tv3.lv

“No tādiem policistiem ir jāatbrīvojas.” Krieviski runājošs pasažieris piekauj taksistu, policija nereaģē

25. maijā 15:55

Armands par taksistu strādā jau 5 gadus. Viņš strādāja arī 10. martā, kad saņēma izsaukumu uz kādu restorānu Ķīpsalā. Kā ierasts, paņēma krievu valodā runājošu un iereibušu klientu, kurš izrādījies agresīvs.

Iereibušais vīrietis sācis lamāt ukraiņus, sakot, ka “viņi nogalinot krievu bērnus” un lamājies necenzētiem vārdiem. Tā kā “Baltic Taxi” iekšējos noteikumos strikti aizliegts iesaistīties šāda veida konfliktos ar pasažieriem par tēmām – reliģija un politika, Armands nav drīkstējis neko iebilst. Viņš tikai izteicis divas nekaitīgas frāzes, kas agresīvo klientu sadusmojis vēl vairāk, un viņš turpinājis taksistu lamāt vēl rupjākiem vārdiem.

Tad mērs bijis pilns arī pašam Armandam, kurš beidzot skaļi pateicis: “Karu jau iesāka Krievija, Putins jau uzbruka Ukrainai.” Šajā brīdī abi vīrieši bija nonākuši jau uz Vanšu tilta, kur Armands no pasažiera saņēmis sitienu pa pakausi.

Abi vīrieši devušies uz policijas iecirkni, kur tos sagaidījis inspektors, kurš taksistu nosūtījis veikt ekspertīzi. Armands no tās gan atteicies, jo zinājis, ka redzamu sišanas pēdu uz viņa ķermeņa nav. Armands ar policistu darbu nav apmierināts, viņš uzskata, ka inspektors bijis prokrievisks un tieši tāpēc nav vēlējies situāciju risināt un Armandam palīdzēt.

Izpētot situāciju, sociologi uzsver, ka agresīvās komunikācijas problēmsakne mūsdienās meklējama neatzīšanas un nepieņemšanas sajūtā. Socioloģe Iveta Ķešāne atgādina, ka jebkurš cilvēks vēlas būt piederīgs kādai grupai un kopienai, un kā piemēru min antivakserus, kuri visdrīzāk arī nav bijuši pieņemti, tāpēc izveidojuši jaunu – savu grupējumu. Socioloģe arī uzskata, ka nākotnē nevienlīdzība un vienlaikus arī agresija nemazināsies, jo to veicinās dzīves dārdzības pieaugums, kas rada spriedzi ikdienas dzīvē.

Armands
taksists, cietis no krieviski runājoša pasažiera uzbrukuma

“Mani tik daudz neuztrauc tas cilvēks, kurš iesita. Nu, kādu sodu viņam vajadzētu? Praktiski, lai viņš pastrādā piecas dienas ukraiņu palīdzības centrā. Ar to arī pietiktu, lai viņš saprastu – kas ir kas. Bet tas policists Dmitrijs Lācis – no tādiem ir jāatbrīvojas.”

Valsts policija par Armanda pretenzijām pret policijas darbu uzzinājusi tikai no Armanda ieraksta Facebook.com, kur Armands situāciju izklāstījis sīki un plaši. Tomēr atgādina, ka iecirkņa policisti nosoda karu Ukrainā un Krieviju neatbalsta. Valsts policija arī aicina iedzīvotājus nepalikt malā un ziņot par pārkāpumiem, kas saistīti ar karu Ukrainā un Krievijas iebrukuma atbalstīšanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Policijas pārstāvji arī uzsver – ja Armanda stāstītais atbilst patiesībai, konkrētā policista rīcība nav pieļaujama, tāpēc šobrīd notiek situācijas skaidrošana un izmeklēšana.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm