag, bīstamā vieta jānorobežo. Ja kaut kas notiks, skādi cietušajiem brēkdams atmaksās ēkas īpašnieks.

2017. gada 10. februārī 19:48

Tā vismaz ir pēc noteikumiem. Bet kāds ģimenes pāris no Pārdaugavas ir pārliecināti, ka noteikumi attiecas tikai uz cilvēku parasto. SIA “Rīgas ūdens” tos var neievērot.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viens no Āgenskalna simboliem ir Alīses ielā esošais ūdenstornis, kurš ir SIA “Rīgas ūdens” īpašumā. Par to, ka tornis var būt nevien skaists arhitektūras objekts, bet arī bīstams objekts apkārtējiem pērnā gada beigās pārliecinās kāda ģimene.

Neko nenojaušot dienas beigās pie tā novieto savu spēkratu.

Inga, Cīnās ar SIA “Rīgas ūdens”

Vīrs mierīgi sēdēja pie televizora un pēkšņi atskanēja grāviens. Gājām lūkot savu auto un sapratām, ka uz tā jumta no ūdenstorņa uzkritis pamatīgs ledus blāķis.

Izsaukuši policiju, bet kad tie sākuši rakstīt apskates protokolu pašiem nācies lēkt malā, jo likumsargu acu priekšā pret ietvi izšķīst vēl viens ledus blāķis. Auto nodarītā skāde nav no mazākajām. Remonts izmaksā teju Euro 3000, kurus ģimene ir spiesta aizņemties. Papildu tam no uztraukumiem ģimenes galvai pamatīgi sašķobās veselība.

Ģimene raksta vēstuli uz Rīgas ūdeni prasot, lai tie sedz vismaz auto remonta izmaksas. Lai arī vēstule uzņēmumam nosūtīta decembrī, atbilde atnāk tikai tagad, februārī. Pašvaldības uzņēmuma atsūtītajā atbildē lasāms, ka viņi apšauba gan apdrošinātāju eksperta vērtējumu, gan to, ka ledus gabals kritis no ūdenstorņa jumta.

Tas nekas, ka Pārdaugavas izpilddirekcija, lai arī simbolisku, tomēr piemērojusi Rīgas ūdens administratīvo sodu – brīdinājumu un ir liecinieki tam, ka ledus krišana no ūdens torņa nav pirmo reizi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valentīna, Kaimiņiene

Dzirdam, ka atskan skaļš troksnis. Kad sniegs krīt, šļūc lejā no jumts, tas ir labi dzirdams. Tajā brīdi, kad Tu redzi, kā no jumta lejā krīt ledus gabals un Tu saproti, ka tas uzkritīs kaimiņa mašīnai……. To redzēja meita, kura bija izgājusi laukā. Vienīgais, ko viņa varēja pateikt – nabaga kaimiņš un viņa automašīna.

Kāds tad galu galā būs iznākums? Vai tiešām pašvaldības uzņēmums paliek pie savas nostājas un cilvēkiem nāksies ar viņiem tiesāties? Sarunā ar Bez Tabu SIA ” Rīgas ūdens” pārstāvis Artūrs Mucenieks saka, ka uzņēmumam ir jāredz visi auto eksperta sagatavotie dokumenti, atzinumi, SIA ir gatavs sarunām.

Uz jautājumu, kāpēc par iespējamajām sarunām nevarēja uzrakstīt auto īpašniekiem nosūtītajā atbildē, lai nedzītu izmisumā cilvēkus, Mucenieks atbild, ka kā oficiālais SIA ” Rīgas ūdens” pārstāvis aicina cilvēkus sazināties ar viņiem un vienoties par tikšanās laiku.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm