tv3.lv

“Noderētu laiva, bet tās nav!” Sirmgalves īpašums Gulbenē regulāri slīkst; noslīkušais pagrabs gadiem nelietojams

Gulbeniete Aina sūdzas par regulāru ūdens uzkrāšanos viņas privātmājas pagalmā un pagrabā. Viņas īpašums applūst jau gadiem ilgi. Sirmgalve norāda uz neizdarībām pirms vairākiem gadiem veiktajā blakus esošās Raiņa ielas pārbūvē un tai līdzās esošo meliorācijas grāvja pārveidē.

2021. gada 20. aprīlī 19:10

Sirmgalves Ainas namam Gulbenē šogad aprit 100 gadu. Māja godam uzpasēta, Aina cer, ka stāvēs vēl ilgi. Tomēr jau vairākus gadus saimnieci satrauc regulāra pagalma applūšana, kas, pēc Ainas domām, var kaitēt nama pamatiem. Uzrādot fotofiksācijas, viņa apliecina, ka pēc lietavām pagalms, sakņudārzs slīkst ūdenī. “Bez Tabu” konstatē, ka liels ūdens daudzums sakrājies arī pie mājas esošajā pagrabā. Aina saka, ka pēdējoreiz savā pagrabā bijusi pirms diviem gadiem, jo tad tas bija sauss. Labprāt tur uzglabātu dārza veltes, bet ilgstoši applūdušais pagrabs ir nelietojams.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aina
ūdens ieskauta

Pēc lietavām nevaram zāli nopļaut, jo te ir ūdens. Laiva noderētu, bet nav. Gumijas laiva dēlam bija, bet vairs nav. Te visur “stāv” ūdens, Vasarā, kad nelīst, viss izžūst. Ūdens “stāv” līdz pat tai vietai [norāda uz mājas sienu], krūmi ūdenī. Pagrabā biju pirms diviem gadiem. Koka stenderes jau sapuvušas, jo pagrabs mirkst ūdenī. Būdams vecs cilvēks, gribētu tur uzglabāt kādu kartupelīti, bet nevaru, jo viss noslīkst!

Ainas kundzes mājas pagalmā vietām ielikti dēļi, lai pa tiem laipotu, kad zeme noslīkst. Agrāk ūdeni no pagalma līdz pašvaldības notekgrāvim Raiņa ielas malā veiksmīgi novadīja pašu pagalmā ierīkotā novadsistēma, bet nu jau vairākus gadus pašvaldības notekgrāvis vairs nepilda funkciju, kā nākas, sūrojas Aina. Pēc sievietes sacītā, ūdens no tā neaiztekot prom, grāvis pārplūstot, ūdens smeļoties atpakaļ viņas īpašumā.

Aina norāda, ka vaina esot pašā grāvī, kas Raiņa ielas pārbūves ietvaros pirms vairākiem gadiem esot padziļināts pie viņas īpašuma. Pie kaimiņu īpašuma ierīkota caurule, pa kuru ūdenim būtu jāaizplūst tālāk, tomēr šī caurule, kā norāda Aina, ir pārāk augstu, ūdens slīpumā nespēj plūst prom pret kalnu.

Aina
ūdens ieskauta

Vēl nekas tāds nav izdomāts, ka ūdens pret kalnu tecētu.

Gulbenes novada pašvaldībā norāda, ka pašvaldība ir informēta par problēmām Ainas īpašumā. Pašvaldības pārstāve Gunta Kalmane informē, ka pirms gada pašvaldības notekgrāvis ielas malā un caurteka iztīrīta. Kalmane gan pieļauj, ka problēmas sagādājot nevis notekgrāvis, bet gan fakts, ka Gulbene atrodas purvainā apkaimē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aina stāsta, ka šādu versiju no pašvaldības pārstāvjiem dzirdējusi jau iepriekš. Tā viņai liek smieties. Sieviete atminas, ka pirms ielas remontdarbiem un grāvja padziļināšanas pie viņas īpašuma regulāru pagalma applūšanu neesot piedzīvojusi. Tāpat viņa stāsta, ka kaimiņu īpašumi ielas malā neapplūstot. Aina uzskata, ka tas tāpēc, ka tur grāvja posmi pilda funkciju.

Aina
ūdens ieskauta

To grāvi padziļināja pie mana īpašuma. Kaut gan es teicu strādniekiem, lai te nerok. Man atbildēja, ka, tā kā pavēlēts, tad jārok. Izraka dziļāku, caurteka palika augstāk. Šāds rezultāts! Pašvaldībā man skaidro, ka Gulbene tādā vietā atrodas. Es pat vairs nezinu, kam vēl varu sūdzēties!

Pašvaldības pārstāve Kalmane “Bez Tabu” informē, ka vietvaras speciālisti atkārtoti apzinās situāciju un vētīs, kā atrisināt problēmu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm